Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha elválik a régi festék a...

Ha elválik a régi festék a falról az új felhordasa közben az miért van?

Figyelt kérdés

Anyosnal festünk és a ház meg tőle is öregebb van rajta már vagy 500reteg festés en hiába mondom neki h vagy le kell verni/ kaparni a régi réteget és az egészet újra glettelni vagy legalább egy erős mély alapozás kellene. De ő csak azt mondja h higitsuk mert ok mindig így csináltak. Alapozó meg nem kell mert arra találtak csak ki h lehúzzák az embert.

Nekem meg már elmegy az agyam tőle főleg mikor úgy nez rám mintha en lennék a balf..sz

Nem vagyok festő de a saját lakásunkat már többször festettük és nem igazán volt ilyen problémánk.

Mit csináljak vele? Ássam el?

Ez már kérdésben kérdés :)



2019. aug. 29. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Az alap kérdésre válaszoljatok legyetek szívesek. Többi csak idegből jött. De mindenkinek van anyósa így többen ismerhetitek az érzést.
2019. aug. 29. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán mert az új oldja a régit .

Előtte mély alapozóval kellett volna átkenni .

2019. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én is utána néztem.Nem is mély alapozó kell,hanem le kell kaparni,mert az előző enyves festék .

előző.

2019. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az amit en is mondtam neki. Itt a lényeg az h nem en vagyok a teljesen idióta. Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 29. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a régi festék rétegeket le kell kaparni. A mély alapozó sem biztos hogy segítene rajta, mivel olyan vastagon vannak már a rétegek, hogy lehet el sem jutna a vakolatig az alapozó.

Régen az emberek minden szart rákentek a falra, az enyves festéktől kezdve a beltéri zománcig, meszet diszperzitet. Festettünk olyan helyen egyszer, ahol majdnem egy cigi vastagságban volt festék a falon.

Ott is az volt, hogy egy próba festés után ahol megkapta a vizet lapulevélnyi foltokban szedte le a henger a régi festék rétegeket.

Az egészet le kellett kaparni, át glettelni és alapozni. Csak utána kapta meg a festést.

2019. aug. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ne fesd le neki, akkor hivjon mestereket és azok majd lefestik neki.
2019. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!