Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Életveszélyes lehet az áram...

Életveszélyes lehet az áram nálunk?

Figyelt kérdés

12 konnektor van a házban, abból kb 6 földelt: fürdőszoba konyha, a többi helyiségben nappali szobák folyosó földeletlen. (Viszont a dugalj már mind földeltre van cserélve)

Nemrég vettük a házat.

Ez így mennyire gáz?

Nagyon parázós vagyok.

Fi relét érdemes lenne beépíteni? Vagy ahhoz mi kell, annak hogy megy a kiépítése?


2019. okt. 7. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Fi relét védőföld nélkül nincs értelme berakni, legalábbis a földeletlen konnektorokba nem lenne jelentősége.

Csak akkor van gáz, ha olyan készüléket csatlakoztatsz a hálózatba.

Egyébként a mosógép, mosogatógép, mikró ilyesmik amik igényelnek földelést.

A legtöbb háztartási készülék mér sima két eres villásdugóval van szerelve, ott meg nincs jelentősége ha földeletlen konnektorba csatlakoztatod.

2019. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Van èrtelme a FI relènek! így is! Mivel ha rajtad záródik a hibaáram, akkor is leold.(az èrzetküszöb viszont jóval kisebb). Valamint a földelt dugaljaknál, főkèpp fürdőszoba-háztartási nagygèpek hiba esetèn lekapcsolja. Az FI relèt a kismegszakítókhoz èpítik be.
2019. okt. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Rendeltetésszerű használat esetén nem életveszélyes.
2019. okt. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pedig neten ilyeneket olvastam :(
2019. okt. 8. 06:28
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Régen előszeretettel elhagyták a földelést. Pl csak fürdőbe vitték. Szobákba nem. Asztali számítógèpet kinyírja idővel ha nincs földelés.
2019. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerencsére az nincs, csak laptop. Annak földeletlen a töltője.


És földelést lehet anélkül csinálni, hogy bent rombolni kelljen??? Mert nekem a villanyszerelő azt mondta fi relét úgy raknak be ha van földelés csinálva előtte, de friss a festés, úgyhogy ha bent vésni kell meg ilyenek akkor kitépem a hajam. Most nem érem el a szerelőt, mert nyaralni van.

2019. okt. 8. 09:04
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
A kerti házamat épp a nyáron földeltettem, átvezetékeltettem, és rakattam be fi relét. Biztos, ami biztos, elég elavult volt már a rendszer. A falat vésni kellett, és elkövettük azt a hibát, hogy festés után csináltattuk:(. De nagyon szépen leglettelték, festék meg még maradt, így nem látszik, hogy vésve volt.
2019. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem kell vèsni... Beszèld meg a villanyszerelővel, ő megtudja nèzni a hálózatot, ès felmèrni.
2019. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megnézettem ma egy másikkal, alumínium vezetékek, és csőben vannak de azt mondja nem lehet vésés nélkül megcsinálni :(

Fi relét azt mondta érdemes berakni elsőnek.

2019. okt. 8. 14:52
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
FI relé működéséhez nem kell földelés a konnektorokba (bár ma már nem felel meg), de a FI a nélkül is véd. Viszont egy földelőszondát a csatlakozsi pontba mindenképp bekötnék a 0-hoz, ha most nincs rendes földelésed. A FI után amúgy meg szét kell választani a pe és 0 vezetékeket. Nálad, lehet, hogy nincs is külön pe és 0 vezeték, ezér is mondták, hogy ki kell építeni.
2019. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!