Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Életveszélyes lehet az áram...

Életveszélyes lehet az áram nálunk?

Figyelt kérdés

12 konnektor van a házban, abból kb 6 földelt: fürdőszoba konyha, a többi helyiségben nappali szobák folyosó földeletlen. (Viszont a dugalj már mind földeltre van cserélve)

Nemrég vettük a házat.

Ez így mennyire gáz?

Nagyon parázós vagyok.

Fi relét érdemes lenne beépíteni? Vagy ahhoz mi kell, annak hogy megy a kiépítése?


2019. okt. 7. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
FI előtt választod szèt!! Földelő szondádtól a vèdelem nem változik. Az potenciál rögzítèshez van egyszer.
2019. okt. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11-es igazad van, pongyolán fogalmaztam, FI beépítése során kell szétválasztani, villamosan persze elötte.

Szondát meg látatlanba írtam pont azért amit te is leírtál, de gondolom, te se láttad a helyszínt, talán nincs is szonda.

2019. okt. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy mondta a villanyszerelő, hogy kint kell majd neki leverni valamit a fi reléhez.
2019. okt. 9. 08:39
 14/14 anonim ***** válasza:

Normális a villanyszerelő, mert csak megfelelő munkát akar végezni, nem kókányol.

A házhoz bejövő vezetéket, a PEN-t le kell földelni, és szétválasztani nulla és védővezetőre. Teljesen jól csinálná.

ha már vésni is kell és csináltatod, akkor most érdeklődd meg tőle, hogy az "EPH" hálózatot megnézné e, illetve kialakítaná azt is ha nincsen. Ez is részét képezi a rendszernek. Ez annyit tesz, hogy bizonyos fém berendezéseket (vízcső, fűtés, gáz) fémesen összekötik.

Általában ezt is kifelejtették régen.

2019. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!