Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik ezek a zörögő, dübörgő,...

Mik ezek a zörögő, dübörgő, recsegő hangok éjszaka?

Figyelt kérdés

3 hete költöztünk be a vásárolt házunkban ahol könnyű szerkezetes beépített tetőtér van, 3 szobával, és egy kis előtérrel, fa lépcsővel. Eléggé nyikorognak, ezzel nincs is baj, mert a fa az ilyen.

A két gyerkőcöm külön alszanak tőlünk, 2 évesek lesznek. Mi a mellettük lévő szobában. Én elég nehezen alszom el, gondolom szokatlan a hely, van hogy a gázzal fűtünk, van hogy a kandallóba gyújtunk be.

2 éjszaka hallok recsegő, ropogó hangokat, kattogó hangokat... Ezt még az ember el is tudja fogadni, hisz fáról beszélünk, ami igen csak le van terhelve, no de mik ezek a dörömbölő hangok? Olyan mintha valaki jó nagyot rá vágna a falra, és bezeng, ezt nem csak halljuk, hanem érezzük is. Változó irányokból jön a hangzavar.

Mi okozhatja ezeket a zajokat? Kicsit ijesztő, de a sokadiknál már megszoktuk és tudtunk aludni. Bebizonyosodtunk, hogy nem betörő. Meg szeretném találni a zaj forrását, hogy mi csinálhatja, de mint írtam, változó irányokból jönnek, és egy adott szobában hallani csak! Ahol alszunk, ahogy kilépünk a szobából, annyiba marad, talán nagyon halványan lehet hallani.

Nem értem mi lehet ez. Az lehetséges, hogy madár, vagy valami a tetőszerkezetnél van be fészkelve és az okoz ilyen hülye hangokat?


2019. okt. 28. 13:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg gondoltam arra, hogy valami a könnyűszrtkezettel nincs rendbe. A recsegéseket mivel lehetne orvosolni? Nem sokára laminált padló lesz fent is mindenhol, valami hanfszigetelést lehet alá tenni?
2019. okt. 28. 13:15
 2/7 anonim válasza:
90%
Sztem nézzétek meg a padlást, vagy vmit, mert hallottam már olyanról, h hajléktalanok, vagy drogosok bekoltoznek a falak mögé, vagy a padlásra. Már ha olyan a kialakitas, h ez lehetséges.. Pontozzatok le, de Amerikában erre már számtalan példa volt. Utána lehet nézni. Más ötletem nincs
2019. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tuti nem, mert nagyon kis rész van a tető és a gipszkarton között, illetve erre felé nem jellemzőek a hajléktalanok.
2019. okt. 28. 13:22
 4/7 anonim válasza:
90%
A nyestek is eléggé hangosak tudnak lenni ha a födémen rohangálnak.
2019. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kazán esetleg nem lehet? Mi mikor beköltöztünk a házunkba az első 3 éjszakán majd befostam, olyan hangok voltak. :D A kazán nálunk dörmög, de van hogy szinte sikít. Nálunk a tetőben menyétek is laktak, azok is randalíroztak, azóta már ki lettek paterolva.
2019. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, ki tudja a mellettünk lévő elhanyagolt, akácos portálról mi jöhetett be!

Az a vicc, hogy próbálom a fűtéshez kapcsolni, de arra jutok mindig, hogy az csak a padló recsegésért felelős, ahogy száll fel a meleg, vagy ahogy hűl vissza, nem tudom.

De gyanakvok én is valami kis állatokra.

2019. okt. 28. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:

99%, hogy nyestek rohangálnak a padláson.


Nem lesz könnyű megszabadulni tőlük.

Választhatsz, hogy kipróbálod a szokásos -és semmit sem érő- házi praktikákat ill. elektromos kütyüket,

avagy hívsz egy szakembert aki befogja őket és elviszi és pár utcányival odébb...

...ahol elereszti, hogy újra legyen munkája...

2019. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!