Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új gazkonvektor vagy elektromo...

Új gazkonvektor vagy elektromos fűtés inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mostani gazkonvektor feladta, és újat kéne venni, a kérdés, hogy melyik éri meg jobban, egy új gazkonvektor vagy egy elektromos radiátor? Nobot néztem.



2019. nov. 5. 08:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%

"egyáltalán nem olcsó, ahogy itt az oldalon állítják."


Senki se állította, hogy a gázfűtés olcsó lenne.

Tehát -a megnyugtatásodra- leírom: a gázfűtés drága.


Viszont az árammal való fűtés az kb. 3 x drágább!!

Sorry

2019. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Az elektromos fűtés a legdrágább egyenlőre .

Ami olcsónak tűnik,ott a beruházás lehet sok .

Mire megtérül,már nem is élek .

2019. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha már elektromos fűtés, akkor klíma, mert sokkal jobb a hatásfoka, mint egy sima elektromos radiátornak. A mai klímatechnológiával már sok esetben olcsóbb fűteni, mint gázzal vagy fával. Persze ez függ a lakás beosztásától is, de ezt a lehetőséget is vedd fontolóra.
2019. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gázzal és melyik szolgáltatóval volt eddig kapcsolatod, 3 darab konvektorom van, átfolyós gázos vízmelegítőm van, gáztűzhelyen naponta van főzve,hetente sütve. Nem mondom hogy olcsó, bő 15 ezret fizetek átalányt havonta. Villanyt semmiképpen ne, mert többszöröse lesz. Előttem írónak van alapja a klímával való fűtés jó hatékonyságában, de úgy tudom hogy az inkább tavaszi és őszi átmeneti időkben jó hatásfokú úgy 0 fok környékéig, mert a kinti hőt hasznosítja. (mindez csak magán vélemény saját tapasztalatom és ismereteim alapján)
2019. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#11

Elég sokat olvasgattam a témában ezen az oldalon is, és máshol is, mikor nekiálltunk a felújításnak. Mindenki el volt ájulva, hogy a gáz milyen óccsó. :))

2019. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket. Nos elmentem személyesen egy NOBO bemutató terembe, és hát nem igazán győzőtt meg a dolog.

Két opció maradt: vagy uj gázos konvektor, de nekem már terveimben szerepelt ennek a megszüntetése, az elektromos miatt, de azt elvetettem, de közben elkezdtem nézni a klimával való fűtést is.

Elkezdtem nézni klímákat, igazábol egy kérdésem akadt ig hirtelen.

Ha azt irja h Fűtés -10 - +25 , akkor azt jelenti h ha kint minusz 10 van akkor a klima, még tudja hozni a 25fokot, ha hidegebb van kint, akkor csökken a hatásfok? AZaz én beállitom 25re de nem fogja tudni hozni, és csak pörög pörög próbál?

2019. nov. 6. 10:28
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy tudja-e produkálni a klíma a 25 fokot nagyban függ a fűteni kívánt helyiség méretétől (légköbméterétől) és hőszigetelésétől. Ha ideálisan van méretezve a klíma, akkor a rosszabb hatékonyság csak annyit jelent, hogy több energiát használ fel ugyanannak a hőmérsékletnek az előállításához, nem azt, hogy nem tudja elérni a 25 fokot. Ha a klíma teljesítménye alul van kalkulálva, akkor előfordulhat, hogy nem bírja kifűteni a lakást, folyamatos működés mellett sem. Ezért kell előtte szakemberrel felméretni.
2019. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

A klímákból fűtésre kifejezetten a téliesített darabokat szabad megvenni, mert nem vicces amikor befagy a kondenz elvezető és megáll a gép. Aztán jöhet a szaki kiolvasztani.


Minden splitnek meg van adva scop értéke, bizonyos hőmérsékletekre, minél magasabb annál jobb. Neked azt kéne kiderítened, hogy mennyi az SCOP -15°C és -7 , 0 fokban ha ezek 3 felett vannak akkor egy igen jó gépet találtál. de ha 1 az azt jelenti, hogy holyan mintha egy fűtőpanellel fűtenél. Azaz 1kw energiából 1 kw fűtő energiát állít elő, míg ha 3 akkor 1 kw-ból 3 kw-ot!


Egyéb ha ezzel akarsz fűteni, akkor lehet elektromos hálozat bővítésére is szükség lesz mert 1 gépet lehet elbír a hálózat, de 2-t már nem biztos, ha megy mellette a mosógép szárítógép stb.

2019. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#3

Na, azóta jött már pár számla. Igen, azóta is maximálisan elégedettek vagyunk. :)

2020. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
mi a helyzet azóta az elektromos fűtéssel?
2021. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!