Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezetet szeretnék gipszkar...

Mennyezetet szeretnék gipszkartonozni, a 9.5mm-esre gondoltam a 12.5 helyett a kisebb súly miatt. Alkalmas rá?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 1. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jó almennyezet tartószerkezetet építesz, nincs jelentősége a súly különbségnek.
2020. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam hogy minél kevesebb többletsúlyt viszek bele,mert egy 70-es években épült házról van szó saralt födémmel,ami gondolom amúgy is elég nehéz,ha 7db gipszkartont még felrakok az további 120-140kg pluszt jelent,bár a födémgerendák jó állapotúak,és minden nagyobb helyiség fölött van vasbeton mestergerenda is..sajnos a két nagyobb szobában elég repedezett a mennyezet,ezek nagy része gondolom a néhányéve felújított tetőszerkezet munkálatai során keletkezett,viszont szeretnék szép egyenletes mennyezetet,és a gipszkarton álmennyezet tűnik a leggyorsabb és legolcsóbb megoldásnak.
2020. ápr. 1. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

9,5-ös, 10-es gk lap egyrétegben csak "dobozolásra" használható. Válaszfal illetve álmennyezetre minimum két rétegben.

Lásd: gk lap gyártók alkalmazástechnikai utasításai.

Vékony lapok páratartalom változásra nagymértékben változtatják az alakjukat. Pl.:álmennyezeten nagyon cdúnyán hullámosodnak egy rétegben. Ez a kissebik baj. Ez a mozgás idővel kikezdi a tartószerkezetet és a rögzítő csavarokat. Az álmenyezet idővel leomlik.

2020. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor marad a 12.5,köszönöm.
2020. ápr. 2. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan használhatod a 9,5-es gipszkarton! Úgy 10 éve csináltam a hálószobámat ilyennel, illetve profilvázon van és nem tetőlécen amivel sokan spórolnak, (na az be tud hullámosodni ahogy szárad). Profilvázzal viszont nincs semmiféle hullámosodás, és a fejemre sem szakadt, és nem is félek, hogy valaha is fog. Profilváz, meg a karton között pedig ott a párazáró fólia, felette közetgyapot.

A 9.5-es karton eleve a könnyeb súly miatt ajánlja a gyártó álmennyezethez, csak sok helyen nem tartanak, mert kevésbé fogy, és ez miatt terjedt inkáb el, hogy ha palfonra is kell akkor oda is a 12,5-öst viszik.

[link]

2020. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 9,5-ös és a 12,5-ös tábla között 2kg az eltérés.

24m²-es szobánál (10 tábla) mennyi az eltérés? 20kg. 180 helyett 200kg a burkolat súlya.

A vékony lap a rögzítőlécek közt hajlik le. Függetlenül annak anyagától.

Jobb a fém profil. De ha azzal hibázol, akkor az egész egyszere indul meg. A fa váz jobban tűri a szakszerűtlen kivitelezést.

2020. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért több mint 2 kiló a különbség!, 16,8 illetve 21,1Kg

[link]

Én az alábbi módon csináltam.

https://www.youtube.com/watch?v=kXpBHR9lxvI

https://www.youtube.com/watch?v=KrV9Jo1HJhg

Körben a falon UD27-es profil felfúrva a B30-as téglafalra, majd ebbe mennek bele a CD27/60-as profilok, amik direktfüggesztővel vannak a gerendákhoz rögzítve fém dübellel. Mint írtam, semmi vetemedés nincs, pedig 10 éve csináltam, és szimlán van rakva a karton.

2020. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!