Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy darab...

Mennyibe kerül egy darab gázkonvektort felszerelni egy szobába? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, amiben 3 szoba van, de csak 2-ben van fűtés. Mennyibe kerül a harmadik szobába tenni egy gázkonvektort? Gázcsonk a házon belül van. Csak meg kell venni, beszerelni, felszerelni a csöveket és kész is?

Kell-e engedélyeztetni, vagy ilyesmi, vagy nem kell? Kell-e szakamberre bízni, vagy bárki megcsinálhatja saját felelősségére?



2020. máj. 29. 13:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem azért nézz el egy szakemberhez és kérjél ajánlatot én ezt tanulom aztán rendesen megy majd a szop@s ha elszúrod.
2020. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyat, aki be tudja szerelni, nem szakember, de ért hozzá, azért kérdeztem, hogy kell-e hivatalosan szakembert hívni vagy nem muszáj
2020. máj. 29. 13:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kellett hozzá engedély, mert a kémény a társasházhoz tartozott. Amúgy mindenkép érdemes.
2020. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Családi ház, nem társas ház.
2020. máj. 29. 14:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak feketén tudod beszereltetni.

Szolgáltató nem veszi át az új konvektort (csak a meglévő cseréje engedélyezett). Ha meg baleset történik, a biztosító nem fizet.

2020. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha gázcsonk van az udvarban, akkor mérőórád sincsen. Konvektort újonnan pedig nem lehet beszerelni már régóta.

Mindent kell engedélyeztetni, különben első furcsaságra lezárják a gázt, és nem variálnak vele.

2020. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van mérőóra, minden van, gázfűtéses a ház, csak az egyik szobában nem szereltek fel konvektort.
2020. máj. 29. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljes gázterv kell hozzá.Aztán olyan szerelő,akinek van jogosultsága a gázkészülék beszereléséhez.

Mindenért a tervező a felelős,már vagy 5 éve a gáz szolgáltatók az ilyen munkából ki vannak véve .

Miért gyártják a konvektorokat,ha nem lehetne beszerelni ?

Kérdés a válaszolóhoz szólt .

Mikor minden megvan,a tervező a szolgáltatónak leadja az iratokat

2020. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom új parapetes konvektorokat már nem engedélyeznek. Ha kéményes, ahhoz engedély kell a kéményseprőktől és bélelt kémény, a gázszerelő meg intézheti a gáztervet.
2020. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem éri meg feketén beszereltetni, ugyanis már jogszabály, miszerint X évente a szolgáltató átvizsgálhatja az ingatlant. S ha a náluk lévő gázterven nem szerepel a feketén beépített konvektor, lekapcsoltatja a gázórát.
2020. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!