Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba felújítás, szokatla...

Fürdőszoba felújítás, szokatlan kérdés (lusta háziasszony, praktikum vs esztétikum vagy a kettő egyszerre?)

Figyelt kérdés

Ablak nélküli, kis alapterületű, 30+ éves, téglaépítésű ház fürdőjét újítanám fel.


Jelenleg zuhanykabin van, ezt kádra cserélném.

Szeretnénk egy plusz wc-t is betenni (volt már vészhelyzet, és... szóval ez muszáj)


Jelenleg bent van a mosó-szárítógép, ez - ha kell még hely - kimehetne a konyhába / folyosóra.


Amiért a lustaságot kiemeltem: iszonyatosan kemény a vizünk, emiatt akár ecettel is tusolhatnánk, akkor talán nem volna a plafon is vízköves állandóan.

Sajnos semmi bajom a durva vízkőoldókkal (csak a vízkővel), nálunk igazából csak ezek használnak, a vízkő röhög a 20%-os eceten, én meg kevésbé, ha ezzel naponta - kétnaponta kell bebüdösítenen mindent.


Kérdés: mennyire hülye ötlet, ha emiatt a padlóra műgyantát szeretnék (bírja a vegyszert és nincs fuga, ami csúnya legyen), a falakra pedig....

Egyelőre nem tudom: üvegburkolat vagy tükörcsempe vagy ilyesmi közt vacillálok...

Nem lesz végtelen mennyiségű pénzem a projektre, de olyat szeretnék, ami esztétikus - akkor is, ha nem sikálok ott naponta vegyszerekkel mindent.


Csodaszép csempék vannak, szerelembe tudnék esni márványmintás és gyöngyházmintásokkal is, de a rohadt vízkő és a lustaságom (ha este 7 előtt sosem érünk haza és akkor még leckeírás - vacsi, stb. jön, NEM fogok este 10kor sikamikálni még) miatt félnék, hogy milyen lenne.


Kérlek írjatok, mit javasoltok burkolatként, illetve ha nincs (és ebben a körben nem is lesz cirkófűtés beépítve), akkor milyen fűtést tennétek a fürdőbe? Egyelőre nincs semmi, a gázos vízmelegítő helyett elektromos van, fűtőtestnek a helyét sem látni bent, én elektromos törölközőszárítóra gondoltam, amúgy nincs bent különösebben hideg.



2020. okt. 13. 06:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Panel furdo:

Epitett zuhany,fa hatasu jarolappal,feher csempevel.

4 hete hasznaljuk,az uveget naponta torolgetem,a csempen meg semmi nem latszik.

3fuggoleges fuga van az egesz furdoben,es 28 centinkent van a vizszintes,szoval nem sok.es a fuga is feher.

Furdobe szerintem a legjobb a minel vilagosabb szin.

A mosdo,es a csap is feher,azokon sem latszik a vizko.pedig vizkoves nagyon.

2020. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Fehér csaptelep? Ilyet nem nagyon láttam még (kiv. mosogatónál).

A többi nagyon hasonló nálunk is, itt a fényes, fehér (nagy) csempén minden csepp víz matt foltot hagy, a sötét, fa hatású padlólapon pedig fehérre száradva büntet minden nedves lábnyom, vízpermet... rettenetesen utálom már takarítani, a kényes csaptelepekről nem is szólva. Nekem a végén abból is valami ipari lesz, ami _tényleg_ saválló 🤣, hacsak ilyen fehéret nem találok, amit írtál.

2020. okt. 13. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!