Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan legyek jó háziasszony?...

Hogyan legyek jó háziasszony? N/23

Figyelt kérdés
1 éve élek együtt a párommal de még mindig olyan ügyetlen vagyok sok mindenben. Pl ágyneműcserével is nagyon megszenvedek, nem tudom, hogy kell gyorsan rendesen felhúzni, mindig belenyúlok úgy igazgatom össze vissza bele. Ablakpucolás pl mindig csíkos marad, csúnyább mint volt. Felmosásnál hiába söprök fel és mosom ki a felmosó felmosó részét, egy helyre mindig összehúzza a piszkos és utána úgy szedegetem fel. Annyira sírhatnékom van, hogy ilyen mulya vagyok. Belegondolni is rossz, hogy egész életembe ezt kell majd csinálnom. Sajnos anyukám az ég világon semmit se tanított meg, főzni is most tanulok, de az is egy katasztrófa.

2020. máj. 10. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Írj nekem nyugodtan :)
2020. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem se tanított meg, egyedül tanultam főzni, mosni, takarítani. Bele jössz ne aggódj. Ablakpucolást én sima ablakpucoló / ecetes víz és papírtörlő.

Én vagyok az első, írj és küldök vidiket :)

2020. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Számtalan videót találsz a youtube_on, pl ágyneműfelhúzás témában IS
2020. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
52%
A gyakorlással az idő múlásával ez javulni fog,végül teljesen természetes lesz az,hogy egész életedben ezt kell majd csinálnod.
2020. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Nekem sem tanított az anyám semmit és amikor még én kezdtem (18 évesen!) még net sem volt. Emlékszem, amikor csirkét akartam sütni, levágtam az elejét és a hátulját, átnéztem rajta mint egy távcsövön és amik belül fityegtek, azokat mind kiszedtem és a máján kívül kidobtam. Utána egy fél napig vízbe áztattam, ami szintén nem tett jót neki.

Azóta aztán elismerten jól főzök és szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy jó háziasszony vagyok.

Ezeket senki nem az anyja hasában tanulja, gyakorlatilag minden hétköznapi dologba ami adódik max 1 év alatt bele lehet jönni, a főzés alapjaiba is. A főzőtudományod meg az évek alatt csiszolódik, a rutin meg az ízlés adja majd a tökéletes eredményt!

2020. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Ami nem megy, csinálja a párod, ami neki se megy, arra vegyetek fel valakit.

Igazán nem valószínű, hogy ami egyikőtöknek se megy, arra két-háromhavonta fél nap ne lenne elég egy hozzáértőnek.

Pl. ablakot elég kétévente mosni.

2020. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Az ágyneműt úgy tudod, hogy:

Belenyúlsz a huzatba végig 2 kézzel, megfogod a sarkokat és kihúzod. Egészen nem kell kifordítani, csak a sarkokt húzd ki. Aztán a túlsó oldalról nyúlsz bele. Így a kihúzott 2 sarokba nyúlsz bele és a karjaidra veszed a teljes huzatot. A kihúzott sarkokba belül van a kezed, és így megfogod a paplan 2 csücskét erősen és felemeled. A huzat pedig rácsúszik a takaróra a kezedről. Egy két rázá és kész.

Söprés helyett porszívózzál, parkettán, járólapon is lehet. És gyorsabb jobb a seprésnél, felmosás előtt pláne jobb.

Ablaktisztításhoz törlópapírt használj mindig, mert a texti szöszöl. Régen újságpapírral csinálták.

2020. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

A seprűt felejtsd el. Kezdésnek már 10 ezer forintért is lehet venni egy porzsákos porszívót, sokkal jobb mint a seprű. Én személy szerint az Ajaxot nem bírom, csíkoz is illetve nekem elviselhetetlen büdös szaga van. A Müllerben szoktam venni Mr. Propert, nekem az nagyon bevált. Ami fontos, hogy bármilyen szert is veszel, mindig annyit adagolj amennyi a flakonra rá van írva. És ez úgy általánosságban mindenre igaz: mosószer, öblítő, tisztítószerek.

A másik ami segítség lehet, hogy ne vegyél millió féle vegyszert. Legyen egy domestosod, egy vízkőoldód, egy általános tisztítószered, ablaktisztítód, meg a konyhában valami konyhai tisztítószer. Nekem a Frosch márka jött be, szinte mindenből ezt veszem.

Ablakpucolás: azért látod piszkosabbnak mert csak ráfújod az ablaktisztítót és áttörlöd, kvázi elkened a koszt. Előtte alaposan, mosogatószeres-ecetes vízzel mosd le és úgy mehet rá az ablaktisztító. Én maximum 3 hetente megpucolom az ablakokat, így elég csak ablaktisztító és papírtörlő, nem hagyom, hogy elkoszolódjanak.

És ami talán a legfontosabb a szinten tartás. Ne hanyagold el a lakást, mindig próbálj mindet eltenni, feltörölni ha valami lecseppen stb.

Bele fogsz jönni, ne aggódj! 🙂

2020. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
A párod mennyit "segít" a házimunkában? Vagy te nem dolgozol? Miért kell ezzel a kérdéssel is azt sugallni, hogy egy nem háztartásbeli nőnek a dolga a háztartás teljes vezetése is?
2020. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Mert ez a nő dolga! Én nem tudnék férfiként nézni a páromra ha arra jönnék haza, hogy gumikesztyűben sikálja a kádat. Férfi keresi a pénzt, nő vezeti a háztartást.
2020. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!