Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb. mennyi idő egy konyha...

Kb. mennyi idő egy konyha teljeskörű felújítása/konyhabútor elkészítése?

Figyelt kérdés

Pl. a fürdőszoba/wc-re azt szokták mondani, hogy kb. egy hét, tehát így értem, hogy erre mennyi a tapasztalat.

Egy panellakás étkezőkonyhájáról van szó.

Le kellene szedni a tapétát, glettelni, és fehérre festeni. Most pvc van benne, ezt klikkes vinyilre cserélném. És új konyhabútort szeretnék csináltani, kb. 4m+konyhasziget. A plafonon pedig álmennyezetben elrejteni a világítást.

Mennyi időbe telhet mindez?



2020. dec. 18. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónap ha mindenki időre elkészül...
2020. dec. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Jó, ha nagyon leszervezed, akkor lehet 2 hét alatt is, de kétlem hogy összejönne.
2020. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát a két hétben nem is reménykedem. :)

Csak hogy bele merjek-e vágni, mert a lányom záros határidőn belül betölti a 25-öt, és ugye akkorra mindennek el kell készülnie, hogy igénybe vehessem a lakásfelújítási támogatást. Két hónapnál azért jóval többünk van, csak a bútorkészítéstől tartok, hogy az nagyon elhúzódik.

2020. dec. 18. 09:08
 4/13 anonim ***** válasza:

A bútort kell első körben leszervezni, mert a legyártása több hónap is lehet.

Nem tudom hogy mennyire vannak leterhelve munkával, de valószínűsítem.

2020. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől tartok, és hogy januártól nyilván mindenki megrohamozza őket.
2020. dec. 18. 09:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem már most is pörgés van bútor fronton. 2x is voltam úgy, hogy ilyenkortályt vágattam lapokat lapszabászatban, a tervezett bútorokhoz, mert az évvégi szabin lett volna időm összerakni, de mindkét esetben több hetet kellett várni.

A konyhafelújítást egyedül csináltam, így persze több részletben ment. Lett ablak és spájzajtó csere, szintén csináltam gipszkarton álmennyezetet, elektromos vezetékek is le lettek cserélve, ahogy a csapot is átszereltem alsó bekötésűre, közben terveztem a konyhabútort, amit magam építettem össze. Úgy kb 2-3 hónapot eltöltöttem vele mire kész lett. Persze mellette 3 műszakban dolgoztam.

2020. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Juliusban volt kint eloszor az asztalos,juli elejen.

Szeptember elso hetere valalta.

Akkor meg csak lepapiroztuk,elkezdtuk intezni a tobbi szakit.

Julius vegen szetvertuk a fel lakast,mi mast is csinaltunk,nem csak konyhat.augusztusban sorban jottek a szakik.1 hettel hamarabb vegeztunk mint ahogy a konyhabutor megerkezett,de az a tartalek het volt,ha valami csuszna.

2020. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7.-es, Ti igazán nagyon ügyesek voltatok. :)

Én nagyon félek az egésztől, egyedül vagyok mindenre, nincs kitől segítséget kérnem, semmihez. A tervekkel igazából kész vagyok, hisz már nagyon régóta dédelgetem az álmom, hogy az egész lakást felújítom, csak még nincs meg rá a pénz, de ezt a támogatást nagyon nem szeretném kihagyni. Így mindent nem is tudok megcsináltatni.

Meg a legnagyobb problémám, hogy közben benne kell laknunk a lakásban. És olyan az elosztása, hogy az étkezőkonyhából nyílnak a szobák.

Azt már úgy végiggondoltam, hogy wc és fürdő nélkül hogyan lehet kibírni egy hetet, de segítsetek, konyha nélkül, hogyan? ( nem is a főzés, mert nyilván az nincs, de úgy egyáltalán )

2020. dec. 18. 10:07
 9/13 anonim ***** válasza:

7 es vagyok.

Panel lakas,1+2fel szobas.

Benn laktunk a felujitas alatt,a ket kisszobaba pakoltunk mindent,az egyikbe az anyagot,masikba a hutot,mosogepet,edenyeket ilyeneket.

Kosz volt,por,mocsok,de tuleltuk.

Parom komuves,burkolo,sokmindent csinalt o,de villanyszerelo,vizvezetek szerelo jott,plusz az asztalos.

Wc mindig vissza volt teve a regi,amikor kiegyenlitoztunk akkor nem aludtunk itthon,es mivel mi epitet zuhanyzot csinaltunk furdonk sem volt 2 hetig,addig paromek egyik kozeli eppen ures lakasaba jartunk furdeni.

A 3 gyerkoc mamaknal nyaralt.

Furdo es wc ajtonk 3 honapig nem volt :)

A konyhaban mi hianyozna jobban mint a furdoben?a kavefozo es a mikro a kisszobaban hasznalhato volt,a huto szinten.

Eb raadasul jartam dolgozni is.

Mosni hetvegente kivittuk a mosogepet a konyhaba,ott volt vizunk,es vodrokbe nyomta a vizet amit buritottunk a wc be.

2020. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miköze a butornak hogy a gyereked 25éves lesz?
2020. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!