Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hova csinálnátok a gyerek...

Hova csinálnátok a gyerek szobáját?

Figyelt kérdés

Itt a ház alaprajzáról egy fotó: [link]


A "Dolgozó" - nak nevezett vagy az "Ebédlő" - nek nevezett helyiséget alakítanátok inkább át a gyermek szobájává?



2021. jan. 15. 21:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért pepecseltek, mert hiába 140 négyzetméter, nagyon szar az elrendezés, és elavult. Sztem itt a falak mozgatása nélkül nem tudtok kialakítani egy élhető, modern otthont. Ehhez viszont látni kellene a főfalakat. Így ránézésre én robbantanám a nappali-ebédlőt, és lehet a konyhából csinálnék még egy szobát, a kamrát meg vagy megszüntetném vagy beépíteném esetleg gardróbnak. Ha pedig van lehetőség a dolgozó és a szoba között falat mozgatni, én egyenlően osztanám meg a két szobát és a nyílászárót meg mozgatnám. A mosdó helyen pedig lehetne a fürdőszoba (bár nem tudom itt mi a különbség a fürdő és mosdó között).
2021. jan. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok modern otthont, csakberendezni egy külön lakrészt a gyereknek.

A falak többségét nem lehet átrendezni, mert nagyon régi az épület,beomlana a mennyezet.

2021. jan. 16. 09:29
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
"Van ablak az ebédlő él, csak a nappaliba nyílik" - az nem "igazi" ablak, nem jön be rajta közvetlenül fény. Nem alkalmas másnak, mint ebédlőnek vagy hálónak vagy gardróbnak.
2021. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13

Én és 3 testvérem abban a szobában nőttünk fel,minket nem zavart az az ablak ott.

2021. jan. 16. 10:17
 15/20 anonim ***** válasza:
És a gyerekednek is olyan életet szánsz?
2021. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15

Szuper gyermekkorom volt, semmiben nem szenvedtem hiányt. Ha gyermekemnek csak fele olyan boldog gyermekkorát tudnék biztosítani, mint amilyen nekem volt, az már nagy megelégedéssel töltene el.

2021. jan. 16. 23:05
 17/20 anonim ***** válasza:
Hááát. Én nem ajánlanám az érkezőt. Engem borzasztóan zavar az ablak hiánya. Nekünk nincs a hálószobánkon ablak, de az csak 9 nm, tényleg csak alszunk benne. De egy gyerek rengeteg mindent csinál ott. Pl. rajzol, fest, gyurmázik, tanul, olvas....stb. Ettől nem lesz boldogtalanabb, nem ezen múlik, hogy boldog e a gyermekkor. De sok mindenben korlátoz. A dolgozó pici. Értem, hogy beépített bútor van, de én szobát cserélnék. A gyereknek a nagy szoba ablakkal, nektek meg az ebédlő. És ajtót nyitnék a dolgozó szoba felé. Ha vályog is meg lehet csinálni áthidalóval, nekünk is a fő falra nyitottak ajtót. Szerintem ne a beépített bútor korlátozza a dolgot. Azt amúgy is át lehet építeni.
2021. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A ház téglaház, de nem szeretnénk alakítani rajta. A bútor pedig nem mozdítható. Faltól falig ér és padlótól a plafonig. Az ágy is egy 2.5 méter széles franciaágy.
2021. jan. 20. 16:49
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor marad az ebédlő, ha sehogy se jó. A dolgozó semmiképp se legyen gyerekszoba, ha méretarányos a rajz, az egy egérlyuk... maradhat eredeti funkciójában.
2021. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az ebédlő lesz a gyerekszoba,igen. A másik túl kicsi
2021. jan. 20. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!