Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tegyek ha apám köti az...

Mit tegyek ha apám köti az ebet a karóhoz, hogy meg kell tartani a bútort?

Figyelt kérdés
Van egy 70 éves régi furnéllal borított bútor, ami elég kopott, a színe ki van menve és itt-ott karcos, foltos, és jön is fel. Fel van újítva a ház és cseréltük a bútorokat de most kitalálta, hogy ez a szobabútor és ebédlőbútor meg kell maradjon és fél kell újítani mert az anyjáé volt. Mondtam neki, hogy borzasztó nehéz jó szakembert találni és ha meg is találjuk, rettentően drága lehet. Nem tudom mit lehetne tenni? Hogy lehetne meggyőzni?

2021. ápr. 11. 17:40
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:

Sajnos a privátodat nem tudom megnyitni.

Ha ide linkeled be akkor azonnal megmondom (de más is), hogy értékes-e vagy csak tüzelőnek jó.


Nemrégiben egy ehhez hasonló "furnérozott vacakot" újítottam fel, mert kidobták azzal, hogy nem illik az új laminált padlóhoz.

[link]

2021. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

* Tavaly ennek a párját vettem meg alku nélkül "tüzelőárban", mert az új asszony kijelentette, hogy ő nem fogja törölgetni rajta a kurflikat.

[link]

2021. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:

"A nappali bútor egy kanapé, 2 fotel, egy szekrénysor vitrinnel és egy kis asztalka. Az ebédlőbútor egy hosszú ebédlőasztal, 8 székkel, szintén vitrines szekrény, illetve egy polc."


Akkor az nem bútor, hanem egy komplett berendezés. Azt valóban nehéz hova tenni. Azt próbáltad már, hogy megbeszélni vele, hogy csak részben legyen megtartva? Mondjuk az ebédlősaztal székekkel marad (az úgy sem annyira problémás, lehet rá terítőt rakni), meg a nappaliban egy dohányzó asztalka, a többi meg mehet a tüzelőbe?

2021. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

23

Az ebédlőasztal nak jön fel a lapja, a lábak alja tele van szuval, a székek dettó.


Itt van néhány kép:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ilyen állapotban vannak. De nem is szépek, egy színű, kommunista bútrok. Közben kiderült hogy 53-ból vannak (megkaptuk a céduláját a nagy szekrény alján).

2021. ápr. 12. 14:39
 25/56 anonim ***** válasza:
66%
Ne hisztizz már, apádnak kell és kész. Örülj, hogy téged nem rak ki.
2021. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

25

A saját házamból rakjon ki? Ki hisztizett? Én ezeket nem akarom megtartani. Mert borzasztóan néznek ki és rossz állapotban vannak

2021. ápr. 12. 15:57
 27/56 anonim ***** válasza:
Valóban rondák ezek a bútorok, de fel lehet dobni kis pénzből ezeket. Asztalra terítő, esetleg alá egy vékony lap hogy sima legyen (akár üveg, akár valami rétegelt lemez, bútorlap). szekrény nem veszélyes, székekre szintén mehetne az ülölapra és hátlapra párna, esetleg lefesteni valami normrális színre, ez házilag is egyszerűen megoldható.
2021. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

27

Nem mocskolódok ezekkel. Minden féle összebarkácsolt bútor az új házba...

2021. ápr. 12. 18:51
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, akkor mit a fa.szt vársz tőlünk?

1. Mondtuk hogy menj bele, hogy maradjanak, neked nem felel meg, mert a ház fel lett újítva (a bútorok szerintem is szarok, de nem értem, hogy miért a házfelújításra hivatkozol, előtte nem zavart hogy repedezett az asztallap?)

2. Mondtuk hogy add el/dobd ki, de apád nem engedi.

3. Megcsináltatni nem akarod, mert drága a szakember (meg nincs is).

4. Te felújítani "összebarkácsolni" nem akarod.


Akkor mi az anyádat csináljunk most komolyan? Ez a 4 lehetőség van, róbáltunk segíteni, próbáltuk leírni hogy érvelj apádnak, de neked semmi sem jó. Ha te a saját apáddal nem tudod megbeszélni, akkor mi így látatlanban ugyan mit tudnánk tenni? Ha meg annyira hivatkozol arra hogy tiéd a ház, akkor szó nélkül dobd ki a bútorokat, aztán ha apád reklamál őt is. Más megoldás nem létezik.


Ja de várj kitaláltam: innem én most teleptatikusan meggyőzöm apádat, hogy ő maga dobja ki az öszes bútort.

2021. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

29

Előtte is zavart, de nem vettünk új bútort omladozó vakolatú házba. Most vsizont kéne.


Mi ez a mi az anyádat? Mit kell idegeskedj? Mit kell káromkodik? Beszélj anyukáddal így. A megjegyzéseit meg hagyd meg magadnak. Kösz.

2021. ápr. 12. 20:53
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!