Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tegyek ha apám köti az...

Mit tegyek ha apám köti az ebet a karóhoz, hogy meg kell tartani a bútort?

Figyelt kérdés
Van egy 70 éves régi furnéllal borított bútor, ami elég kopott, a színe ki van menve és itt-ott karcos, foltos, és jön is fel. Fel van újítva a ház és cseréltük a bútorokat de most kitalálta, hogy ez a szobabútor és ebédlőbútor meg kell maradjon és fél kell újítani mert az anyjáé volt. Mondtam neki, hogy borzasztó nehéz jó szakembert találni és ha meg is találjuk, rettentően drága lehet. Nem tudom mit lehetne tenni? Hogy lehetne meggyőzni?

2021. ápr. 11. 17:40
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
Tanácsra. Olyan évekre, amelyekkel meg tudom győzni apámat.
2021. ápr. 13. 22:40
 42/56 anonim ***** válasza:
Kicsit lutri, de előzetes egyeztetés nélkül vásárolj egy új ülőgarnitúrát és bútorokat. Rakd be a helyére. Ha dönteni kell az új drága bútorok és a régi között, az újat fogja választani (tudom most nem ezt modnja ,de más ha fizikailag ott vna a bútor, és le kell mondani az egyikről)
2021. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

42

Igen,nekem is ez jutott először az eszemben és egyelőre ez a legk~zenfekvőbb megoldás, ameddig jobb nincs. ezzel csak az a baj, hogy utána egy nagy vita és hosszú harag lesz belőle. Mert lehet hogy az újat válassza, de akár hónapokig fogom hallgatni, hogy házba szúrtam vagy hogy kész tények elé állítottam.

2021. ápr. 13. 22:55
 44/56 anonim ***** válasza:
#43: A másik amire gondolni tudok (tudom csúnya dolgog) hogy tedd használhatatlanná a bútorokat. Nem arra gondolok, hogy látványosan szétvagdosod, hanem úgy hogy elhasználódásnak tűnjön.
2021. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Vagy az utolsó ultimátum, mondd meg neki hogy keressen ő szakembert (vagy csinálja meg maga), és saját költségén újittason fel mindent, de úgy hogy szép legyen és használható (tudom nem lesz új, de a mostaninál bármi jobb). Van rá 3 hónapja, ami 3 hónap múlva is ócska azt kidobod. Azt mondtad ő akarja felújítani, szóval erre az ultimátumra nem nagyon tudna ellenérvet felhozni.
2021. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Apádnak nincsen saját szobája ahol senkit sem zavarna?

Mert ott együtt tudna élni a vágyott bútoraival.

2021. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

46

Tizenhat négyzetmétrre elég nehéz ennyi mindent beszuszukálni.

2021. ápr. 14. 10:39
 48/56 anonim ***** válasza:
Világos, hogy a nagyanyád miért PONT rád hagyta a házat.
2021. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:

48

Igazából azért, mert egyetlen unoka én voltam, és nagyon közel állt hozzám, ahogy a házat is imádtam és a gyermekkorom ott töltöttem. Utána pedig így egyeztünk meg

2021. ápr. 14. 16:34
 50/56 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig minden kommentet, apáddal milyen a lakhatási viszonyotok?

Azt vágom hogy te vagy a ház tulajdonosa. Fizet neked a lakhatásért valamit, közös háztartási költségeket, rezsit hogy osztjátok meg?

A ház tényleg a tied? (azt értem, hogy papír szerint igen, de ez úgy tied hogy a szűlői ház évtizedek óta ami rád lett íratva, vagy apád költözött hozzád oda?)

2021. ápr. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!