Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Költenétek 3 milliót a vagyono...

Költenétek 3 milliót a vagyonotokból házfelújításra vagy inkább költöznétek az alábbi szituáció esetén?

Figyelt kérdés
Falusi 35 éves házról van szó viszonylag frekventált helyen. Eddig folyamatosan csináltattunk ezt-azt ahogy a pénz engedte, mondhatni nyelte a pénzt. A villanyvezetékek, a központi fűtés még eredetiek, a gázkazán 23 éves, a kerítés elég szakadt, a konyhabútor lassan szétesik. A ház kívülről szigetelt, műanyag ablakos, nem okvetlenül szorul felújításra, ha szerencsénk van még évekig kihúznánk az elavult villannyal, fűtéssel. A gázkazán ami egyedül aggaszt, rövidesen meg fogom vizsgáltatni egy szakemberrel, hogy szerinte kibír-e még pár évet. Megtakarított pénzünk nem sok, mondhatni hónapról hónapra élünk, de nincs hitelünk. A lakásfelújítási támogatást fel tudnánk venni. A házra ellehetne 6 milliót költeni ennek a felét visszakapnánk és a ház értékét is némileg növelnénk. Sajnos 3 milliónk nincs és hiteltörlesztést sem tudnánk évekig bevállalni. A felújításra a pénzt első körben az autóm eladásából és olcsóbb vásárlásából (3millió jönne be) valamint hitelből fizetném. A hitelt szántóföld eladásból végtörleszteném 1 éven belül. A szántóföldet a gyerekek indulásához tartogattam, nem akartam elkótyavetyélni. A nejem felújításpárti, én már belefáradtam a folyamatos javítgatásokba. A nejem szeret itt lakni én nem ragaszkodom a faluhoz, szívesen költöznék ,mert kevés a pénzünk és anyagilag sokkal jobban járnánk egy városi lakással. A gyerekek 6 éven belül felnőnek, egyikük sem fog falun maradni. Tudom a 3 millió nem túl sok pénz, de nincs és magasabb havi jövedelmet sem tudok elérni. Sok házat adnak-vesznek és sok új ház is épül ebben a faluban, szóval nem lenne pénzkidobás a felújítás.

#város #falu #költözés #felújítás #Szántóföld eladás
2021. ápr. 26. 10:08
A kérdező szavazást indított:
Felújítás.
Felújítás majd költözés.
Nem változtatnék semmin.
Így ahogy van eladnám és elköltöznék olyanba amit anyagilag bírok.
10 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A moderátor helyezte ide az üzleti kérdésemet.
2021. ápr. 26. 10:31
 2/19 anonim ***** válasza:

"A szántóföldet a gyerekek indulásához tartogattam"

"A gyerekek 6 éven belül felnőnek, egyikük sem fog falun maradni"

tehát azt a darab földet akár el is adhatnád

2021. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam érthetően fogalmazni, úgy tűnik nem sikerült. Pontosítok : A szántóföldek árát a gyerekek indulásához tartogattam...
2021. ápr. 26. 11:07
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
jaa értem, azt hittem a földet akartad nekik adni. hát akkor szerintem költözzetek olyan házba amit fenn tudtok tartani. vagy add el a földet és költsd magadra/a mostani házra. nem kötelező egy valag pénzt ráborítani a gyerekre, én se kaptam semmi ilyen nagy összeget "életindításként", mégis megvagyok, amikor kell a segítség, akkor segítenek a szüleim. de inkább úgy próbálom alakítani a pénzügyeimet, hogy ne szoruljak segítségre.
2021. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez is egy álláspont. A föld árát a lakásuk vásárlásához adnám vagy ha egyetemre mennének akkor ebből fizetném a költségeiket. Tudom, hogy van diákhitel is, de mégis. Itt vagyok lassan 50 évesen és nincs egy rendes házam, megfelelő jövedelmem és ez csak egyre rosszabb lesz. Fogalmam sincs mit csináljak. Egyrészt a felújítás után lehetne egy olyan házam amire évekig nem kell komolyabb összegeket költeni másrészt teljesen lenulláznám a "tartalékot".
2021. ápr. 26. 11:26
 6/19 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Ha csak a villany meg fűtéskorszerűsítés lesz miért vennéd fel a millát. Elég a fele. Gondolom nem kötelező az egészet felvenni. Eladod a kocsit azt mondtad kapsz 3 millát. Az fedezi a felújítást. A földet ne add el. Az megmarad tartaléknak.
2021. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És persze másfelet vissza kapsz tudsz venni kocsit
2021. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem tudod önerőből kigazdálkodni sem a felújítás árát, sem a hitelt.


Add el, vegyél egy olyan házat, ami számodra nem ekkora teher fenntartani.

2021. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Szerintem pedig ez a ti családotok saját döntése. Ha a párod ragaszkodik a családi házhoz és szeret ott élni, akkor én nem venném el tőle ezt az örömöt azzal, hogy egy városi lakásba költöznétek.

A család döntése azért is, mert a gyerekeitek még legalább 6 éven belül veletek fognak élni. Egyáltalán miből gondolod, hogy 18 évesen egyből kirepülnének? Lehet még egyetemen is tanulni, hetente akkor is hazajárnának.

Hallgasd meg a párod véleményét is. Egyébként az igaz, hogy az általad említett felújítások nem feltétlen kerülnének 6 millió forintba. Én megfontolnám, hogy a kerítést ne saját magam csináljam meg így is.

2021. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sajnos 6 millió kijön, ha mindent megcsináltatnék, lehet még nem is lenne elég. A kerítés, kocsibeálló nélkül talán 4 - 4,5 .
2021. ápr. 26. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!