Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Költenétek 3 milliót a vagyono...

Költenétek 3 milliót a vagyonotokból házfelújításra vagy inkább költöznétek az alábbi szituáció esetén?

Figyelt kérdés
Falusi 35 éves házról van szó viszonylag frekventált helyen. Eddig folyamatosan csináltattunk ezt-azt ahogy a pénz engedte, mondhatni nyelte a pénzt. A villanyvezetékek, a központi fűtés még eredetiek, a gázkazán 23 éves, a kerítés elég szakadt, a konyhabútor lassan szétesik. A ház kívülről szigetelt, műanyag ablakos, nem okvetlenül szorul felújításra, ha szerencsénk van még évekig kihúznánk az elavult villannyal, fűtéssel. A gázkazán ami egyedül aggaszt, rövidesen meg fogom vizsgáltatni egy szakemberrel, hogy szerinte kibír-e még pár évet. Megtakarított pénzünk nem sok, mondhatni hónapról hónapra élünk, de nincs hitelünk. A lakásfelújítási támogatást fel tudnánk venni. A házra ellehetne 6 milliót költeni ennek a felét visszakapnánk és a ház értékét is némileg növelnénk. Sajnos 3 milliónk nincs és hiteltörlesztést sem tudnánk évekig bevállalni. A felújításra a pénzt első körben az autóm eladásából és olcsóbb vásárlásából (3millió jönne be) valamint hitelből fizetném. A hitelt szántóföld eladásból végtörleszteném 1 éven belül. A szántóföldet a gyerekek indulásához tartogattam, nem akartam elkótyavetyélni. A nejem felújításpárti, én már belefáradtam a folyamatos javítgatásokba. A nejem szeret itt lakni én nem ragaszkodom a faluhoz, szívesen költöznék ,mert kevés a pénzünk és anyagilag sokkal jobban járnánk egy városi lakással. A gyerekek 6 éven belül felnőnek, egyikük sem fog falun maradni. Tudom a 3 millió nem túl sok pénz, de nincs és magasabb havi jövedelmet sem tudok elérni. Sok házat adnak-vesznek és sok új ház is épül ebben a faluban, szóval nem lenne pénzkidobás a felújítás.

#város #falu #költözés #felújítás #Szántóföld eladás
2021. ápr. 26. 10:08
1 2
 11/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Kocsibeállóra vonatkozik a támogatás?
2021. ápr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kocsibeállót, nem néztem át részletesen, nem is ez a kulcskérdés, hanem az, hogy a lehetőségeimet figyelembe véve egyáltalán belevágjak-e. Nagy nehezen vettem 2 éve egy új autót a 16 éves helyett (azt anno szintén újan vettem) most adjam el és tegyem bele az árát a házba. Az autó falun létszükséglet akárki akármit mond, mert innen nem 5-10 percenként indulnak a buszok, lehet önzőség, de a mostani forgalom mellett nem akarom az életemet egy 10+ éves roncsban naponta kockára tenni és azon aggódni, hogy mikor mi romlik el és az mennyibe időbe és pénzbe fog kerülni. Nem tudok dönteni.
2021. ápr. 27. 07:39
 13/19 A kérdező kommentje:
A földet sem szívesen adnám el, mert akkor semmiféle tartalékunk nem maradna. Egyébként a föld eladásából csak 1/2-1 év múlva lenne pénz mert ez egy hosszadalmas procedúra a jogszabályok miatt.
2021. ápr. 27. 07:43
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudok dönteni."

Nem is neked kell dönteni. Üljetek le asszonypajtással, és közösen döntsetek. Hidd el, nem sok örömöd lesz az új lakásban, ha a nejed akarata ellen határozol.

2021. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az esetleges felújítás kapcsán vagyok döntésképtelen. Megvárom a gázszerelőt, ha azt mondja kihúz még legalább 5 évet a kazán vagy tud rajta tákolni valamit akkor nem fogok semmit csinálni. Egy kollégám szerint szerezzek be egy a mostanival kompatibilis lecserélt működő kazánt és az megoldja a problémát. A racionális döntés egyértelműen a költözés lenne, de ez a jövő zenéje. Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 27. 18:56
 16/19 anonim ***** válasza:

A gyerekeid szeretnek ott élni? Ha igen, ne ragadd őket ki onnan. Engem anyámék válása 16 évesen kiszakított a közegemből, 42 vagyok, de még mindig nagy a hiány miatta bennem.

Élhető, nyugodt életetek van, tudom, ebben az anyagias világban ezt nehéz sokra tartani, de hidd el, ez sokkal fontosabb.

2021. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A gyerekek szerintem könnyen váltanának, ahogy nőnek egyre kevésbé érdeklik őket a kinti játékok, a nagyfiút konkrétan úgy kell kizavarni. Igen, most még minden jónak tűnik, de a felújítás sokáig nem halasztható. Volt nálunk 2 villanyszerelő és 1 gázszerelő is és elképedtek az állapotokon, hozzáteszem nem tűntek csaló hiénáknak.
2021. máj. 25. 12:23
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megoldás ezt eladni és ott helyben venni egy olcsóbbat?
2021. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Falun laknak, ott nincs lakás. Ergo az olcsóbb ház rosszabb ....
2021. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!