Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi konyhai fa lambériát...

Régi konyhai fa lambériát mivel tudnám lehetőleg 1 lépésben lefesteni fehérre?

Figyelt kérdés
Olyan festékre gondoltam ami előtt nem kell csiszolni meg alapozni, hanem egyből mehet rá. Az meg egyenesen csodás lenne ha még a cseresznye színű mdf konyhabútor ajtókat is le tudnám festeni ugyanazzal a festékkel :D
2021. jún. 7. 12:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ez a festék alapozó is egyben, így jobban ragad, nem bőrösödik fel. Én full lakkozott szekrényt festettem vele matt fehérre, és nagyon jól bírja már egy éve. De tény, hogy sérülékenyebb, mint egy gyári színezés. Konyhaszekrényen sem dörzsizek, inkább a befújom+letörlöm híve vagyok, akár 2x egymás után, de vigyázok rá.
2021. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Zsíroldót egyébként mennyire bírja ez a festék? Konyhaszekrényt is gondoltam lefestem de főzés közben odafröcsög a zsír és lejön vele együtt a festék az gáz lesz.
2021. jún. 10. 17:39
 23/28 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött le eddig. De nem a legerősebb hideg zsíroldót használom, hanem gyengébbet. Mart mintájú? mert ha nem, csak bútorlapos, akkor lehet a bútorfólia lenne jobb választás. Nekem klasszikus mart, úgyhogy én festettem. De eleve ideiglenes megoldásnak indult, a házban volt ez a konyha amit vettem, a bútor cseréje jövő tavasszal esedékes, így addig nekem tökéletes a fehérre átfestett verzió akkor is, ha addig sérül. Ha nagyon tartós megoldást szeretnél, akkor passz.


Barátnőm chalk paint-tel festette át a hatalmas konyhabútorát már 3 éve, és most is tökéletes állapotban van.

2021. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen a bútor, ez nem az enyém de pontosan ilyen, az a hagyományos MDF konyhabútor. Ez is csak ideiglenes megoldás lenne mert ezt a színt nem lehet elviselni.

2021. jún. 10. 19:27
 25/28 anonim ***** válasza:
ugyanilyet festettem le az obissal fehérre. A biztonság kedvéért tettem alá plusz alapozót, ilyet: [link]
2021. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
És nem lett csíkos vagy foltos? A lambéria picit csíkos maradt pár helyen de a konyhabútoron jobban látszana.
2021. jún. 10. 20:07
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem lett, de eleve az alapozó trinát is fehér volt, és arra mentem rá még 2-3 réteg obi festékkel. A sok, vékony réteg híve vagyok. :)
2021. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom :)
2021. jún. 10. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!