Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az ablakaimat szeretném...

Az ablakaimat szeretném lefesteni (60 éves ház). Milyen festéket ajánlanátok...ill. kell-e valamiféle alapozó a fára - s ha igen, mit lenne érdemes rákennem?

Figyelt kérdés
Természetesen 'nem baj', ha nem a legdrágább anyagok...
2021. aug. 5. 04:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak simán átcsiszoltam és zománccal átkentem,ahol hiányzott a glett pótoltam. Esztétika nem játszott. Persze-persze, le kellett volna csiszolni a fáig, alapozó meg minden, de én annál lustább vagyok.
2021. aug. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A háztartási v. festéküzletben segítenek.

Ha becsülettel meg szeretnéd csinálni, (csiszolás, maxolás, alapozás majd több réteg festék stb...) az nem lesz olcsó.

Ha meg festővel csináltatnád, akkor olcsóbb egy ablakcsere.


Én viszont meguntam, hogy kimondottan szar és méregdrága festékeket gyártanak amik nem uv állóak és 2-3 év múlva kezdhetem elölről az egészet.

Vagyis megrendelten közvetlenül a kinti gyártónál és magam lecseréltem az összes ablakomat gyári bukó/nyíló műanyagra.

2021. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a régi festés még valamennyire jó, akkor elég lecsiszolni, ha már nagyobb helyen lepereg, akkor érdemes az egészet eltávolítani. Például én hőlégfúvóval csináltam, így könnyen eltávolítható. Utána csiszolás, a hibás helyek glettelése, aztán újra csiszolás. Utána érdemes a fát beereszteni valamilyen lenolajos kencével. Aztán általában egy réteg alapozó, és két réteg festék. Sajnos a baj az, amit 2-es is írt. Bármilyen festékekkel is fested le, kültéren, az időjárás viszontagságainak kitett helyen előbb-utóbb mindegyik felpattogzik. Nálunk például a párkányokat 5 éve csináltam meg. Teljesen leszedtem a festéket a fáig, lecsiszoltam, bekentem lenolajjal, aztán Trinát alapozóval egy rétegben, majd két réteg Trinát zománcfestékkel. Minden igyekezet ellenére már felrepedezett a festés, a déli és az északi oldalon is, bár az északi oldal valamivel tovább bírta. Előtte egy festő csinálta meg, az is kb. 5 évet bírta, ő azt mondta, hogy sajnos mindenhol ezt tapasztalta, ezzel nem lehet mit csinálni. Ha nem akarod néhány évente újrafesteni, akkor a megoldás az lehet, ahogy 2-es is csinálta, kicseréltetni műanyag ablakokra.
2021. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Akkor nem erőltetem a tuti profi megoldást, lefestem (valahogy...aztán 5 év múlva újra. "0 éven belül biztosan nem volt festve, mert 17 éve vettem a házat. (Ennek még bádogból van a külső párkánya). Szerintem (ezidőben) a gitt-pótlás a legfontosabb...és, a festésnek sem kell szépségdíjasnak lennie...de azért majd igyekszem....Köszi köszi!!
2021. aug. 5. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!