Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkartonba szerelhető...

Gipszkartonba szerelhető ledfényforrás, Hogyan?

Figyelt kérdés

Nekem nincs álmenyezet, tehát a plafon ugy néz ki, hogy gipszkarton, rajta hőtükör fólia, és azon 15 centis kőgyapot, rajta osb.

Ebbe szeretnék bele szerelni 12 darab led izzót foglalattal meg ilyesmi. De mivel ez nem álmenyezet, hanem olyan ahogy azt leírtam, igy a kérdésem az lenne, hogy felülről mit tegyek rá az izzőra? Ami ugy néz ki, felülről, hogy izzó, rajta a foglalat, amit wago-val kötök össze, ezt kellene lefedni, hogy ne érintkezzen a gyapottal, meg ugy semmivel sem, és ez mellett biztonságos is legyen. Az üzletben cserép búrát ajánlottak, de gondoltam megkérdezem a szakikat is, hogy ti hogy csinálnátok?


(bocsi az íráshibákért!)


2021. dec. 22. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ügyes villany szerelő megoldja .
2021. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően az válasz problémádra hogy szólj egy villanyszerelőnek nem érdemes ilyet magadnak barkácsolni mert a leírt állapot miatt fokozottan tűzveszélyes a dolog a szaki meg biztos tudja a megoldást.

Én is villanyszerelő vagyok hasonló helyzetre van is pár megoldásom de a leírás alapján nem látom át teljesen hogan néz ki a mennyezeted - milyen a rétegrend ahová a lámpákat elhelyezed így konkrétat nem tudok mondani de minden esetben a lényeg az hogy a lámpák körül legalább 5-8 cm légréteg legyen (vagy több a lámpák teljesítményétől függően) hogy a led egység megfelelően le tudja adni a hőt mert nem csak túlmelegszik hanem az élettartama is drasztikusan lecsökken , épp ezért nem tartom jó megoldásnak a cserépbúrás letakarást mert az olan lenne mint egy mini kemence nem tud mozogni a levegő. A lámpákkal is lehet játszani met akár olyan modellek is kaphatóak amik 8-10 mm vastagságúak így akár egy gipszkarton lapba is belesimulnak így nem kell üreg nekik.

2021. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2:

"nem látom át teljesen hogan néz ki a mennyezeted - milyen a rétegrend ahová a lámpákat elhelyezed"

Fentebb leírtam.

Alulról felfelé: Gipsz karton, hőtükörfólia, 15 centi vastag kőgyapot. Ennyi...

Nem gondolom, hogy villanyszerelő kellene ahhoz, hogy választ kapjak arra, hogy úgy általában ilyen esetben mit szoktak (vagy nem szoktak) rá tenni, lefedni, stb.

Gégecsőbe behúzva a merev rézkábel, wagoval ösze kötve, szerelődobozban, és a "búrák" alatt.

Tisztelettel várom a tanácsokat :)

2021. dec. 22. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a jelenlegi gipszkartonod felett ott a fólia és azt nagyon nem ajánlott semmivel (még csavarokkal sem) kilyukasztani, ugyanis az a párazáró réteg. A födémnek egy eléggé fontos része.
2021. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert mi van ha kilyukasztom?
2021. dec. 23. 00:04
 6/12 A kérdező kommentje:

Gondolom egy szakember sem mondja azt hogy "bocsi! Ott a fólia, így nem tudom vállalni!" ...

Vagy igen? :)

2021. dec. 23. 00:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Áthidalót, beton koszorút átvés, betonvasakat szétflexel, főfalat vés 10 cm mélyen vízszintesen faltól falig (horonyvágó beszrt, elő az ütvefúró).

Szemrebbenés nélkül ilyeneket csinálják, nemhogy holmi fóliákra ügyeljen a "jó" szakmunkás.


Általában senki nem foglalkozik a fóliával, mert nem azonnal jelentkezik a sérüléséből eredő probléma. 10 év múlva meg hol jár ő már..


Mert mi van ha kilyukasztom?

Elkezd a lyuk fölött nedvesedni, penészedni a szigetelés, a faanyag meg nyilván korhadni.


Nem akarom bántani a villanyszerelőket, de sokan alapvető építési fogalmakkal nincsenek tisztában.

Haver kérdezte, miért penészedik neki a fal az egyik szobában? (3 éves ház, 20 cm homlokzati szig.)

Megnéztem, tényleg ott egy nagy négyzet alakú folt a sarokban.

Kint is megnéztem, pont ott a dupla villanyóra szekrény szépen iparosan bevésve a FAL síkjába! Tehát a fedél 20 cm mélyen, körben a szigetelés.

Facepalm.

2021. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Kedves kérdező úgy látom kicsit megsértődtél pedig csak szakmai szemmel akartam segíteni és szakszerűen válaszolni amit így látalanban igen nehéz dolog, arra akartam reflektálni azzal a mondatommal hogy nem látom át a rétegrendet hogy ha ott vagyok és látom mi a szituáció legalább 2-3 féle megoldást kínálok de így az interneten keresztül csak egy általános jónak tűnő megoldást és arra is szerettelek volna rávezetni hogy a villanyos részét villanyszerelő csinálja ne te ezért is hallagattam el részleteket . De végülis a te házad te döntöd el okozol e kárt magadnak vagy nem így adok egy megoldást ami szinte bármelyik lámpához alkalmazható. Feltételezve hogy kb 10 cm-re lóg be a lámpa a mennyezet síkjába képezz egy 15-20 cm mély és a lámpa átmérőjétől kb 5 cm-rel nagyobb átmérőjű üreget a szigetelésben, ezt az üreget egy darab hőtükörfóliával béleld ki (aluszalaggal prímán körberagasztható) és ebbe az üregbe kerüljön a lámpa és itt elfér a szükséges kábelkötés is.
2021. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Elkezd a lyuk fölött nedvesedni, penészedni a szigetelés, a faanyag meg nyilván korhadni."

A lyuk fölött KÖZVETLENŰL az izzó és a foglalat lenne, ez kb, 8-10 centi magas lenne, tehát ott felette már nem lenne szigetelés, legalábbis nem hagynék!

2021. dec. 23. 16:00
 10/12 A kérdező kommentje:

8: Párhuzamos kötéssel (ált. iskola 6 osztály?) oldanám meg a dolgot, egy (vagy 2) központi kötődobozzal. Tehát ebbe bemegy a gégecsőbe húzott merev réz kábel, az "áram"...

Onnan megy ki minden izzóhoz egyenként. Azért gondoltam párhuzamos kötésre, mert emlékszem régen a karácsonyfa izzókra, amik sorosan voltak kötve, hogy ha kiégett egy izzó, akkor mind kialudt, és lehetett keresgélni melyik égett ki. Ezt a párhuzamos kötéssel el szeretném kerülni...

Másrészt így lehet megoldani azt is, hogy ha akarom, akkor külön is lehessen kapcsolni az izzókat.

A kötéseket természetesen zárható wagoval csinálom!

Gondoltam arra, hogy eleve szigetelt kábellel csinálom az egészet, és nem olyannal amit amúgy is a falba húznak gége csőbe, de gondoltam ez ígyis meg felelhet, főleg hogy van 100 méter merev réz kábelem is hozzá. Meg így a gégecsőben szellőzik is, bár nagyon csekély mértékben...

Én csináltam a kinti világítást is, alternatív kapcsolókkal, vagyis lehet nálam is fel/le oltani a kinti fényt, és a másik helyiségből is, ezt is netről néztem le, tehát nem hiszem magamat lúzernek. És úgy gondolom hogy ezt a dolgot is meg fogom tudni oldani úgy, hogy kulturált és biztonságos legyen. Csak az izzók feletti búrázást vagy nem tudom hogyan nevezzem, ezzel van gondom...

- Ha az eddigi irományomban ki vetni valót találsz (találtok) akkor azt kérem írd (írjátok) le, nem fogok megsértődni, feltéve, ha az kulturáltan történik :)

2021. dec. 23. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!