Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért ráznak a háztartási gépeim?

Miért ráznak a háztartási gépeim?

Figyelt kérdés

Tegnap lett csinálva új áramkör, kismegszakítókkal, sodrott réz kábelen...


3 gépről van szó, mosogatógép, mosógép és szárítógép...


Sajnos a fém részek (dob, stb) eléggé csípősek...


A régi, alu hálózaton is ráztak...


Földelés egyiken sincsen, ez lehet az oka? :(



2021. dec. 30. 08:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

“ Nah, fiúkák, most, hogy ezt kiveséztétek...”

Nő vagyok …


Pontosan mit kötött az a szerelő? Húzott zöld-sárgát, de nem rakott földelőszondát?

2021. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, 3 eres kábelen be van kötve a föld is a biztosító táblán...


Csak az nincs leföldelve...


De egy szondát én is letudok verni, ha ez kell ahhoz, hogy ne kelljen kihúzgálnom a gépeket...

2021. dec. 30. 10:22
 13/19 A kérdező kommentje:
2021. dec. 30. 10:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A földelés akkor jó, ha nagy a potenciálkülönbség, ezt ki lehet mérni, hívni kéne egy szakembert. Ha nincs földelővilla helyesen leszúrva vagy az épület alapjához van például rögzítve és nedves a föld tud csoda dolgokat eredményezni(nincs megfelelő csapadékvíz elvezetés). Idős házaknál előfordul, hogy a vízvezetékhez rögzítik amitől a hátamon feláll a szőr.
2021. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nincs leszúrva, nincsen földelés...
2021. dec. 30. 10:36
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, hogy milyen mélyre kell szúrni a szondát?

Hívd vissza a szerelőt és fejeztesd be a melót vele!


Nem is értem, van 5-600 ezred gépekre, de vezetékfelújításra nincs…

2021. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sztem ebbe most ne menjünk bele, hogy mit miért... ez nem tartozik másokra!


A földelést meg azért nem csinálta meg, mert tudja, hogy újra kell huzalozni a házat, több variációról beszéltünk, szerepelt benne a H tarifa meg a 3 fázis kialakítása is, abban az esetben a mérő óra átkerül máshová, a földelést akkor új helyen kell kialakítani...


Ez egy ideiglenes megoldás, hogy ne gyulladjon ki a ház addig amíg el nem kezdjük a vezetékek teljes felújítását...

Ez lehet évek...


Amúgy meg nem hittem, hogy ilyen hitvány villanyom van, hogy így meg ráz, de se baj, kihúzgálom a gépeket használat után, ahogy eddig is tettem...

2021. dec. 30. 10:59
 18/19 anonim ***** válasza:

A helyedben fognék egy mérőműszert és végigmérném az összes konnektort, lehet hogy valamelyiknél vezetékszakadás van, esetleg el van törve a szerkezete de még működik, az is lehet hogy valahol beázás volt és áthúz a vezeték.

Voltam olyan öreg házban ahol azért volt feszültség a földelésen mert egy konyhai lámpa szarul volt bekötve. Ki kell mérni, kell hozzá egy mérőműszer 2 ember és fél óra.

2021. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%

Huhhhh..... milyen szerelő az, aki ilyen ganyolast csinal??


Hívj egy rendes szakembert! Az eletetek múlhat rajta!

2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!