Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A két bojler közül melyik...

A két bojler közül melyik lenne alkalmasabb vezérelt áram esetén? (eco mód nem létszükséglet?

Figyelt kérdés
Ariston pro1 eco vagy ariston lydos r100v (nem a hőszivattyús véletlenül sem, sima R)
2021. dec. 30. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Ariston pro1 eco
Ariston lydos r100v
3 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eco módnak akkor van értelme, ha nincs vezérelt áram.

Miért pont ezeket a sz@arokat akarod? Hajdú drága? Nem véletlenül kerül többe.

2021. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen mindegy hogy vezérelt vagy nappali áramon működik egy bojler abszolút nem fog semmilyen különbséget tapasztalni akármelyiket is választod. Viszont ahogy írták az ECO mód csak állandó(nappali) árammal működik. És egy jó tanács villanyszerelőként : felejstd el a vezérlet áramot csak a bajod lesz vele semmi érteleme nincs és semmit sem spórolsz vele ha nappali áramon üzemel a bojler nem lesz észrevehetően több a számla viszont állandóan lesz melegvized sőtt használattól függően akár kevesebb is lehet a fogyasztása nappalin mint vezérelten !
2021. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

# 2 Ezt te se mondod komolyan, hogy nem lesz több a számla!!!

Már eleve a kettő díjszabása sem ugyanaz és tapasztalatból mondom, hogy ha a bojler állandóan kap áramot, akkor szinte csak a hőntartással is 20-30kWh-val többet fogyaszt. Mondom ezt úgy, hogy az éjszakai áram kapcsolóórája elromlott, és alkatrész hiányában a szolgáltató kötötte ki, így folyamatosa van rajta áram. Valamint egyedül élek, és minimális melegvizet használok, az óraállást meg havonta diktálom. Amikor átkötötték a bojlert, egyből több lett a fogyasztás.

2021. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

3-asnak a válaszo: (2-es vagyok)

Több mint 10 éves apasztalat és egyszerű matematika alapján mondom hogy nem spórolsz a vezérelt árammal annyit hogy megérje csak harmadával kevesebb a tarifája de többet fűt a bojler és a lényeg a többfős háztartásokban jön hogy elfogy a melegvíz mire ismét kapcsolnak vezérelt áramot így folyton a hideg vizet kell felfűteni és itt jön a másik lényeges dolog hogy a hőntartáshoz mindig jelentősen kevesebb energia kell ! Ezt taníják is ha nekem nem hiszel. Ezért jobb a nappali folyamatos áram mert így mindig csak az elhasznált néhány liter vizet kell újramelegíteni nem az egész tartályt. Tizen egynéhány éves pályafutásom alatt mindenki csak dicsérte a jótanácsot hogy átköttük nappalira a bojlerét mert összeségében így jobban jártak anyagilag is és melegvíz rendelkezésre állás miatt is .

2021. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

#4

Lehet, hogy kényelmesebb, mert, hogy nem fogy el a melegvíz, de milyen matek alapján mondod, hogy kevesebb is a költség? EOn területen az éjszakai áram 23,5Ft, a nappali meg 37,7-43,2Ft, Nagyobb éves fogyasztás esetén gondolom már az utóbbival számolnak. De 37 forinttal számolva sen csak a harmada, hanem több mint a másfélszerese. Akkor kinek nem megy a matek?

Én meg nem matekoztam, hanem leírtam a tapasztalatomat, hogy csak a hőntartásnak is van költsége, és ha folyamatosan kap tápot a boljer, akkor állandóan ki-be fog kapcsolni, és nekem azóta többet fogyaszt a bojler. Az irónia, hogy mielőtt elváltam, előtte 4-en laktunk itt, és minimálisan volt több a havi fogyasztása a bojlernek, mint most,akkor volt a rádióvezérelt átkötése is.

Ja és egy 120 literes bojlerem van, mellette viszon van mosogatógép is, , én inkább ezt javaslom mint a nappali áramra való átállást. Soha nem volt gond a melegvízzel,pedig kád van. Ezen felül meg rendesen fel kell tekerni a hőfokot, nem ilyen 40 fokon járatni. Nálam 60 fokra van állítva, ez pedig a gázos hőfokszabályzón majdnem a max, így lehet spórolni a forróvizzel is.

2021. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Ezért jobb a nappali folyamatos áram mert így mindig csak az elhasznált néhány liter vizet kell újramelegíteni nem az egész tartályt"


Meg ez sem fedi a valóságot, mert hol is van a bojlerben a hőérzékelő? Egészen a felső részben, vagyis amikor megnyitod a csapot, akkor ugyan felülről használja a bojler a melegvizet, de alul jön be a hideg, és egy idő után szépen össze is keveredik. Tehát nem csak néhány liter vizet kell visszfűteni ilyenkor sem. Ezen felül meg ha nézzük a hőntartást, akkor meg a bojler teljes felületén van hőveszteség, tehát megintcsak a teljes mennyiséget kell visszafűteni. Én szinte csak arra, hogy legyen melegvizem, mert mint írtam, hétköznap munkahelyen fürdők, így csak hétvégén itthon, ezen felül amire használom az kevés kézi mosogatás, borotválkozás, felmosás apróságok, így is 70-80kWh fizetek. Tehát ennek nagyrésze csak a hőntartásra megy el.

2021. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!