Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Munkásokra főzni?

Munkásokra főzni?

Figyelt kérdés
Apósom régen gázszerelő volt, már nyugdíjba ment. Hamarosan fűtést korszerűsítünk, lecseréljük a konvektorokat központira. Apósom ismeretsége jön, ugyanannyit fizetünk nekik is, mint bárki másnak. Azért hívtuk őket, mert rengeteg gáz szerelővel megszívtuk már régen, a konvektort volt, aki úgy hagyta itt szerelés után, hogy hiányzott egy fontos alkatrész, így jött vissza a szén monoxid. Stb. Szóval olyat akartunk, akik talán megbízhatóak. Apósom minap megkérdezte tőlem mit főzök majd a munkásoknak? Pislogtam. Mert, ingyen jönnek? - kérdeztem. Hát, éhesek lesznek ám a nagy munkában! Én még ilyet nem hallottam. Tudom, régen szokás volt, de mamám is pl azért főzött anno,talán 30 éve, mert ismerősök jöttek, jóval olcsóbban. Mi pedig most ugyanannyit fizetünk, mint bárki másnak. Nem apósom jön, csak neki valami régi kollégájának a brigádja, semmivel sem olcsóbban, mintha bárki más jönne. Én is megéhezek a munkában,elém sem teszik, az amúgy negyed ennyire nem fizetett munkámban délben oda ingyen(!) a kaját. Először azt hittem, apósom viccel, de nem. A férjem nem szólt semmit, de megnyugtatott, hogy ez hülyeség, naná, hogy igen alacsony áron kellene dolgozniuk, hogy mi főzzünk még rájuk. Ti főztetek, vagy főznétek a munkásokra? Mennyivel dolgoztak, dolgoznának ehhez olcsóbban? Nem azért kérdem, hogy ha valaki főzött, akkor én is fogok, csak tapasztalatok érdekelnek.

2022. jan. 20. 06:54
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
56%
Nem főztem senkinek semmit, pedig itthon voltam végig terhesen. Ha ez bunkóság akkor az vagyok ez van :D volt kv de ennyi. Viszont ha az öreg ennyire ragaszkodik hozzá, lehet átgondolnám, hogy valami végtelenül egyszerű kaját csinálok valami egytálételt..paprikás krumpli pl. De csak a sértődés elkerülése miatt, amúgy nem.
2022. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem érdekel a sértődée, apósom tipikusan az az ember, hogy nem lehet a kedvére tenni. Ha főznék is az lenne, hogy miért ezt meg azt.. Meg amúgy is egyrészt én is dolgozok,másrészt nem fizetnének a kajáért. Tavaly festettük a nappalink, a festő hozott magával kaját, volt kőművesünk is az meg elugrott délben. Fel se merült se bennem se bennük hogy etessem.

En is a 90es években voltam gyerek, akkor emlékszem egy egy ilyen főzögetésre, de mindig ismerős jött ilyenkor, jóval olcsóbban. Ráadásul most már többet keresnek a szakik, mint egy átlag, akár diplomás dolgozó.

A fosasos sztori fentebb nagyon durva. Még egy ok, hogy max egy pohár vizet adjak. Amúgy igaz, jó szakember jól dolgozik, aki neg kókler az akkor is elbssza.


(Apósom amúgy első kisfiamnál is megsértődött, hogy nem vittük tovább az Antal nevet. Ő is Antal, a férjem is az, de mi nem ezt akartuk a gyereknek. Ezen is kiakadt. Szóval ő ilyen. Régivágású, ez tényleg jó szó rá.)

2022. jan. 20. 09:34
 13/27 anonim ***** válasza:
87%
Csak akkor szoktam főzni, ha a baràtaink jönnek segíteni. Pl nyáron a fürdőt újítottuk, nyilván egész nap melóztak, persze készültem, ebéd és vacsora is. De segítsèg volt, nem kértek pénzt. Ha fizetek egy szerelőt eszembe se jutna megetetni.
2022. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly jártak mesteremberek. Még kávét sem kértek. Hozták maguknak a saját kis szendvicsüket, vizüket flakonban, és kávét lefőzve termoszban. Minden nap ugyanakkor a maguk kialakult ritmsában tartottak kajaszünetet és kávészünetet. Becsületesen végigdolgozták a napot, de még vizet is hoztak maguknak...
2022. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat mar. En nem csinalnam. Multkor nalam is voltak,zanc festes volt es az amugy is meleg szobaban ment a mini hosugarzo,rohadt meleg volt ,nah akkor colat hoztam fel nekik,annak orultek,elfogadtak ,de ennyi. Mond az oregnek,hogy akkor neki lehet allni fozni,megteriteni aztan dajdajozzanak. Baromi kellemetlen amugy,szerintem.
2022. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

#14: nálunk ugyanígy!

Megkínáltam őket kávéval, de mondta a mester (a segéd nevében is), hogy köszi, nem szoktunk kávézni.

Előtte akartam nekik pizzát rendelni, és mondták, hogy termoszban meleg kaját hoztak magukkal.



Régesrégen még a sört is elvárták a kőműves segédmunkások, gyerekkoromból emlékszem ilyesmire... De ez már a múlté.

2022. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
25%
Én megkínálnám őket valami pogácsával, kiflivel, kávéval, üdítővel, de nem főznék, ha teljes árat fizetünk.
2022. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

Kávét vagy valami üdítőt fel szoktam ajánlani, de eddigi tapasztalatom, hogy az üdítőt általában vissza utasítják pedig van itthon mindig minden: cola, sprite, fanta, 4-6 féle szörp, 2-3 féle 100%! gyümi lé. Csak sima ásvány vizet kérnek, és bizony ilyenem nincs itthon, jó nekünk a csapvíz :)) A kávét többnyire elfogadták.


Most generálkivitelezővel építkezek, nem tervezem hogy bármit is adjak a munkásoknak. Szerintem benne van az árban! Mobil wc-t is hozzanak maguknak, én csak villanyt és csapvizet biztosítok szerződés szerint.


Kaját csak akkor készítettünk, mikor a baráti kör jött segíteni, vagy munkatársak. De ekkor viszont előre megkérdeztünk mi az amit szeretnének. Viszont azért adtunk nekik iránymutatást 2-4 féle lehetőséggel. A befutó mindig a marha comb pörkölt juhtúrós strapacskával. A strapacskát készen vettük, a pöri meg alapvetően "magától" készül, szóval nem kell őrizni.

2022. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Alapvető hogy reggel és délben főzök nekik kávét. Aztán tálcára teszek ki szódát valami üdítőt és poharat. De ennyi. Ha nagy meló van pl el tart két három hétig mondjuk egy felújítás mint most a szüleimnél akkor végzőre főztek egy lábos kakaspörköltek. A házat szigetelték ketten. Rendesek voltak szépen és alaposan dolgoztak. Ennyi belefér szerintem a munka végeztével de ez se muszáj. Előtte fűtéskorszerűsítés volt. Ugyan ez. Kávé innivaló végzőre egy pörkölt. De mindkét csapat rendes volt. Mindennapi főzés marhaság és nem is várhatja el senki.
2022. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem főztem soha. Ha barátok, család jön, az más, de akkor is előre megbeszéljük. Maximum a kávét ajánlom fel, vagy nagy melegben hideg szódát, üdítőt. De ennyi. Mást nem is fogadtak el soha. Egyszer esett meg, hogy sütöttem almás pitét, abból vett a szaki egy darabot.
2022. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!