Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Munkásokra főzni?

Munkásokra főzni?

Figyelt kérdés
Apósom régen gázszerelő volt, már nyugdíjba ment. Hamarosan fűtést korszerűsítünk, lecseréljük a konvektorokat központira. Apósom ismeretsége jön, ugyanannyit fizetünk nekik is, mint bárki másnak. Azért hívtuk őket, mert rengeteg gáz szerelővel megszívtuk már régen, a konvektort volt, aki úgy hagyta itt szerelés után, hogy hiányzott egy fontos alkatrész, így jött vissza a szén monoxid. Stb. Szóval olyat akartunk, akik talán megbízhatóak. Apósom minap megkérdezte tőlem mit főzök majd a munkásoknak? Pislogtam. Mert, ingyen jönnek? - kérdeztem. Hát, éhesek lesznek ám a nagy munkában! Én még ilyet nem hallottam. Tudom, régen szokás volt, de mamám is pl azért főzött anno,talán 30 éve, mert ismerősök jöttek, jóval olcsóbban. Mi pedig most ugyanannyit fizetünk, mint bárki másnak. Nem apósom jön, csak neki valami régi kollégájának a brigádja, semmivel sem olcsóbban, mintha bárki más jönne. Én is megéhezek a munkában,elém sem teszik, az amúgy negyed ennyire nem fizetett munkámban délben oda ingyen(!) a kaját. Először azt hittem, apósom viccel, de nem. A férjem nem szólt semmit, de megnyugtatott, hogy ez hülyeség, naná, hogy igen alacsony áron kellene dolgozniuk, hogy mi főzzünk még rájuk. Ti főztetek, vagy főznétek a munkásokra? Mennyivel dolgoztak, dolgoznának ehhez olcsóbban? Nem azért kérdem, hogy ha valaki főzött, akkor én is fogok, csak tapasztalatok érdekelnek.

2022. jan. 20. 06:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is járok dolgozni másokhoz, nem szeretem, ha főznek. Általában elmegyek egy közeli étterembe, vagy viszek magammal ételt. Párszor előfordul, hogy főznek valamit, de nem jó dolog ez, pl. amikor nem ízlik, mert én máshogy szeretem. Ez már egyáltalán nem szokás, esetleg kávéval, üdítővel meg lehet kínálni őket, de én pl egyiket sem iszom. Viszont pár éve egy közeli faluban annyira természetesnek vették, hogy meghívnak ebédre, hogy nem tudtam visszautasítani. Szerencsére finom volt, de ez is olyan kellemetlen.
2022. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Áh, dehogy kell főzni. Én egy karton ásványvizet készítettem csak be, 3 ember dolgozott, én még nem laktam ott. Egyszer egy asztalost hívtam kisebb munkára, őt megkínáltam egy sörrel, no, annak nagyon örült.:)
2022. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt ilyen valóban. A ‘90-es években építkeztünk, emlékszem nagymamám főzött a kőműveseknek, de aztán sértődés lett belőle mert beszólt valamit az öreg kőműves h nincs elég hús a levesben vagy ilyesmi. (Pedig nagymamám jól is főzött meg nem is volt spórolós ilyenekben). De manapság már valóban nem divat. Én egyébként mindig megkérdezem a mestereket h kérnek-e inni vagy kávét, de nem nagyon szoktak, megoldják maguknak.
2022. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nyáron volt felújítás. Kávéval megkínáltunk mindenkit, akár napont többször. Felajánlottam hogy ha szükséges bármit hűtőbe tenni, mikrózni akkor szóljanak. Volt néhány nap amikor már egyik mester este 7ig dolgozott, meghívtuk egy pizzára (nem volt konyhánk sem, mi is rendeltük az ebédet), az nagyon jól esett neki.

Külön nem főzöcskéznék senkinek, mindegyik rendesen ki lett fizetve.

2022. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Ugyan nem vagyok szakember, de meg tudok csinálni ezt azt magamnak. Az évek alatt hozzám került 1-2 szerszám, igy van, hogy barkácsolgatok magamnak valami hasznosat.


2 hete a haverom szomszédja felhívott, hogy a haver ajánlott engem, mint burorösszszerelö. Elmentem, egy lakásnyi Ikeabutort összeraktam 2 nap alatt. Elsö nap kv süti, meg a szomszédban lakó haver pizzát rendelt. Elfogadtam. Második nap este pedig lakâsavató volt, meg lettem hivva, mert jol összehaverkodtunk. (Pénzt nem fogadtam el)

Szóval a lakásavató miatt van megint 2 lakás, ahol megd szerelgethetem a butorokat :D


Nekem ez csak hobbi, szeretek kiszakadni a hétköznap.


Nem gondolnám, hogy néhány ember mennyire közvetlen

2022. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, ennek mi köze a kérdéshez? Elmentél ingyen (írod, hogy pénzt nem fogadtál el) bútorokat összeszerelni, valami haver valakijéhez. Jó, hogy kaptál valamit, de a kérdésemhez kb annyi köze van, mint a fekete párducnak Magyarországhoz.

Hozzám egy csapat idegen jön,nem kis munkára hanem elég nagy felújításra, az utolsó fillérig ki lesznek fizetve.

Amúgy már elengedtem ezt, nem kapnak semmit aztán kész. Normális munkás elmegy ebédidőbe enni valahova, max vizet adok nekik, de az a tapasztalatom, mindenki hoz mindent magával, ami kell nekik. Vizet is. Ha netalán mégis kérdeznék hol a kaja (amire nem sok esélyt látok) megbeszeljük, mi az anyag+munka díjam főzésenként.

2022. jan. 26. 12:43
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
#26: na, ez a helyes hozzáállás.
2022. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!