Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok a gyári munkások...

Mit gondoltok a gyári munkásokról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
95%
Szerintem ugyanolyan értékes munkát végez,mint bárki más.
2015. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Gabooorka ***** válasza:
33%
Emberek akik valószínűleg nem tanultak eleget ahhoz, hogy jövedelmezőbb esetleg irodai munkát végezzenek, így marad nekik az eladó, a takarító, karbantartó, (lehet közmunkás), és, mint ebben az esetben szakmunkás vagy gyármunkás, (stb...). Ezt valószínűleg azért választják a többi helyett, mert olyan emberekkel van együtt akik ugyanazt a munkát végzik, mivel a többiben más emberekkel is találkoznak akik lehet rosszat gondolnak róluk vagy kigúnyolják őket, viszont nem szabad lebecsülni őket, hiszen nélkülük sok mindene nem lehetne meg az embereknek. És, ha esetleg annak készülsz akkor nem kell megfutamodni előle, szerintem semmi baj nincs velük, ők is csak emberek.
2015. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
93%
Viszont ha mindenki tovább tanult volna jövedelmezőbb fizetésért,akkor ki végezné el a fizikai munkát?
2015. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Semmit, azoknak is sok rétege van.


Ha úgy nézem, a saját öcsém is "gyári munkás", mert gépkezelő, viszont ehhez kell valamilyen szintű programozói tudás, jól tanult, mindig kitűnő volt, versenyeken is részt vett. Még egyetemre is járt, csak azt mondta az nem neki való. Értelmes, szorgalmas ember, és jobban keres vele mint sok diplomás ember.


De dolgoztam olyan gyárban is, hogy csak a fejem fogtam.


Igaz diákmunkás voltam, eleinte voltak "na még egy egyetemista" megjegyzések, de mivel én sosem hangoztattam hogy ez miatt több lennék, így ők is egyenrangúként kezeltek.


Meg van egy olyan rétegük is, akik viszont túlértékelik a saját munkájuk értékét, és képesek úgy tenni mintha a legnehezebb, legösszetettebb, legfontosabb dolog lenne a világon hogy neki óránként 2x meg kell nyomni 1 gombot.


Összességében csak hangsúlyozni tudom, ahogy fordítva nincs olyan hogy "a diplomások" úgy nincs olyan sem hogy "a gyári munkások", mert mindkettőből van ezer fajta, ezer féle tudással.

2015. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha mindenki tovább tanult volna jövedelmezőbb fizetésért,akkor ki végezné el a fizikai munkát?"


Van ismerősöm, csúszás nélkül megcsinálta az építész képzést, végig tanult, mellette sportolt, zenélt, és most régi épületeket újít fel saját munkásbrigáddal, meg kemencéket épít, igazi kétkezi munkás.

2015. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Éppen ezért írtam,hogy a gyári (kétkezi) munkára is ugyanúgy szükség van.
2015. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A barátom is gyári munkás, én egyetemista vagyok, de ez sosem zavart minket. Ő nem akart egyetemre menni, de dolgozni azt akar, ez az, ami nekem számít. A szellemi partnerem is megtaláltam benne, sőt, a munkatársai is jó fejek.
2015. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

az előző válaszolók,már megírták,de szerintem az is változtat a képen,hogy mióta csinálja ezt.

mert jelenleg nehéz a helyzet,és sokan kényszerülnek képzettséget nem igénylő munkakörbe.

DE ha valaki már X ve ezt csinálja,be is éri ennyivel,nem vágyik többre,nem is lenne képes,azokat butának tartom.nagyon butának.

2015. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
A gyári munkás alatt sok mindent érthető. Egy gyárban dolgozó pénzügyi vezető, könyvelő, igazgató, osztályvezető, gépbeállító, betanított munkás stb.
2015. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
90%

Teljesen mindegy, hogy ki mit dolgozik, a lényeg, hogy becsülettel végezze el a munkáját és szeresse, amit csinál!


Mindezek mellett úgy gondolom, hogy az átlag gyári munkásnak sokkal több fizetés járna. A svédekről kellene példát venni, náluk nincsenek ekkora társadalmi egyenlőtlenségek.

2015. jan. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!