Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valami kockázat az állami...

Van valami kockázat az állami 100% támogatott napelem pályázatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés,hogy megszívhatom e ha megnyerem a pályázatot 11500000Ft-ot adnának napelem,fűtés,nyílászárók.Mosdjunk annyi plusz költség az akad benne,hogy mondták,hogy nyílászáróknál a kivitelező nem vakol,nincs párkány az árban meg se szúnyogháló se redőny.Fűtésnek meg pár darab klíma lenne hőszivattyú helyett meg egy 10kw akkumulátor is lenne a rendszerbe.Csak most tudom mire mennyit fizetek és attól félek,hogy valami miatt pénzben megszívhatom a jövőre nézve,szóval mondjuk számla emelkedés úgy,hogy nem az egyik csökken a másik nő pl a gáz ugye ha klímával fűtenénk elméletileg nem lenne nagy a gázszámla.Az a rossz,hogy holnapig döntenem kéne a pályázat beadásáról de parázok nem e rejt plusz anyagi csődöket.

2022. jan. 27. 18:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%

"Az is benne van a pályázatba,hogy amennyit az akkumulátor tud tárolni az ugye ingyen van mert azt nem táplálja be a rendszerbe és azonnal felhasználható energia"


NEM, ez nem a PÁLYÁZATBAN van benne, hanem az aktuális szolgáltató díjszabásában. Ha zsebből veszem meg a napelemes rendszert akkumulátorral, pont ugyan azok a tarifák és szabályok vonatkoznak rá akkor is.

2022. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

11/


Én nem azt mondtam hanem csak annyit,hogy az akkumulátor valamennyit tud tárolni és azt úgy használhatod fel,hogy nem az nem a betermelésből veszed vissza hanem úgy értve ingyen lenne,hogy az nem megy ki a szolgáltatóhoz hanem tárolódik tehát arra nem hiszem,hogy lenne tarifa ami ki se megy hanem tárolódik.

2022. jan. 27. 22:54
 13/39 A kérdező kommentje:

11/


De amúgy meg mindegy is mert kicsit elgondolkodtam,hogy mindenki a havi elszámolástól parázik de aki nem pályázatosan csináltatta annak marad az éves aki meg pályázott annak 2024 től így is úgy is havi elszámolás lesz aminek meg semmi értelme az az van mert a köcsögök még több pénzt tesznek félre.Viszont az a fura a lényeg ebben a 100%-os állami pályázatban,hogy a csóróbb emberek segítése de a végén meg k...ra nem segítség hanem lehúzás.Szóval megint a gazdagoknak a jó.

2022. jan. 27. 22:56
 14/39 anonim ***** válasza:
0%

Én is gondolkodtam ezen a pályázaton, de biztosan van olyan eleme ami lehúzós, nem bírod megkerülni...


Én havi 10 ezret fizetek villanyra, nem éri meg e miatt vergődnöm vele.

A klíma fűtés nincsen ebben a pályázatban csak hőszivattyús kazán...


Az meg, hogy a tető szerkezet a cserepet elbírja az egy dolog, arra lett kitalálva, de a napelemmel plusz terhelést kap + ott vannak a falak is amik ugye több súlyt kell, hogy vissza tartsanak.

Akkor a villámvédelemről se feledkezzünk meg...

2022. jan. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"Én nem azt mondtam hanem csak annyit,hogy az akkumulátor valamennyit tud tárolni és azt úgy használhatod fel,hogy nem az nem a betermelésből veszed vissza hanem úgy értve ingyen lenne,hogy az nem megy ki a szolgáltatóhoz hanem tárolódik tehát arra nem hiszem,hogy lenne tarifa ami ki se megy hanem tárolódik."


Értem hogy ezt mondtad, ez így is van. Csak te azt írtad, hogy ez a pályázat kiírásban van megadva:

"Az is benne van a pályázatba,hogy amennyit az akkumulátor tud tárolni az ugye ingyen van"

Na ez nem igaz, mert ez bármilyen napelemes rendszer esetén így van, akkor is ha nem támogatással telepíted.

2022. jan. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

14/


De van benne klíma mert pont úgy ajánlották,hogy klímma vagy hőszivattyú aztán elmondták melyik milyen és mennyibe kerül és mennyire macerás telepíteni.Mi havonta 15500Ft-ot fizetünk és nem nagyon szeretnénk többet a havi elszámolásról beszéltek,hogy az nem lesz majd jó mert pont akkor nem tud majd az ember spórolni mikor kevésbé termel a napelem.Hát azt nem tudom nekünk van e villám védelem.

2022. jan. 28. 03:46
 17/39 anonim ***** válasza:

Ez az egész pályázat úgy lett kitalálva, és agyonbonyolítva, hogy pont a számítástechnikában járatlan, idősebb, kiskeresetű réteg ne is tudja kitölteni.

Nem véletlen, hogy -szinte- az összes napelemes cég pályázatírással is foglalkozik, melyre külön felszámítanak 100-500ezer Ft-ot, + nyerés esetén még további több százezer Ft sikerdíjat.

Amikor nekem is kiküldték a szerződéstervezetet, fel volt sorolva -a vállalási összegen felül-, még több százezer Ft ÖNRÉSZKÉNT!

Vissza is mondtam.

2022. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

17/


Nem lehet,hogy ez pl cégenként változik? Te melyik cégtől kaptad az ajánlatot?

2022. jan. 28. 11:33
 19/39 anonim ***** válasza:

Cégenként változik az ár, ezért én átlagosat írtam, mivel több cégtől is kértem árajánlatot a napelemre.

Pont ugyanazokat az áramfogyasztási és tetőadatokat adtam meg, mégis 1,5 és 2,8 millió közötti árajánlatokat kaptam. + az "önrész".

A megtérülési idő pedig a a 12 év és a végtelen között volt.

2022. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

19/


De nem lehet,hogy te nem azt nézted amit én a 100% állami támogatásost? Mert itt nincs önrész viszont kis plusz költség valamennyi lehet nálunk elsőre vagy 1-2milliót mondtak de sokaknak nincs annyi plusz az ügyfeleknek így olcsósítás lett. Most elméletileg a nyílászáró beépítés utáni költségek mert a kivitelező nem vakol csak beépít meg nincs redőny se szúnyogháló. Ma délutánig kéne döntenem de félek.

2022. jan. 28. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!