Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valami kockázat az állami...

Van valami kockázat az állami 100% támogatott napelem pályázatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés,hogy megszívhatom e ha megnyerem a pályázatot 11500000Ft-ot adnának napelem,fűtés,nyílászárók.Mosdjunk annyi plusz költség az akad benne,hogy mondták,hogy nyílászáróknál a kivitelező nem vakol,nincs párkány az árban meg se szúnyogháló se redőny.Fűtésnek meg pár darab klíma lenne hőszivattyú helyett meg egy 10kw akkumulátor is lenne a rendszerbe.Csak most tudom mire mennyit fizetek és attól félek,hogy valami miatt pénzben megszívhatom a jövőre nézve,szóval mondjuk számla emelkedés úgy,hogy nem az egyik csökken a másik nő pl a gáz ugye ha klímával fűtenénk elméletileg nem lenne nagy a gázszámla.Az a rossz,hogy holnapig döntenem kéne a pályázat beadásáról de parázok nem e rejt plusz anyagi csődöket.

2022. jan. 27. 18:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

A 100 %-os napelemes pályázatra szerettem volna jelentkezni, de a sok plusz költség és a havi elszámolás miatt kiszálltam az egészből.


Megoldom majd magamnak sziget üzemben, ami csak a töredékébe kerül mint ezek a visszatáplálósak.

2022. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

21/


Már mi kerül töredékébe?Először is amit te akarsz kiépíteni az valószínű nem kis pénzes embereknek készült mert ennek pont az lenne a lényege,hogy akinek nincs sok pénze annak segítenének meg valószínű cégtől is függ melyik milyen feltételekkel dolgozik.Nos én most egyenlőre csak megkockáztattam mert azt mondták ha nyer a pályázatom de valami nem tetszik elállhatok az egésztől.Amúgy olvasgattam a havi elszámolással kapcsolatban igaz,hogy nem nullásra jön ki a számla de állítólag akkor is meg lehet spórolni valamennyi összeget,amúgy ha egyet gondolnak simán eltörölhetik az éves elszámolást is a jövőben sose tudni semmit sem a havi elszámolás is 2024-ben jön majd be de asok víz lefolyik addig még a dunán.

2022. jan. 28. 18:24
 23/39 anonim ***** válasza:

#13 völgy időszak általában este van,nem? Este nem sűrűn süt a nap.

Kérdező(#9) , 2023.Dec. 31 és 2024 között max 1 nap különbség van. Azért ezt mondják,mert 2023 végéig még lehet úgy telepíteni,de 2024. jan 01-től már nem.

Ami a szaldót illeti kitudja mi lesz 2024ben meg utána,viszont aki szaldóval köti a szerződést az úgy köt szerződést,hogy amíg nem kell invertert cserélni szaldón is marad. Az inverterek meg simán kibírnak 10évet . Ennyi idő alatt visszahozza a teljes rendszer árát. Jelen esetben nektek az teljes nyereség lenne. És mivel nemrég módosították és ahhoz tartják magukat,hogy nem kötelező a pályázatosoknak az átalány ,ezért szaldóban csak nyerhettek vele.

#14. A villámvédelem szerintem beleszámolható a napelemtelepítéshez,már ha kell. A klíma egy levegő levegő hőszivattyú más néven,tehát elszámolható. Tény hogy a falaknak és a tetőnek bírnia kell a napelemeket,de ritkán van csak hogy annyira rotty a szitu hogy azt a max 100kilót ne bírja el. Téged is elbír. Két embert is elbír,pedig az már több mint 100 kiló. Viszont lehet kérni helyszini árajánlatot (többnyire ingyen), aztán ott megállapítják,hogy lehet-e telepíteni egyeltalán. Ha bizonytalan vagy tessék kérni pályázattól függetlenül. Havi 10ezerre is érdemes lenne napelemet telepíteni. Az már évi 120ezer jövedelem.


A pályázat hátránya tudtommal jelenleg az,hogy csak az aktuális fogyasztásodra tudod kérni. Illetve csak 5kwp rendszer,pedig sok helyen a 10kwp-s termelését a fűtés önmagában is megeszi.


Nem nagyon merültem bele,hogy mit enged és mit nem a pályázat,de szerintem érdemes lehet belevágni. Bár nem hagynám,hogy sürgessenek ilyen 1 nap alatt döntsd el dologgal,mert az lehúzás szagú tud lenni. Maga a pályázat nem egy rossz dolog,csak egykét dolgot még lehetne rajta javítani.

2022. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Utolsó!

El kellene amúgy olvasni a pályázatot tanácsadás előtt.

A tárgyi tévedésekre már nem is reagálok...

2022. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

24/


Na mert neked mit írtak?

2022. febr. 3. 22:37
 26/39 anonim ***** válasza:
Nemrég mondjuk valóban olvastam valahol,hogy az egyik pályázatnál bár nem kötelezik átalányra az embereket, de annak bevezetésekor a pályázó vállalja hogy átáll arra vagy mi. Szóval ha 2024-ben kerül bevezetésre,akkor az a 2 év ami hátravan nem sok vigasz, ergó az akkupakk valóban jól jön sziget üzembe mikor nem termel a napelem és áramot kéne használni. :) #23 voltam.
2022. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

26/


2024-ig még sok víz lefolyik a dunán,addig még bőven másoknak is rosszabb lehet.

2022. febr. 8. 01:19
 28/39 anonim ***** válasza:

Mi lett beadtad???


A mostaninál vacilláltam, hogy mi legyen, írtam pár cégnek, valamint az ÉMI-nek is aki az egészet felügyeli. A cégek csak sablonszerűen válaszolnak, szerintem csak automatizált üzenetet küldenek ki, konkrét kérdés esetén síri csend...


Szintén a nyílászárók miatt akartam volna a mostani második körös pályázatra jelentkezni, de a sok papírmunka miatt önállóan lehetetlen lenne kivitelezni pl. elektronikus aláíráshoz szükséges aláíró pad 60eFt-tól indul, de készleten csak a 250e felettiek vannak, a fénymásolt, beszkennelt aláírást nem fogadják el, természetesen a szükséges dokumentumok, nyilatkozatok beszerzésére is fizetni kell.

A másik lehetőség kifizetsz 200eFt-ot a cégeknek a pályázati anyagod összeállítására.

Energetikai tanúsítvány előtte és utána szintén 70-80eFt.


A pályázati irodát kérdeztem, hogy lehet-e csak nyílászáróra és napelemre pályázni az elektromos fűtés nélkül. Jött is levél, hogy IGEN + a 198 900Ft-os ajánlat a pályázati anyag összerakására + 79 900Ft-os ajánlat a tanúsítványra VS. ÉMI viszont kiábrándított, hogy mind a 4 megvalósítása kötelező!

A szakik összeraktak volna nekem közel 300e-ből egy vesztes pályázatot!


2KWp-es napelem rendszer esetén 826eFt/KWp-re jött ki a legolcsóbb ajánlat de a támogatás 1KWp-enként csak 520eFt-ig van. Mivel kevés az áramfogyasztásom csak 2KWp-es rendszert tehetek a házra, a 4KWp-es esetén az 512eFt/KWp-re jönne ki az ajánlat, de ezt nem tehetem fel a pályázat szerint, csak akkor ha 1 024 000Ft-ot én állok, ennek a megtérülése túltermelés miatt 35-40év amennyiben kiszámláznom.


Az meg megint más tészta, hogy nincsen megfelelő tájolású tetőfelületem, így kb. duplázni kéne mindent, ráadásul csak tetőre telepíthető.

Több cégnek erre is volt megoldása pl.

-Tegyük az északi oldalra a napelemeket!

-A napelem telepíthető garázsra is, kaptam is 2,1mFt-ért ajánlatot tőlük, így ki lenne kerülve a pályázati feltétel csak ne reklámozzam... Az megint más tészta, hogy ez szintén nem számolható el a pályázatban.


A cégek és pályázati irodák szerint maradhat a fatüzelésem főrendszerként kiegészítve az elektromossal pl. infrapanel VS. ÉMI az elektromosnak kell az elsődlegesnek lennie, ellenőrzik a másik kikötését és infrapanel max. 2 helyiségben lehet, valamint ezek területe nem lehet 6m2-nél több.


Cégek leszerződnének csak nyílászáróra, sőt a pályázati anyagomat is intézik, ha fizetem VS. ÉMI 4 projekt közül egyedül a nyílászáró cserét lehet kihagyni, amennyiben már korábban volt cserélve.

Nekem meg pont ez kéne :)


Múlt hét szerdától ezzel b***sztam el a szabimat, részemről kihagyom.

2022. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
"A napelem telepíthető garázsra is, kaptam is 2,1mFt-ért ajánlatot tőlük"---elnézést kétértelmű lett, a garázsépítésre adtak 2,1m-os ajánlatot.
2022. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

26/


Megnyertem a pályázatot de az állam még semmi pénzt nem adott az árak meg emelkednek. Engem is legjobban a nyílászáró érdekelt de céget is nekem kellett szerezni hozzá kaptam is jó ajánlatot de mire pénz lesz már biztos nem fér bele minden amit ki kell cserélni. Mérgelő az egész.

2022. jún. 28. 09:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!