Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki mit újított fel saját...

Ki mit újított fel saját kezűleg használtan vásárolt ingatlanjában? Vagy esetleg már meglévő lakásában, családi házában.

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy Ti mit tudtatok szakember segítsége nélkül újítani, cserélni? Gondolok itt pl. csempézésre, festésre, vakolásra.
2015. aug. 23. 20:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja, és körülbelül hány nm volt, illetve mennyire jött ki alapanyagárban. Nem forintra pontos összeget szeretnék kérdezni, csak hozzávetőlegesen.
2015. aug. 23. 20:32
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Semmit :) A bontás ment saját kezűleg. Minden mást szakemberre bíztunk. A korábbi lakásunknál a csempézés ment rokon segítségével, akinek elvileg ez a szakmája. Nagyon sok hiba volt benne. Ráadásul így reklamálási lehetőségünk sem volt. Soha többet!
2015. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
74%
Tető csere, némi ácsmunkával, nyílászárócsere, itt a szakember csak az újat jött berakni szóval régiek kiszedése és kőművesmunka, aztán villanyvezetékek cseréje, új konnektorok kialakítása, régi falfesték levakarása, vakolás-glettelés, plafon gipszkartonozása, festés, betonozás, padló lerakás, járólapozás, csempézés, vízvezeték csere, egy régi falnak a kiszedése, majd új építése. Most hirtelen ennyi ami édesapám keze munkáját dícséri szaki nélkül.
2015. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azta! Nagyon ügyes apukád van! Kész ezermester.. Itt nem is kellett szinte semmilyen szakit hívni!:D
2015. aug. 23. 20:43
 5/23 A kérdező kommentje:
Hát rokonnal én sem csináltatnám, inkább saját kezűleg szeretnénk/szeretnék a lehető legtöbb mindent megoldani, a költséghatékonyság miatt. Nyilván nem a vízhálatózat cseréjére gondolok. Teljesen laikus nő vagyok, ambícióm van, segítségem lenne! :D Nyilván ésszerű keretek között csinálnám a barbárkodásomat.. :P
2015. aug. 23. 20:46
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
Tapétázás, zuhanyozóhoz vizes szerelvények beszerelése, padlástér beépítés, padlószőnyeg lefektetése, melléképület tető megemelése, héjazat készítés és zsindelyezés, ereszcsatorna felszerelés, kisebb betonozás.
2015. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
57%

Köszönöm. :)

Összeget azért nem írok, mert ezeknek a dolgoknak nagy része több mint 10éve történt.

2015. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ti nagyon ügyesek vagytok.. és csak magatoktól neki álltatok, vagy neki állt az édesapa, vagy csak ellestétek innen onnan, és a józan paraszti ész?
2015. aug. 23. 20:59
 9/23 anonim válasza:
74%
Édesapám egy nagyon okos és ügyeskezű ember, ám nagyon szegények is voltunk. Így hát maradt a két keze. Könyvtárból kölcsönzött sok Csináld magad könyvet(ez egy könyvsorozat). Akkoriban internet még nem volt.
2015. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

En komplett komfortositottam es total felujitottam egy szoba konyhas lakast, meg galeriat is csinaltam bele. Csak a vizvezetekhez kertem segitseget.


Egyszeruen kivettem a vallalati konyvtarbol a magasepitok kezikonyvet, atolvastam es mindent megcsinaltam, pedig azt sem tudtam mibol all a malter, vagy a beton. Abban a konyvben minden le volt irva es abrakkal is illusztraltak.

2015. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!