Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki mit újított fel saját...

Ki mit újított fel saját kezűleg használtan vásárolt ingatlanjában? Vagy esetleg már meglévő lakásában, családi házában.

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy Ti mit tudtatok szakember segítsége nélkül újítani, cserélni? Gondolok itt pl. csempézésre, festésre, vakolásra.
2015. aug. 23. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Járólapot, csempét édesapám rakta le, ill. fel, a fugázást a fiaimmal csináltuk, ill. egy helyiséget a srácok csempéztek önállóan. Laminált padlót szintén ők, tesóm segítségével. A szobájukat is önállóan festették ki.

Komplett lakásfelújítás volt, átalakítással, víz-, gáz-, fűtésszereléshez, kőművesmelókhoz, teljes villanyvezeték-cseréhez szakembert hívtam, ajánlással (nő vagyok.)

2015. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ennek a könyvnek én is utána nézek! Az a baj, hogy nálunk mindent bíznak inkább szakemberre, mintsem tényleg áttanulmányozva, időt szánnánk rá, és ha lassabban is, de magunk megcsinálnánk.
2015. aug. 23. 22:56
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
A férjem csőszerelő,így a fűtéshez,a vízhez és a gázhoz nem hívtunk "szakit" :-).A falakat ketten szedtük ki,a régi ablakokat is.Az új falat a férjem rakta fel,soronként Ytongból. Időbe telt,de még egy kőműves is azt mondta,hogy jól sikerült.Az álmennyezet ketten raktuk fel a férjemmel és bele a spotlámpákat is.A ház szigetelését a barátainkkal együtt a férjem csinálta,úgy ahogy a komplett betonozást is az alsó szinten,mert a konyhában és a fürdőben padlófűtés lett.A villanyt az egyik kollégája csinálta.A férjem rakta fel az üvegszálas tapétát a falra, festést én csináltam az egész házban.A kerítést is mi csináltuk.A laminált parkettát is a férjem rakta le.Amihez "szakit" hívtunk azt meg is bántuk.A fürdőnk nem lett szép,én látom a hibákat és volt amit vissza is szedettem vele pl.a belső ablakpárkány az ablak felé lejtett...a konyhához burkolásához nem szakit "csak" kőművest hívtunk a szomszédunk személyében és sokkal szebb lett.Az nyílászárókat nem mi raktuk be,ill.a lépcső burkolatát asztalos csinálta.A poén az egészben ,hogy tavasszal eladtuk a házunkat,és amit kinéztünk,ott kezdhetjük elölről :-),de sok mindent nem a férjem fog csinálni,mert szép lett,de sokkal több idő neki,és én még egyszer nem újítok sok éven keresztül....
2015. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

Sza!

Laminált padló lerakása az elég egyszerű ha megmutatja vagy elmondja valaki és megy egyedül. A festés az olyan dolog, ha valakinek nem megy a glettelés az nem lesz szép ha nem fizeti meg, ha jó a fal a festés kevésbé bonyolult. Én a burkolást is szakemberrel csináltattam, nem tudtam hol gyakorolni ahol nem számít ha elrontom. Az álmennyezet felrakása ha szükséges se bonyolult azt bevállalom magamnak. Villanyszerelésnél egyszerűt bevállalok magamnak de ez az amiért inkább fizetek mint agyonüssön az áram, gázzal szintén nem játszanék az meg főleg papírhoz is kötött. Csapot azt kicserélem magamnak. Ezen kívül felfúrok bármit, csináltam saját fogast az előszobába ami szerintem szép lett.

2015. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

Örököltem a házunkat nagyszüleimé volt.

Nálunk a tető még jó állapotban van, egyedül a padlásteret raktuk rendbe egy picit ott is csak a padlózatot szigeteltük le üveggyapotot terítettünk szét, és a feljáró környékét pedig lepadlóztam sima lécekkel pont azért hogy ha felvinnénk valamit mégis tudjunk hova pakolni, meg egy hosszabbítót vittem fel amit az előtérben kell bedugni és ennyi hogy legyen fent világítás.


Nálunk a ház többi részén volt meló bőven 3 nyarunk ment rá és tavaszból azok az idők amikor nem kellett már ész nélkül fűtenünk.


Legelső munka 3 ablak cseréje volt műanyagra, a mi szobánk ablakait, a nappali ablakát és a konyhába cseréltük ki az ablakokat. Ezeket úgy vettük használtan csak új üveget kellett bele csináltatni, de még így is olcsóbb volt. Az egész 80 ezer forintunkba került, az ablakokat én raktam be édesapám segítségével aki a szakmában van. Ő sok mindenre megtanított engem, ha nem is dolgoznék ilyenbe de legalább saját magamnak megtudjam csinálni azt amit lehet. Volt egy falbontás amit a konyha és az étkező közti falat szedtük ki onnan, ezt két munkatársam segítségével tettük meg, pont azért hogy a barátnőmnek megtudjam csinálni álmai konyháját. Ezek mellett volt vakolás, glettelés, csempézés, lambériázás. Alapanyagot többnyire meg kellett vennünk de volt amit kéz alól sikerült megszereznem, lambéria nagy részét bontásból szereztem, de vennem is kellett hozzá, a csempéket a nővérem szerezte a régi munkahelyéről amit a befektető visszavont és feláron megtudtam venni őket. Sok helyről apám szerzett maradék csempéket, járólapokat, ezeket gyűjtögetve apránként úgy csináltuk hogy ha el is térnek színbe legalább jól nézzen ki ha lerakjuk valahova. A villanyvezetékek cseréjét én magam oldottam meg mivel első szakmám a villanyszerelői, mellette estin érettségiztem és utána autószerelőnek tanultam. A villanyvezetékek cseréjéhez egyedül ahhoz a részhez hívtam szakembert amikor az órát raktuk kívülre egy kialakított helyre igaz itt is kellett némi egyeztetés hogy teljesen legális és hivatalos legyen, erre sajnos kellett költenem, de jó volt a némi ismeretség is akik sokat segítettek ebbe. A vízvezetékekhez csak minimálisan kellett nyúlnom mert azt még nagyapámék cseréltették ki nagymamám halála előtt csak ugye az utómunkák hiányosak voltak már sajnos, és néhány vezeték részt meg kellett hosszabbíttatnom amihez apám hívott embert, aki feláron de profin megcsinálta cserébe adtunk neki ebédet :)


A festést, és egyéb szépítgetést is én magam csináltam hétvégenként 1 szobát de ott mindent, plafont, falat, ajtót, ahol fa ablak volt azt raktam rendbe, és kb ennyi is volt. A laminált padlót azt a barátnőmmel közösen raktuk le. A bútoraink nagy részét magam alakítottam át nagyszüleim régi bútoraiból csináltam polcot meg kis asztalt átmeneti jelleggel. A konyhabútorokat a régi vacak helyére újat csináltam, amit magam terveztem le és rendeltem meg laponként majd egyik munkatársam és egy haverom segítségével akik szintén értettek az ilyesmihez velük raktuk össze ezeket.

Igazából erre az egészre 3 évünk ment rá, és majdnem teljesen kész vagyunk mindennel. Idén fejeztem be teljesen a nappalinkat amit nem a legfontosabbnak tartottam, július végén raktam le a padlót meg akkor takarítottuk ki és rendeztük be. Van még egy szoba amit jelenleg tárolónak használunk, az lesz majd a gyerek szobája ha lesz gyerekünk és nagyobb lesz. Egyenlőre ott tároljuk azokat az alap dolgokat amiket kint a garázsba vagy a kamrába nem igazán kellene tárolni.


Jövőre még a fűtésrendszerünket fogjuk rendesen megcsináltatni, ott is igazából minden megvan csak a fatüzelésű kandallót kell ráköttetnem a hálózatra és azt átnézetnem mert a nagy apám ezt sem fejeztette be érthető okokból és azóta a közel 5 év alatt egyszer sem volt használva, csak a konvektort használjuk a szobánkba és a konyhába ami picit drága mulatság nekünk, de még így hogy csak ketten élünk és nem használjuk ki a teljes házat meg fiatalok vagyunk így még megéri. Az udvart is annyiból csináltam meg hogy a kerítést a kutya miatt teljesen zárttá tettem meg a kocsi beállón raktam le ideiglenesen térkövet hogy ne a sárba kelljen ki be állnom az autóval. A garázst is majd csak akkor építem meg amint már az udvart fogom szépítgetni, a másik garázst amihez a telek végéig kell álljak autóval azt tyúkólnak és fatárolónak fogom szánni, ahol most a fa meg a tyúkól van az a rész jobb állapotban van így az majd beépítésre kerül és oda költöztetem át a műhelyt ami most a kazán házba van.

2015. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
11-es vagyok. 70 négyzetméteres lakásról van szó a leírtakban, csak a tető és a külső falak maradtak a helyükön, minden mást (beleértve padlót aljzatbetonig+valamennyi víz-szennyvíz-gáz-villany vezeték) kicseréltünk, átalakítottunk (a külső nyílászárócsere egy évvel korábban már megvolt.) Bontással indítottunk, két teherautónyi törmelék ment ki. Fűtésszerelés, betonozás, új belső falak, belső ajtók, új fürdő, WC, burkolás stb, stb, minderre a nyári szünet állt rendelkezésre, azaz bő két hónap, nem volt idő lacafacázni a házilagos próbálkozásokkal. Örülök, hogy munka mellett sikerült úgy összeszerveznem és levezényelnem a melót, hogy 3 nappal iskolakezdés előtt visszaköltözhettünk, a karnisokat, polcokat, egyebeket már szeptemberben szerelték fel apránként a srácok.
2015. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az előző lakásunkban rengeteget kellett bontani, válaszfalat, parkettát, azt megcsináltuk a férjemmel. Ő falat is rak simán ytongból. Laminált padlót tudunk rakni, festeni, tapétázni. Most éppen felújítunk, a hétvégén mosdót meg fürdőszobát festettünk, a héten még festek és mozaik burkolatot fogok csinálni. Kis kézügyességgel, odafigyeléssel és utánaolvasással menni fog.
2015. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

magamnak sok mindent megcsinálok, mert ha elrontom tudom hogy miért lett olyan, nem idegeskedek rajta,

pl dísz mennyezeti lapot raktam fel szélén van 1-2 hiba de nem zavar

egy szaki csinálta volna akkor már zavarna.

2015. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló nő vagyok, megszoktam, hogy jó ideje csak magamra számíthatok. Sajnos, komolyabb dolgokhoz nincs ismeretem, ahhoz szakembert hívok, de kisebb javítgatásokban, apróbb barkácsolásokban, "házi buherában" gyakorlatiasan kreatív tudok lenni..))

Na jó, ajtó mázolást, beázás utáni faljavítást kapirgálással, gletteléssel, csiszolással, festéssel már csináltam. Nem lett túl szép, de egyrészt takarásban van, ráadásul már többször ázott ugyanott, v árhatóan még fog is, úgyhogy ezért kár lett volna szakit fizetni. Az apróbb problémákat szeretem, amihez bármi elképzelhetőt fel tudok használni, ilyenkor csak úgy pattognak az ötletek a fejemben és begyűjtögetek mindenféle szir-szarokat, ami később sokszor jól jön. Az ilyen megoldásokon sokan jókat szoktak kacagni (néha én is..), de megoldom, ez a lényeg!

2015. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Örököltem egy 40m2-es kis vályog házat ami alulról vizesedett mert nem volt vízszigetelés ezt csináltam meg a családdal 2 nap alatt 150 ezerből. Utána aljzatbeton laminált padló. Betonozások , csatorna, kissebb burkolások , festés stb
2015. aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!