Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Örököltunk egy közel 100 éves...

Örököltunk egy közel 100 éves házat, a 60 as évek ota nemvolt hozzányulva a villamos rendszerhez, tudom felkéne ujjitani de erre most semmi pénzunk, de egyenlöre egy fi relét bekötettnék, mennyi az ára a relének meg a bekötési költségnek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ, milyen kell; de a márkák közt is van jelentős eltérés. [link]

bekötést meg beszéld meg egy szerelővel, akár kiegészítő szerelések is kellhetnek, ez innen nem látszik.

2016. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

60 éve? Akkor ott lehet mindenféle vezeték:(((

Pont ilyen helyzetben voltam. Elkezdtem újra vezetékelni, réz, alu és még a robbantóvezeték, stb. Szóval minden volt a csövekben. Egyes kötések, úgy eloxidálódva, csoda, hogy ki nem gyulladt semmi.

2016. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapámék házába is 60 as évek beli vezetékek voltak amit megörököltem, igaz semmi pénzem nem volt felújítani az egész hálózatot, így komoly gondjaim voltak ezzel. Nagyapám sosem használt nagy teljesítményű készülékeket mikró meg egyéb ehhez hasonló szóba sem jött. Egyedül a fürdőszobába voltak új réz vezetékek a bojleré volt jó és modern ami éjszakairól ment, meg nappalin egyedül a mosógépnek való vezeték volt biztonságos ami külön vezetékről jött a villanyórából a nappali áramról. A villanyóránál igaz új szerű biztosítékok voltak ráköve a régi vezetékekre de akármekkora nagy teljesítményű cuccot rádugtam leverte. Nagy teljesítményű megszakítót egy villanyszerelő sem vállalta el teljesen jogosan, így én ameddig nem volt elég pénzem új vezetékekre addig a fürdőszobából hosszabbítóval vittem ki az áramot a nagyobb dolgaim arról mentek amire figyelni kellett persze hogy ne terhelje le annyira. Aztán apránként ahogy lett pénzem a nagy szobába meg a konyhába cseréltettem le a vezetékeket az összeset új konnektorok, kapcsolók minden, már az volt vagy 200 ezrembe pedig a munka nagy részét magam csináltam. Persze voltak más szobák ahol még a régi vezetékek voltak de azokat csak is világításra használtam semmi másra, minden az újon ment hosszabbítóval húztam be persze átmenetileg és csak akkor dugtam be a hosszabbítót ha használtam is valamit. Amikor egyik szobában a sógornőm porszívózott még a régi vezetékes konnektorba dugta be és az alatt elosztóval a TV is ment persze hogy tönkrement csoda hogy nem gyújtotta fel a házat, onnantól kezdve minden megszakítót lekapcsoltam ami a régi vezetékeken ment, villanyszerelő haveromnak fájó szívvel adtam 5 ezret mert annyira nem volt pénzem hogy iktassa ki teljesen a régi vezetékes hálózatot és inkább hosszabbítóval húztam be minden szobába az áramot és kis asztali lámpákkal oldottam meg a világítást. Persze se a barátnőmnek se a sógornőmnek nem tetszett ez a rendszer de csak is az ő érdekükben tettem mert hiába magyaráztam hogy ne használják nem értették meg és akkor volt hogy a szüleim meg apósomék és egy nagyon jó barátom összefogtak velünk együtt és megvettünk minden vezetéket meg konnektort, kapcsolót meg új lámpatesteket mert azokat sem ártott már lecserélni és igaz nagyon apránként de befejeztük a munkát. Egy ismerősöm összekötötte a vezetékeket a relékkel meg mindennel hogy jó legyen és ne legyen baj, villanyszerelőt már csak azért hívtam hogy alaposan átnézze jól dolgoztunk-e és rákösse az órára a vezetékeket, amit sikerült is összehozni. Utána persze 3 hónapig gyűjtöttem arra hogy teljesen betudjam vakolni a kilátszó kábel csatornákat amiért persze napi szinten hallgattam hogy mikor lesz megcsinálva, de megcsináltam magam apránként és utána még fél évig gyűjtöttem hogy kifessem emiatt az egész házat hogy teljesen eltűnjenek a nyomok. Nem volt egyszerű a történet tudom milyen ez és mivel járt. Ha villanyszerelőt bízta volna meg erre akkor majdnem 400 ezrem rá ment volna mindennel együtt, ha nem több így hogy javarészt összefogva mi csináltuk meg így megúsztuk 260 ezerből csak a vezeték cseréket utána lévő utó munkákra meg a szépítésekre még elment vagy 80-100 ezrem mire teljesen meglett minden, és még így is a garázsba meg a műhelyembe még mindig a régi vezetékek vannak ami már 1 éve nincs áram alatt oda egy kerti konnektorból húzom e az áramot ha épp csinálni akarok valamit.
2016. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Esélytelen!

Az nem teljesen úgy működik,hogy bemész a boltba,veszel 3~10e között egy ÉV-relét,kekötöd(kötteted),és jól van.

Mindennek az alapja az új,rendes földelés,anélkül kár elindulni.

2016. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
...... alapja a nullázott rendszer és nem földelés(de konkrétan a védővezetős év.). Az óránál lévő földelést, aminek itt más szerepe van, pedig lehet pótolni (vagy van is), és nem az a lényege.
2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó egy FI relével kezdeni, mert, miként azt 1986-ban magyar szabvány megfogalmazta:

"a régi, érintésvédelem nélküli lakásokban az áramütés elleni biztonságot fokozza, és a szabványos érintésvédelmi módok létesítése első részletének (lépcsőjének) tekinthető"

Ma ugyan ez a szabvány nem érvényes már, de a mai is megfogalmazza gyakorlatilag ugyanazt a gondolatot, amikor a kiegészítő védelemről beszél.


Hát csak nem lenne szabad ezen a lépcsőfokon évtizedekig álldogálni.

2016. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
10 ezer Ft körül indul az ár szereléssel.
2016. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mellari válasza:
Földelés nélküli, 0zott házba. Naponta 100x fog lecsapódni az oxidált érintkezések miatt...
2018. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!