Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcserére szerintetek...

Ablakcserére szerintetek reális ez az ár?

Figyelt kérdés

Ismerősünk elvállalta egy ablak kicserélését (3db egybefüggő ablak) A teljes méret összesen kb. 160x200cm. Leszedi a redőnyt, kiszedi a mostani ablakot, beteszi az újat. Bukó-nyíló műanyag ablakot, szúnyoghálós redőnnyel úgy, hogy a mostani keret nem lesz kiszedve csak fedőlécezéssel eltakarva. Minden új, nem használt dolgokat épít be. Erre az egészre kér mindennel együtt 125.000Ft-ot.

Szerintetek ez jó ár vagy át akar verni? Nem vagyok otthon a dolgokban, ezért gondoltam megkérdezem itt mások véleményét.

Ha valami hülyeséget írtam, akkor az azért van, mert nem értek a dologhoz...azért is kérdezek itt róla. :)

Előre köszönöm a segítséget!



2016. júl. 16. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Menj el egy ablakos céghez, -rengeteg van.

Leadod a méreteket, és kérsz egy árajánlatot szereléssel együtt.

És máris megtudod, hogy jó árat adott-e meg.

2016. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

"a mostani keret nem lesz kiszedve csak fedőlécezéssel eltakarva"


Komolyan bakker? Van még aki dolgoztat ilyen mekk mesterrel, aki szerint ez egy jó megoldás?

2016. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

saját magánál és a szüleinél is így csinálta meg. abból gondoltam, hogy ez így jó lehet.

ha megkérlek megosztanád a véleményed, hogy így miért nem lenne jó? és az ár? szerinted sok?

előre is köszönöm :)

2016. júl. 16. 22:14
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen jó ez a megoldás, ha megfelelő méretre készítik az új ablakot, és hozzáértő építi be. Nekem is így van az összes megoldva, polgári stílusú lakásom van óriási ablakokkal, nagy belmagassággal, tökéletesen szigetel, és maradt bőven üvegfelület, ahol bejön a fény.

Szerintem is nézz több árajánlatot, nálam több, mint 6 éve volt a felújítás, fa ablakokkal, nem tudom, milyenek most az árak.

2016. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez a keret benthagyós móka félmunka.

Lehet kevesebb kosszal jár, de ha már cseréltettek, csinálják meg rendesen.

2016. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Olvasgass:


[link]

[link]

[link]


Persze, hogy megcsinálja. Mert egyszerű és mert leszarja, hogy te hogy jársz vele. Ezek a lelkes ismerősök még azoknál a vállalkozásoknál is rosszabbak, amiknél csak egy mobil szám meg ingyenes email cím van és lehet jövő ilyenkor már köddé válnak, mert amíg megvannak legalább van valami halvány reményed a garira, de az "ismerős" az egy olyan dolog, hogy ha valami nem úgy jön össze, akkor jön a hajtépés, gyűlölködés stb. Hívjál egy normális szakembert és normálisan csináltasd meg végleges megoldással. Ennél az összegnél csak picit többért ilyet is fogsz találni. Sőt még a szemetet is elviszik majd és nem az erdő szélére.

2016. júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Nekem fából gyártották le, kívülről is teljesen le van burkolva a régi tok, fával, amiből az új keret is készült. Jelentősen csökkent a fűtésszámlám, a hangot is tökéletesen szigeteli.

Nem tudom, hogyan oldják ezt meg műanyag ablak esetében, nekem a fával teljesen bevált a módszer. Ha valaki látott már új házakban purhabbal, mint szigeteléssel vastagon körbenyomott ablakokat, akkor kicsit mosolyog ezen az aggodalmaskodáson.

2016. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
A régi és az új tok között gondolom neked is purhabbal van kinyomva, különben szelelne.
2016. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Pedig félmunka és még csúnya is nagyon. Ha bármikor eladásra kerülne a sor, akkor - hacsak nem egy ritka igénytelen vevőt fogsz ki - mindenki azt fogja nézni, hogy ez még rosszabb annál is, mintha nem lenne kicserélve, mert cseréltetheti ki, viszont te meg annyival többet akarsz kérni a házadért, mintha tényleg meg lenne csinálva.


+ Az ilyen házra már úgy néznek, hogy vajon mi van sufni tunning módon összegányolva, ami nem is látszik?

2016. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Az ablak is benne van?

Nekünk 300 ezer 4 ablak, 4 fix szúnyogháló, 2 redőny, ebbe a beszerelés is benne van.

Szerintem a keretet ki kellene szedni. Ezek nem 5-10 évre szólnak, én már normálisan megcsináltatnám. Ha ez csak a ki-be szerelés, annak sok, mert nekünk az 48 ezer.

2016. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!