Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lábazati szigetelésnél a...

Lábazati szigetelésnél a kivitelező nem hagyta el a járda és az xps lap között az 1 cm hézagot. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap délután végre megkezdtük a lábazati szigetelést is. A mester rakta az alsó egész táblákat én pedig szabtam a pár centis darabokat a teli táblák fölé. Mikor megvolt egy sor jött és ragasztotta a darabokat is.Estére sötét volt abba hagytuk a munkát reggel mikor végignéztem rajta akkor láttam meg, hogy a ház előtti járdára teljesen rá van ültetve a szigetelő anyag. NINCS ELHAGYVA A MIN 1 CM HÉZAG A JÁRDA ÉS A SZIGETELŐ ANYAG KÖZÖTT. Azt olvastam,hogy a fagy és meleg okozta mozgás miatt ezt a hézagot nagyon fontos elhagyni, különben a fagy felnyomhatja az xps lapokat. Szigetelés után kővel lenne burkolva a lábazat. Ma jön a mester délután kíváncsi vagyok a magyarázatra. Valami tanácsot tudtok adni hogyan javítsam ki. 2 cm a szigetelő anyag.

2016. aug. 24. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

bicskával levágod

Ha elmúltál 10 éves flexszel is mehet.

2016. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyat amit felnyomott a fagy.

De ha zavar vágd le. Gondolom oda tudsz tenni egy hosszabb vízmértéket vagy öleslécet, hogy húzz egy vonalat aztán szikével levágd.

Én inkább ezt csinálnám mint hogy a mestert fárasszam a netről vett bölcsességemmel.

2016. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor csak túl vagy variálva a dolog? Ha nem nyomja fel a fagy akkor minek is vágnám le? Sztem marad így ahogy van dübelt rá hálót neki aztán megy rá a lábazati kő.
2016. aug. 24. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!