Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi radiátort cserélnék le,...

Régi radiátort cserélnék le, lehet valami gond belőle?

Figyelt kérdés

Otthon az egyik családbarát azt mondta hogy hülyeség lecserélni vékonyra "mert abba nem megy annyi víz és nem melegít rendesen

(Én ahogy kivettem úgy mondta hogy a fele nem lesz meleg a radiátornak)


Én ezt hülyeségnek tartom... szerintetek?



2017. máj. 31. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne halgass rá! Butaságot beszél. Kevesebb víz van benne az igaz. De kevesebb vízzel is hatékonyabban, gazdaságosabban fűt.

Ma egy családiház fűtési rendszerében kevesebb víz van mint régen egy öntöttvas radiátorban.

2017. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Abba teljesen igaza van,hogy vékony radiátorokkal kevesebb a víz a rendszerbe.

Egy régi vas radiátorba kellett is a víz + az idő is bőven,hogy átmelegedjen a vas és utána még azért sokáig sugározza a meleget, egy vékony acéllemez lapot hamar átmelegít az a kevés víz is,de nem igazán tartja a meleget így hamar ki is hűl. Mindennek van negatív és pozitív oldala is.... amúgy igen,előfordul,hogy a fele nem lesz meleg ,különösen ha levegős a rendszer,de ez a régi vasra is igaz,hogy ha levegős akkor nem lesz a teljes radiátor tűz forró.

2017. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
maga a lemezradiator hamar kihul, dehat erre valo a vegzes kazan melle a puffertartaly
2017. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha magát az egész rendszert lecseréled, tehát a vastag csöveket is akkor megéri.

önmagában csak radiátort cserélni és a régi csöveket meghagyni nem sok értelme van, max esztétikai részről.

egyébként nem hülyeség lecserélni, egy modern rendszer sokkal hatékonyabb és kevesebb energiát fogyaszt, persze ez nem 2 forintos dolog.

sokan amúgy szentimentalizmusból ragaszkodnak a régi "jól bevált" dolgokhoz, mivel leragadtak a 20-30 évvel ezelőtti technológiáknál, ami akkoriban valóságos csodának számított.

2017. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Régi csövek maradnának, máshol nagy radiátorok is, csak az én helységemben lenne új, praktikerben azt hiszem olyan 20-25 volt egy normális radiátor, ami kisebb.
2017. máj. 31. 21:17
 6/6 William T. Riker ***** válasza:
Cseréld le nyugodtan. Én is le akarom laposra. Tavaly egyet kicseréltem, a kisebb teljesítményű lapradiátor kenterbe vágta a régi, nagyobb teljesítményű tagos radiátort. Igaz, kevés víz, hamarabb meleg, de hamarabb hűl.
2017. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!