Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Harácsoló szakik ellen mit...

Harácsoló szakik ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éve költöztem egy vidéki, hangulatos, de régi kertes házba. Az a gondom,hogy egyedülálló nő vagyok, és gyakran elromlik vagy a vízvezeték,a gázkazán, redőny,és egyebek. Nagyon nehéz ide szakembert találni (nagyobb városok 20-30 km-re) , ha mégis jönnek,képesek egy fél órás dugulás elhárításért 50 000-et (számla nélkül), egy gázkazán átnézéséért (két óra)100 000 Ft-ot elkérni. Az a gond, hogy becsületes típus vagyok,nem akarom a szakit megkárosítani,de irreálisnak tartom a követelésüket. Többnyire közönségesen viselkedő, erős dohányos, szemetes, káromkodós banda, bár a munkát viszonylag jól elvégzik. Ha a munka végén irreálisan nagy lesz a számla - mit lehet tenni? Mivel sokat trükköznek,nem mondanak árat,vagy ködösítenek. Ha csak az (irreális) ár töredékét fizetem ki, megbüntethetnek, követelhetnek? Mit lehet ilyenkor tenni?

2017. jún. 2. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj hogy ők már a második mondatnál megérzik hogy neked semmi közöd a műszaki dolgokhoz . Aztán már tudják hogy ott vágnak meg ahol akarnak.

Javaslom hogy először kellene meg egyezni árban , de nálad az se igen működik.

Persze 30 km-ről a kiszállás se olcsó.

De ha előre megtudnál velük egyezni, akkor lehetne utólag reklamálni. Talán több helyről kellene árajánlatot kérni és választhatnál belőlük.

Próbáld azt meg hogy számla nélküli órabér 5-6000 forint. És akkor csak nem töltenek talán el 10 órát.

2017. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Velem ezt csak egy kőműves próbálta eljátszani lakásfelújításkor, én simán megtettem, hogy nem fizettem ki azt a plusz 90 ezret, amennyivel át akart vágni. A kezembe ott volt a telefon, gyorshívón a rendőrség, ha netán elgurulna a gyógyszere, de végül nem volt rá szükség. Néha muszáj nagyszájú hárpiának lenni, ha csak önmagadra számíthatsz.

Egyébként egy ideje van egy olyan biztosításom, ami alapján küldenek szakembert, vészhelyzeti esetekben fizetik is a díját. Nem utólag, hanem az általad aláírt munkalap alapján közvetlenül a szakinak.:-) Havi 300 Ft, tekintettel arra, hogy nagyjából 4-5 havonta eldugul valahol a lefolyó (szintén régi épület, egyedül a víz- és szennyvízcsöveket nem cseréltettem ki), nekem megéri. Ha e.onos vagy, egyszerű, ha nem, nézz körül, van-e E.on-szerződés nélkül is.

[link]

2017. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nem vagy egyedi eset.

Amikor 20 éve egyedülálló nőként leköltöztem Budapestről vidékre, nekem a 200négyszögöles hátsó kertemet 12ezerért akarta egy helyi pasi felszántani. 20 éve!!!

Közben kiderült, hogy azt akkoriban 1000-1200-ért végzik másnál.

Én nem fizettem ki a 12ezret, adtam neki 1200-at és beígértem, hogy a faluban mindenhova kifüggesztem, hogy ez és ez 10ezer Ft-ot ki akart tőlem csalni, ezért és ezért, plusz bejelentem a polgármesteri hivatalban is.

Tudod mit mondott?

"Mit sír, van magának pénze, most adta el a pesti lakását!"

Közben az a "mókás", hogy nem eladtam, hanem odaadtam a gyerekemnek a lakásomat, a kis házat meg hitelből vettem.

Hát, így állnak hozzánk "betelepülőkhöz" az elején.

Nem hiszem, hogy ott ahol laksz nincs a faluban olyan, aki ezeket a dolgokat nem tudja nálad megcsinálni!

Érdeklődj a boltban, kocsmában, a hivatalban!

Minden faluban vannak ilyen ezermesterek, nem gondolod, hogy vidéken egy dugulásért kifizetnek 50ezret!:)

Beöntenek 1 kg. szódabikarbónát, majd 2 üveg 20%-os ecetet, utána küldik a csőgörényt és kész a történet!

Adsz neki 5ezret és nagyon meg lesz elégedve, elvégre mások ennyiért dolgoznak egy egész napot, napszámban.

ÉS MINDIG ELŐRE TISZTÁZD AZ ÁRAT!!!

A "majd megegyezünk" meg a "nem fogunk összeveszni" az nem árajánlat! Ha nem mond egy tisztességes árat, keress mást!

Nem egyszerű az élet leköltözőként vidéken, de ha megszoknak, megszeretnek, nagyon sokat segítenek, ez tapasztalat! :)

2017. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos van az a réteg, aki ha megérzi a rendelő gyengeségét, azonnal vérszemet kap és egy nullát simán hozzávág mindenféle mondvacsinált indokkal.

Állj a sarkadra és zavard el.

Munka kezdés előtt követeld meg, hogy mondjon árat. Aztán ha nem jó, elküldöd.

2017. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

elég ostoba általánosítások vannak itt...komolyan rossz volt olvasni.

a lehúzás pont nem vidék függő, városokban ahol van pénze az embereknek sokkal többet elkérnek a szakemberek.

attól hogy a szarevők inkább a suttyó kókler emberekkel akarnak megcsináltatni dolgokat olcsóé', legyen az ő bajuk.

ezért kell mindent hivatalosan és számlásan csináltatni, vállalkozókkal. ha valamit elbäsznak akkor ott a számla, lehet reklamálni a sóhivatalnál.

az árajánlat kérésre több helyről, meg nem kell sajnálni azt az 500 forint telefonszámlát.

2017. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, vidéki városban élek, és a kombi kazánom típusára egyetlen szaki van 3 megyére, aki szakszervizt csinálhat. Szerencse, hogy ő legalább nagyon rendes, tisztességes ember, más kérdés, hogy ha bemondja az unalmast valami piti hiba miatt a kazán, akkor jó eséllyel legalább 2-3 napot várok rá, ez fűtési szezonban nem épp kellemes. Előfordult, hogy este 8-kor toppant be, akkor tudott sorra venni, reggel fél hétkor kezdett az első kuncsaftnál, és amíg nálam dolgozott, 5 percenként hívogatták, hogy mikor tud menni. Persze, az lenne az ideális, ha válogatni lehetne a jó szakik között, de nem ez a helyzet.
2017. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Na hàt azért a másik oldalról is essen szó, mert a megrendelők zöme is megér egy misét. Ugye általában mindenki azonnal akar mindent, olcsón ès első osztályú minőségben... Mi gyorsan,olcsón és jól dolgozunk, de ebből a megrendelő csak kettőt választhat... Remélem nem kell részleteznem.

Az alap lenne, hogy munka előtt megegyezünk arról mit kell csinálni, és az mennyibe kerül. Aki ezt nem teszi meg, az magára vessen. A gond akkor van, amikor a kedves megrendelő még ezt kér pluszban, azt kér pluszban, majd a munka végén néz nagyokat, mert többe kerül mint ami az első ajánlatban szerepelt... Majd negy a viaskodás, mert a plusz munkákat nem akarja kifizetni.

De olyan is volt már, hogy megegyeztünk az árakban, megcsináltuk a melót (gépi glettelés) negyed annyi idő alatt, mint a hagyományos szakik, majd fizetéskor sokallotta az összeget mert 3 nap alatt megvolt kettőnknek az, ami egy 4 fős hagyományos technikával dolgozó brigádnak 2 hét lett volna... Úgy hogy a fix összegben előre megállapodtunk.

De pl. az is vicces amikor a megrendelő azt gondolja, hogy a letakarás, ragasztás az nekünk nem kerül se időbe, se pénzbe...

Szóval megrendelői oldalról is érdekes ez a kérdés ;-)

2017. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Kedves utolsó, felveszitek pontosan, írásban a megrendelést? Adtok szaktanácsot is hozzá? Adtok részletes árajánlatot? Írtok szerződést, becsatolva mellékletként a vevő által átnézett és elfogadott árajánlatot? Plusz kérésekre írtok szerződéskiegészítést, szintén mellékelve a vevő által elfogadott, szignózott részletes árajánlatot? Végül adtok mindezekről a szerződdésnek megfelelő áfás számlát? Ja, azt nem? Akkor el lehet tolni a biciklit.
2017. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szaktanács, részletes árajánlat, áfás számla mindíg van... A többi csak formalitás. De ha egyik sem lenne akkor sem jogosítaná fel a megrendelőt az extra dolgok ki nem fizetésére...
2017. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :) Én teljesen megértem a másik oldalt is, nem is várom el hogy ingyen, vagy potom áron végezzenek alapos, minőségi munkát, a jó szakembert megfizetem - de csak reális árig.

Viszont meglehetősen ritka, mikor telefonon meg tudunk egyezni. Hiába mondom el pontosan a problémát - nem mondanak árat "majd a helyszínen megbeszéljük" aztán, mikor kijönnek, szörnyülködnek, pár perc alatt végeznek - és irreális követelést nyújtanak be. Szó sincs listáról,hogy x csapágy, y vezeték mennyibe kerül... Azt gondolják, egy egyedül álló anya ennyire átverhető - a másik meg az útiköltség. 30 km-re vagyok Budapesttől - és mivel a szakik zöme Pesti (a környékbeliek eltűnnek, vagy behavazódnak) több tízezer forintos felárat kér az utazásért ( miközben a benzinköltség csak pár ezer forint, az út ide fél óra)... A jellemtelenségnek nincs határa. Az is finom,mikor elvárják, egész nap otthon ülj, és majd "beugrik" - és nem is szól előre...

Vissza élnek az emberek kiszolgáltatottságával. Akinek nem inge, ne vegye magára. Az "Otthonangyal" szolgáltatástól is meglehetősen tartok - mert azt hallottam vissza,hogy csak vészhelyzet esetén ingyenes - és szinte sosem állapítanak meg vészhelyzetet. Google-n keresgélni Otthonangyal nélkül is tudok. Havi 400 Ft valóban nem sok,de sok kicsi sokra megy...

Az a jó, hogy a jó szakemberek kimennek külföldre, vagy Budapestre, a vidékiek meg oldják meg valahogy..

2017. jún. 4. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!