Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az erkélyek a felújítása...

Az erkélyek a felújítása szerintetek a lakók vagy a társasház feladata?

Figyelt kérdés
A házunkban 5 szinten 20 lakás van, ebből 10 erkélyes. A nedvesség hatására az erkélyek peremében a vas rozsdásodik, ezért pár éve elkezdett mállani a beton, elég nagy darabokban, le a járdára. Meg kéne csináltatni mielőtt valakit agyonvág, de évek óta megy a huzavona, mert az erkélytelen lakások tulajdonosai nem egyeznek bele, mondván nekik ehhez semmi közük, a közös képviselő szerint meg egyedileg nem lehet megcsináltatni, mert az erkély a homlokzat része, az pedig közös tulajdon. Egyáltalán beleszólhat ő ebbe? Nem akarnék emiatt börtönbe kerülni. Kinek van itt igaza?

2017. jún. 29. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Azért hogy a nem erkélyesek hagyják/letojják a veszélyt - ezért a közös képviselőnek kell felelni. Ez nem lehet az ő döntésük."

De bizony, hogy az Ő döntésük! Főleg úgy, hogy általában sokba kerül és közösből megy a finanszírozása. A közös képviselő csak javasolhatja a javítást, ha nem fogadja el a számvizsgáló bizottság (ha van) az árajánlatot, akkor csak közgyűlés tud dönteni.


"nem tudom rosszul, a közös kltsget terheli, (nem ugyanaz, hogy kicseréli az ablakot)"

Még egyszer leírom az Alapító okiratban van lefektetve, hogy közös vagy sem!


"egyébként tervköteles és építéshatóságon bejelentésköteles"

A helyreállítás (ha nem történik szerkezeti megerősítés!) akkor nem terv és engedély (bejelentés) köteles. Más kérdés, hogy célszerű megterveztetni, de ehhez is kell a lakóközösség, ha másért nem a tervezés finanszírozása miatt.


""A szerkezetbe mitől is jut víz" A tervező feladta, hogy ezt feltárja, mi a baj"

Oké megbízzák a tervezőt (adott esetben szakértőt). Kiderül, hogy az a baj, amit írtam - a burkolat hibája miatt károsodott a szerkezet - (az esetek nagy részében ez az oka). Na ilyenkor mi van? A külön tulajdonban lévő burkolat hibája okoz kárt a közös tulajdonú szerkezetnek? Ki a felelős?

Lehet ebben az esetben jogosan "rázzák a lábukat" az "erkély nélküli" tulajdonosok!

2017. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a kérdés: hívjatok ki statikust. Ő megállapítja, hogy a szerkezet károsodott, vagy csak a burkolat. És megoldást ajánl a felújításra. Az erkély vasbeton szerkezete és az acél keret az tartószerkezet, tehát közös tulajdon. A burkolat rajta (ha van) saját tulajdon.
2017. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

12 így van pontosan - az erkélyek pereméből hullik a burk., - ez is a szerkezethez tartozik,a csomóponti rajzon a műkő élzáró az erkélylemez járólap burk viszont a lakóé. A kérdező, jó lenne ha reagálna,de eddig ezt olvasom ki a kérdésből (nem a járólap repedezett, hullik

[link]

Nem érdemes a szakemberen spórolni, mert nagyon visszaüthet egy rossz megoldás

2017. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elnézést, most jutottam géphez. Köszönöm az eddigi válaszokat. Csináltam pár képet, ezek alapján egyértelműbb lesz.


[link]


[link]


[link]


A korlát alatt körbefutó betonperem hullik, van ahol jobban van ahol kevésbé, gondolom attól függ mennyire ázik. A ház földszintjén magángarázsok vannak, tehát nem lehet csak úgy lezárni a járdát. Ha a közgyűlésen nem születik döntés (amit valószínűsítek egyébként) akkor a képviselő úgymond "önkényesen" elrendelheti a felújítást? Tekintve hogy ez így gyakorlatilag életveszélyes.

2017. jún. 30. 13:08
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

A képekből látszik, hogy ez szerkezeti probléma, közös!

Egyénileg ezt nem szabad és nem is lehet javítani.

(egyébként alapból hibás a kialakítás, a vízcseppentés nem jól megoldott).

A közös képviselő nem hatóság. Ha a közgyűlés nem dönt! Vagy nemleges döntést hoz közös képviselőnek kötelessége elhárítani a veszélyt! Mint írtam korábban kihívja a Katasztrófavédőket. Utána elindul egy folyamat. Kötelezés, bírság stb.

Biztosítása van a háznak?

2017. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Van valami biztosítás, hogy ilyen kivizelezési hibát fedez-e azt nem tudom. Mást nagyon nem tudok tenni, most majd megy a hivatalos levél aztán meglátjuk mi lesz. Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek, szép napot!
2017. jún. 30. 18:08
 17/17 anonim ***** válasza:

A biztosítást nem ezért kérdeztem! Ezt tuti nem "fedezi"!

Csak ha leesik valami!

2017. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!