Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne felújítani a...

Mennyibe kerülne felújítani a központi fűtést?

Figyelt kérdés
Kétszintes hàz, 8 radiátor cseréje, plusz a csövek cseréje. Kazán van, vegyes tüzelésű és gàzkazàn is.

2017. aug. 10. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
mi amikor csináltattuk.. nem tudom milyen csöveket akarsz. Nekünk réz cső+ tartók és egyéb kis vackok + 8 d-ég radiátor szabályzókkal 800000ft volt + 110000 munkadíj (én vettem meg mindent a netről összevadászva) csak a cső volt 400000
2017. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocsánat 9 radiátor
2017. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az igen, húzós..
2017. aug. 10. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért mit gondoltál? Miért kell mindebt cserélni?
2017. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert régi, és sorra lyukadnak ki a radiàtorok. Nő vagyok, nem értek hozzá, azért kérdeztem.
2017. aug. 10. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Amúgy én is nő vagyok és én zongoráztam végig egyedül a teljes fűtési mizériát, mivel konvektoros fűtés volt,így nem a nulláról kezdtük mert gáz az volt :D Lett vegyes tüzelés+puffer meg kombi gáz kazán. A férjemnek össz vissz annyi volt a feladata,hogy fizessen,de azt se tudta mire is fizet. 3 hónapot töltöttem az interneten azzal,hogy infókat gyűjtsek mindenről,majd 4 szerelőt hívtam, abból kettő full hülyének akart nézni,gondolom azért mert nő vagyok. 2 befutó maradt,de az egyik 2,5 héttel a megígért időpont után küldte csak el az árajánlatát,így kiesett mert nem megbízható. Azzal az egyetlen emberrel átvettünk szépen mindent,hogy miből mennyi kell és miért az kell,miért annyi kell,miért kell??? szépen mindent meg kellett indokolnia,elmagyaráznia úgy,hogy én azért sok mindent kitartóan felül bíráltam (csoda,hogy nem csapott le néha) aztán amikor megvolt a kész anyaglista akkor a környékbeli boltokból kértem árajánlatokat, a neten kezdtem vadászni. Persze a net volt a nyerő mert sokat spóroltunk azzal,hogy összevadásztam mindent onnan ahol olcsóbb, szóval netezés,telefonálgatás,alkudozás stb ezzel teltek a heteim,de megérte mert így ingyen volt a vegyes kazán és a puffer mert annyival olcsóbban hoztam ki a helyi boltok árajánlataihoz képest. Amikor mindent megszereztem jött a szerelő és megcsinálta.Cakk pakk egy picivel léptük át a 3,5 milliót ami a gázkazánnak és vele járó macerának is köszönhető. De igyekeztem mindenből a jót venni,ha a minőséget annyira nem csak az árat nézem akkor persze olcsóbb lett volna a buli. pl szerintem a radiátorok majdnem 300000 helyett kihozható lett volna a feléből is ,de hosszú távon lehet nem jártunk volna jól velük stb

2017. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hàt igen a minőségen nem éri még spórolni. Nagyon ügyes vagy hogy így lezongoràztad :)
2017. aug. 10. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

"110000 munkadíj"

Egy ház teljes fűtési rendszer cséréjéért ez nagyon baráti ár volt...

2017. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!