Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb. Mennyi idő egy fűtésrendsz...

Kb. Mennyi idő egy fűtésrendszer kiépítése?

Figyelt kérdés
60m2-es házról van szó, teljesen ki lett bontva az előző fűtésrendszer, és gázvezetékek. Új gázvezeték lesz a kazánig,új kombi kondenzációs kazán+kémény, fűtéscsövek, radiátorok stb.. Gázterv van már, tehát kezdődhet a kivitelezés. Innen kb. mennyi időbe telik megcsinálni,(az engedélyezetési folyamattal együtt) ha mondjuk holnap elkezdenék?
2017. nov. 20. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb egy hét . Bár nálam oldalra ki lehetett állni a kéménnyel . Ha más megoldás kell nyilván az hosszadalmas. Tehát kb 7 nap elég hozzá . Nálam eddig tartott bár a radiátorok csövek meg voltak. De volt más amit meg kellett oldani. ( puffer tartály. gázt vegyessel összehozni) Maga a munka nem tart túl soká. Átvétel meg akkor van mikor az átvevő ráér jönni ezt nem tudom kiszámolni így. Nálam úgy volt hogy elmentek a szerelők és rá kb egy hónapra jött átvenni az illetékes. Majd vagy két hét után megvolt az engedély. Ezután jöhetett a kombi kazán beüzemelője az meg volt egy héten belül. A kéményes a katasztrófavédelemtől nehezen talált ide. Volt egy kis keveredés. Majd magam vettem kézbe az ügyet ekkor ez is elintéződött pikk pakk. De hozzá kell tennem én nyáron csináltattam. Volt olyan dolog ami nyaralás miatt csúszott. Nem nem én nyaraltam arra már nem maradt pénz mert drága minden.
2017. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 nap a munka, nálunk is 60 m2 volt. Magasföldszinttől a harmadikig bélelték a kéményt, plusz új kazán új hellyel, mivel ez már kombi. Új fűtőtestek és törölközőszárító a fürdőbe. A gázosokra kell sokat várni (kb. 2 hónap), de nálunk addig maradt a régi gázóra. Amikor jöttek a gázosok, jöttek a munkások is és lecserélték az órát is a gázosok jelenlétében. Nálunk az egészet a beszerelő csapat intézte, a gáztervtől, a kéményseprőtől a Főgázig mindent. Benne volt az árban.
2017. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
5 munkanaon belül
2017. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hittem több idő megcsinálni,ezek szerint, az engedélyeztetések miatt húzódik el.. Tényleg 2 hónap mire kijönnek visszatenni a gázórát?
2017. nov. 21. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam úgy lett megoldva mivel az órától új cső lett már földben előtte falon ment hogy nem vették le az órát meg ilyenek. Ki lett ásva a gödör a gázszerelő mindent becsövezett csak a rákötés maradt. Volt egy ismerőse a gázosoknál. Megbeszélte vele hogy bejelent reggel nyolckor egy gázszivárgást nálam. Persze az nap ez az ismerős pont dolgozott ő jött ki megnézni a gázszivárgást. Persze szivárgás nem volt. A régi csövet lekötötték az ujat meg rákötötték. Kaptak zsebbe valamennyit ezt a szerelőm intézte. Így pikk pakk megvolt.
2017. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és persze állítólag nem csak gyorsabb de olcsóbb is volt a szerelőm szerint.
2017. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!