Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miertt latszik csiszolas utan...

Miertt latszik csiszolas utan a glett a falon?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy kis szoba ahova gipszkartont epitettem be erre ment ra háló es glettelés. Többször lecsiszoltam a falat 80,120,220as papirral, ezután mélyalapozó és festés.

Sajnos fényben látszik a csík ahol csiszoltam és már tanácstalan vagyok mit csináljak.

Nem akarom ujra glettelni az egesz falat,


Köszönöm előre is a tanácsokat



2018. márc. 27. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pedig az lessz..
2018. márc. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Súrlófényben mindíg látszódni fog. Csak a q4-es telibeglettelt felületen nem látszik.
2018. márc. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

220-assal felesleges csiszolni, bőven elég a 80-as, a festéken már nem fog átütni.

mivel csiszolod? lehet kapni csiszolóblokkot ami olyasmi mint egy mosogatószivacs. azzal csak épphogy rányomva körkörös mozdulatokkal szépen el lehet dolgozni. esetleg gletteld kicsit szélesebben az illesztést.

amivel el lehet rontani, ha nagyon rányomod, vagy sokáig "reszelsz" egy helyen

2018. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ami azt illeti egyszerűbb simára glettelni, mint sz@rul és utána csiszolni (2x kell átmenni rajta, a második réteg már nagyon vékonyan, erősen rányomva - az egyenlíti ki).


De ha már csiszolni kell, akkor nedves szivaccsal át kell utána törölni. A por megáll a repedésekben, csíkokban. Ha nem szeded ki nedves szivaccsal, akkor majd a fetőhenger szedi ki és festés után látszik benne a "szántás".

2018. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Te festő vagy? Ezt a nedves szivacsos technikát hol láttad? Szeretnék utánna nézni én is. Köszi.
2018. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok festő, csak mindig magam csinálom a felújításokat és így tapasztaltam ki. Nagyobb felületen az enyhén vizes festőhenger is jó.
2018. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszod. Én 16 éve ebből élek, de ekkora marhaságot még nem olvastam :-) You made my day :-)
2018. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget, altalaban kezzel szoktam csiszolni de van rezgocsiszolom is de az nagyon durva inkabb szeretek kezicsiszoloval neki menni. Lattam videon olyan modszert is hogy a hengert belemartja a folyekony glettbe es vegig megy a falon majd lehuzza egy eles spaklival a maradekot elvileg kitolti az egyenletlensegeket szerinteek ez mukodik?
2018. márc. 28. 21:38
 9/18 anonim ***** válasza:

annak gyakorlailag ugyanaz a lényege mint a nedves szuvaccsal feldörzsölés után simításnak.

az már a legkomolyabb minőségű glettelés, én is csak kókler vagyok, erre a szintre nem jutottam :)

én glettelek, kicsit csiszolok, porszívózok, alapozok

2018. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy fotóval azért szemléltethetnéd konkrétan a problémádat és sokkal könnyebb lenne úgy segíteni.
2018. márc. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!