Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miertt latszik csiszolas utan...

Miertt latszik csiszolas utan a glett a falon?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy kis szoba ahova gipszkartont epitettem be erre ment ra háló es glettelés. Többször lecsiszoltam a falat 80,120,220as papirral, ezután mélyalapozó és festés.

Sajnos fényben látszik a csík ahol csiszoltam és már tanácstalan vagyok mit csináljak.

Nem akarom ujra glettelni az egesz falat,


Köszönöm előre is a tanácsokat



2018. márc. 27. 23:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves Festő Úr! Ha kinevetted magad, azért megoszthatnál velünk valami professzionális és hatékony portalanítási technikát. Bármily hihetetlen, azért van aki azért jár erre a "fórumra", hogy tanuljon és/vagy tapasztalatokat cseréljen.

(A porszívózás nem az. A háztartási porszívók nem bírják sokáig a finom port glettcsiszolás után. Célgép bérlésére lenne ugyan lehetőség, de ha már eleve csórón állunk a felújításhoz, nyilván nem optimális opció.)

2018. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha a megfelelő anyagokkal dolgozol, úgy csiszolsz ahogy kell, akkor nem lesz a falad karcos, és nem lesz vastagon poros. Ami marad az bőven belefér, arra mehet a festék egyből, de ha tutira akarsz menni akkor nem vizes szivaccsal bobóckodsz, hanem falfix-el átkened.

A csiszolópor összeszedése nem lehet gond, mert munka előtt illik lecsomagolni a helységet papírral, amiről meg egyszerű felsöpörni egy partvissal. Minimális marad lent de ha zavar, azzal megbírkózik már a porszívó is, de egy nedves felmosóval is feltörölheted róla, de szerintem felesleges.


Megint kiderült azért, hogy ez is egy szakma, nem véletlenül kerül annyiba amennyibe. Sokan legyintenek, ó hát ez nem bonyolult, és készül a sok gányolás.

Csak az a bosszantó, hogy a baromságokat javasoljátok úgy, hogy ti sem értetek hozzá. Ez a legnagyobb probléma.

Lehet óccsón otthon kifesteni,lehet maszatolni, nincs ezzel baj, csak legalább a hülyeséget ne tanácsoljátok ;-)

2018. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

bocs, de te is tanácsolsz hulyeséget.

a háztartási porszívót kinyírja a glettpor vagy cementpor. akkor is ha csak a maradékot szeded vele össze. először csak hangosabb lesz, nem szív úgy, aztán szép lassan megdöglik. a finom por átmegy a porzsákon, így anmotoron is. a hepa szűrő megfogja, de az már a motor után van.

2018. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is higított mélyalapozóval legurítom, lejön a por, és a festék is jobban tapad.
2018. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a szakmát! De azért csak fenntartanám továbbra is a jogom, hogy ne értsek veled egyet. (Ha visszaolvasol én is azzal kezdtem, hogy jól kell megcsinálni és akkor nem kell csiszolni.) A portalanítás azért szükséges még festés vagy akár mélyalapozás előtt, mert ha utána veszed észre a mélyedéseket, akkor már sokkal rosszabb javítani. Ha magad csinálod, akkor persze bízhatsz a munkádban, de ha valaki jószándékkal "besegít" a családból, már korántsem biztos, hogy úgy csinálta ahogy kellett volna...

Valamint nagyon az az érzésem a válaszaid sorából, hogy soha nem próbáltad. Ha azt mondtam volna, hogy szakmabeli vagyok még jól utána is nézel. Így viszont nagymellénnyel nevetgélsz valamin, ami nem volt a tankönyvekben, ezért szerinted jó sem lehet, sőt egyenesen gányolás...

Azt is megértem, hogy a szakiknak nem érdeke másoknak úgy megcsinálni, "mintha magamnak csinálnám", hisz az csak plusz meló. A mélyalapozót is bőnyállal el lehet számolni a kedves ügyfélnek, a vízért viszont nem kérhet extrát... (Ami nem inged ne vedd magadra, csak tavaly volt szerencsém sok szakihoz - bocs csalóhoz - és végül mindent magamnak kellett megcsinálnom...és jobb híján itt adom ki a csalódottságom.)

2018. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nana olyan nincs, hogy nem kell csiszolni. Akármilyen szépen glettelsz is akkor is kell. De az első réteg festés után, a következő fázis a flekkelés, ami az esetleges hibákat hivatott kijavítani, mivel a festés után mutatkoznak meg azok a felületi hibák, amik a glettelt,csiszolt felületen nem látszanak.

A víz és a mélyalapozó között az a különbség, hogy az alapozó leköt, a víz nem. Ha utóbbi megszárad a falon ugyanúgy porozni fog a felület ha a kezedet végigsimítod a falon. Illetve a falfix egyenletes szívóképességet biztosít a falnak, a víz nem. Munkadíjba ugyanannyi átkenni, ebből a szempontból nem áll meg az a felvetésed, hogy ezt rásózzuk a tulajra. Főleg, hogy előzetes egyeztetés nélkül nem számolunk, és nem végzünk plusz munkát...

És azzal is legyél tisztában, hogy a megrendelőknek szebb munkát adunk ki a kezünkből, mint ha magunknak dolgoznánk... ;-)

2018. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Keszitettem kepet, bevallom nem profi munka lett mivel amator vagyok ezert kernek segitset tanacsot

[link]

2018. márc. 31. 20:22
 18/18 anonim ***** válasza:
Ezen már csak a többszöri profi glettelés segít minél szélesebb szerszámokkal vízsszintesen húzva. Illetve a lámpa áthelyezése. A súrlófény g*ci dolog még a legapróbb egyenetlenséget is megmutatja. Ilyen esetben meg főleg ront a helyzeten.
2018. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!