Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelő megcsinálja...

Villanyszerelő megcsinálja nekem azt, hogy a csillárkapcsoló a fal másik oldalán legyen?

Figyelt kérdés

Idegesít, hogy a villanykapcsolók a szoba elötti falon van. Mielött bemegyek akkor kell felkapcsolnom a villanyokat.

Megszoktam a családi lakásunknál azt, hogy amikor már bent vagyok a szobában akkor kapcsolhatom fel a villanyokat.

Ugyanott jó helyen lennének csak a fal másik oldalára.

Szóval remélem értitek.

Egy villanyszerelő ezt megcsinálná nekem?


Azt tudom, hogy a régi házunkban a konnektort jóval lejjebb kellett tenniük, de azt nem tudom, hogy mi a helyzeet a csillárkapcsolókkal és hogy lehetséges-e egyáltalán a fal másik oldalára tenni.

Ne legyen a szoba elötti falba, hanem a szobában lévő falban legyen.

remélem tényleg érthető.

Köszi a válaszokat.



2018. júl. 22. 11:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Meglehet ezt oldani mindenféle nagyobb rombolás nélkül is Ezért találták ki a kábelcsatornákat.

Vagy átfúrja a mennyezetet,és a padláson viszi a másik szobába,ott ugyan így lehúzza .

Még ídőben sem nagy munka .

2018. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Sok panelnél a "kötődoboz" egy átmenő műanyagcső egyik oldalán vékonyan betonozva, amit egy erősebb csavarhúzóval is ki lehet ütni. Ha nálad is így van és elég, ha pont a másik oldalra kerül, akkor az átrakás kb. 10 perc (kivéve, ha öreg aluvezetékek vannak bent és eltörik tőben mikor átfordítod). A túloldali lyuk helyreállítása sem több nettó 1 óra munkánál (csak közben ki kell várni a száradási időket).
2018. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

szóval kezdhetek én is a másik oldalon egy kis rombolást?

vagy inkább ne csináljam.


nemhiszem, hogy olyan nagy lyuk kellene, mert amúgyis mini villanykapcsolót szeretnék oda rakatni és az jóval kissebb.


a lyuktömést pedig szerintem könnyebb megoldanom.

2018. júl. 22. 20:10
 14/22 A kérdező kommentje:

az obiban néztem mini csillárkapcsolókat. olyanokat szeretnék. de most néze,m a neten h máshol jóval olcsóbb. az obiban 1200ft akciósan, míg máshol csak 700ft.

mekkora átverés ez az obi.

2018. júl. 22. 20:12
 15/22 anonim ***** válasza:

Lehet rossz minikapcsolókat nézek az OBI-ban, de nekem ezek falon kívülinek tűnnek. Személy szerint inkább tennék normális kapcsolót nagyobb felülettel mint ilyen kiállót, ha kisebb felülettel is.


Átlyukasztani belülről kifele könnyebb. Ha kívülről (túloldalról) esel neki akkor is áramtalaníts előtte, mert a kapcsoló pólusainál lehetnek szigeteletlen csatlakozások régi szocis kapcsolók esetén.

Ha sose dolgoztál még villanynal, inkább ne kezdd el egyedül...

2018. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

hát inkább nem barmolok szét semmit.

azt nem tudtam h falon kívüli.

nem lehet falon kívüli kapcsolóm a régi falban lévő helyett?

szóval akkor falban lévőket nézzek?


köszi a további infót.

2018. júl. 23. 09:56
 17/22 Alain Delon ***** válasza:
A falon kívülinél az a lényeg, hogy nem kell neki kivésni a helyet. Áthúzod a kábelt, rákötöd, felcsavarozod a falra és kész. De ahhoz is fog kelleni fúró.
2018. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Mini" kulcsszóval csillárkapcsolóból ezt dobja: [link]


Ez ránézésre is falon kívüli, de ott van a leírásában is.

Természetesen, ha ezek tetszenek neked, akkor lehet ilyen kapcsolód, de ha már úgyis ott a lyuk a falban, akkor semmi sem indokolja. Viszont ezeket lehet picit lejjebb (ha a vezetékek felülről vannak vezetve) tudod majd csak rögzíteni, mivel új tiplit csak a kötődoboz alá tudsz majd úgy fúrni, hogy tartson is.

2018. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

köszi.

hát inkább falon kívüli lesz,mert úgyis falburkolózva lesz a fal és az vastagabb.

2018. júl. 23. 18:04
 20/22 A kérdező kommentje:
lehet hogy tényleg könnyebb megoldás llenne a lengőkapcsoló kialakítása....
2018. júl. 24. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!