Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Acél bejárati ajtó családi...

Acél bejárati ajtó családi házra, tényleg olyan rossz? Van ilyen valakinek?

Figyelt kérdés

Több cég honlapját nézegettem, és egyik-másik kitér arra, hogy fém kültéri ajtóból 2 féle van.

Az egyik lépcsőházakba való, ahol nincs kitéve napsugárzásnak és fagynak.

A másik kifejezetten bírja ezt, és szigetelése is van.


Ma voltam személyesen egy boltban, ahol azt mondták, ne higgyem el, hogy van kül-és beltéri fém ajtó.

Kültérre nem jó, mert csak a tokja acél, ami zsugorodik-tágul, és majd bajban leszek, ha pl. fagyban kell nyitni-zárni.

Sem műanyagot, sem fát nem akarok, mert most is fa van, de van 3 kutya, és szétkaparják.


Ezek a kültérinek hirdetett acél ajtók 70-90 ezer körül vannak.

A műanyag fehérből olcsóbb, de szerintem az nem való családi házra bejárati ajtónak, vagyis nekem nem tetszik.

Ami műanyag, de fa mintázatú, vagy a valódi fa, azok 150-200 ezer.

Amúgy sem szeretnék ilyeneket, ezt már írtam, de 3x annyit sem szeretnék rá költeni.

Viszont tényleg kíváncsi vagyok, hogy az acél annyira rossz választás, vagy csak azt akarja a vállalkozó, hogy 3x annyit hagyjak ott nála?

Azt is mondta, hogy az acélt 2 éven belül cserélni kell majd, annyira nem való ilyen helyre.

Ezt nem akarom elhinni, de lehet én vagyok naiv.

Ezért szeretnék tapasztalatokat kérni, választott-e valaki ilyet bejárati ajtónak családi házra.



2018. júl. 27. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van lépcsőházi es szigetelt külső bejárati ajtó, mindkettő fémből. A fiam a szigeteltet választotta s jól tette. Minusz 10 c. foknál az ajtó belső oldalán gyakorlatilag semmi hőesést nem lehet érezni. Btw. nézz be más boltokba is, ahol jobban értenek ehhez.
2018. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a garázsban van biztonsági ajtó és elég sok probléma van vele. Mivel fűtött a garázs így télen nagy a hőhíd és ezerét a tok körül penészedik. Elméletileg hőszigetelt az ajtó, de ez csak annyit takar, hogy az ajtólapban van egy tábla hungarocell és ennyi. Tehát nagyon rosszul hőszigetel az ajtó.

A másik probléma az, hogy a zárszerkezet minősége nagyon gyenge és már 1 éves korában szétesett a zár ami + 35eft költséggel társult a 90-e ft-os ajtó.


Nekünk azt mondták, hogy a kültéré ajtó annyival különbözik, hogy "hőszigetelt" és van rajta +1 réteg uv álló lakk.

2018. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A 70-90 koruli acel ajtokat felejtsd is el, ott a legkisebb gondod a hotagulas lenne. Normalis acelajtot 150-200 kornyeken kapsz ami hang/hoszigetelt (pl. Knapp ajto, Nivo, stb.)
2018. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ahogy a #3 írja.

plusz hozzátennék annyit, hogy az olcsó lemez ajtókat egy egyszerű konzervnyitóval simán szét lehet vágni.

konkrétan körbevágják a zárszerkezetnél, és már bent is vannak a házban.

2018. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hamar rozsdásodik az illesztéseknél ,de könnyü felújitani a zárat meg mindig kell víztaszitóval fújni . Az obiban vettem garázsra , olyan árarányos :) A fa ablakok jobban megtanitottak a téli nyári gondozásra az első 5 évben ...
2018. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

HiSec ajtók és egyebek (mindegyik kínai):

https://www.youtube.com/watch?v=dhD4dYNJXwo

2018. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elkezdtem nézni, a kislányig jutottam.

Ezt a konzervnyitós dolgot más honlapon is láttam, és a legeslegnagyobb hülyeségnek tartom.

Ha valaki be akar törni, akkor be fog.

Ha már eszközzel jön, akkor feltöri a fa ajtót is meg a műanyagot is.

Hozzám egyébként törtek már be, kb 3 éve.

De nem a betörők ellen csináltatok ajtót, hanem mert a mostani ramaty állapotban van, csúnya, és alul befolyik az esővíz, ha épp olyan szögből esik.


Ami igazán érdekelt volna, az a fagy/hőtágulás, hogy hogyan viselkedik, illetve hogy valóban 1-2 évre való-e, vagy az csak egy reklámfogás.


Ugyanis ma már a "kínai" szó sem azt jelenti, mint 20 éve.

Amikor a 90-es években valamire azt mondtuk, hogy kínai, az rosszat jelentett, valami gagyit.

Ma már nem ez a jellemző, minőségi dolgok készülnek ott is.

Acél bejárati ajtót találtam már 40-ért is, meg az említett 90-ért is.


Kínai a Huawei, vagy a Lenovo.

Szerintem tájékozatlanságra vall ma már bármit gagyinak jellemezni ezzel a szóval, hogy kínai.


Nem döntöttem még egyébként, 1 üzletben jártam, még másik 2-t tervezek megnézni, és persze meghallgatni, hogy mit mondanak, iulletve még jobban szétnézek neten.

2018. júl. 28. 14:05
 8/15 A kérdező kommentje:

Meg ugye próbáltam rávilágítani arra, hogy személyes tapasztalat érdekel, nem az, ami a neten megtalálható, mert azt én is megtalálom.

Aki személyeset írt, annak köszönöm.

Egyikőtök teljesen jó szigetelést ír, a másik pont nem. :)

Nálam minden párás, és sajnos penészedik, szóval ez nem fogja megoldani a problémát, nem lesz releváns a döntésben.

Ez egy 50-es években épült Kádár-kocka, szigetelés nélkül, és a következő 10 évben nem is lesz milliós nagyságrendű pénzem szigetelésre.

A mostani ajtóban szerintem sima méhsejt-szerkezetű kartonpapír lehet, ez sem mai darab, így a hungarocell, mint szigetelés szerintem nem hangzik olyan rosszul. Házakat is azzal szigetelnek, tehát erre való.


Továbbá fa ablakaim vannak, amik az előtt lettek cserélve, hogy megvettem ezt a házat.

Ez kb 8-10 éve lehetett.

Már ahogy becsukom, érzem, hogy nem teljesen illeszkedik, és egy másik részen meg konkrétan azt éreztem télen, hogy süvít be a hideg. Akárki akármit mond, a fa alakul, vetemedik, szárad az évek során, változik az alakja, engem egyáltalán nem győzött meg.

És már ez volt a gond frissen, amikor megvettem a házat. Akkor sem volt tökéletes, pedig akkor mondom, 2-3 éves ablakok lehettek. Azért egy új nyílászárót nem ennyi időre tervezünk, de nem is csak 10 évre. Szerintem.

Ezeket is tervezem kicseréltetni, egyenként, szép lassan. Óva intek mindenkit a fa ablakoktól.

2018. júl. 28. 14:12
 9/15 anonim ***** válasza:

3-as/6-os vagyok:

Nekem Coolpad telefonom van 3 éve, nem kell bemutatni, hogy vannak jó kínai dolgok. :)

Itt a bejárati ajtókban ami a viccet képezi az az a tény, hogy el tudják adni a kínai ajtót 70-90ezer forintokért úgy, hogy ideszállították kínából (egy telefon és egy ajtó mérete/súlya dimenziókkal nagyobb, ezt nem kell bemutatnom gondolom), mindezt vámmal, áfával, kisker/nagyker haszonnal. Ez gondolkoztasson el.


Egy igazi acélajtó szerkezetét NEM fogod tudni megbontani. Én most 260ezerért vásároltam a Nívó-tól bejárati ajtót. A szerkezet gyakorlatilag elpusztíthatatlan. A zár az egyetlen gyenge pont, abból bevallottan nem létezik feltörhetetlen. Amiből tudsz választani, hogy 5, 10 vagy 15 perceset kérsz. Magyarul hogy mennyi idő mire egy profi, megfelelően felszerelt zárakra specializálódott ember mennyi idő alatt képes feltörni. Ezek az ajtók/zárak ellenállnak a törésnek, feszítésnek, fúrásnak, savazásnak már, fizikai behatással tönkretehetetlenek.


Részemről ez nem csak puszta fikázása a kínai termékeknek. Vagy ennyire objektív, de az ajtóknál sajnos igaz az "olcsó húsnak híg a leve".

2018. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez a szállítás dolog nagyon érdekes, már sokszor gondolkoztam rajta, de nem látunk bele.

Nem értettem, hogy jut ide a világ másik feléről valami ingyen. Mostanában sokat aukciózok ebay-en, 40-50 forintokért csapok le dolgokra, amiket ingyen szállítanak ide nekem Kínából, miközben itthon több száz vagy több ezer ft, és a Magyar Posta, vagy egy futárcég nem tud velük versenyre kelni.

És látod, mégis van rá magyarázat, hogy miért van ingyen, és még így is megéri nekik.


Visszatérve az ajtóra, tuti megéri, mert különben nem gyártanák. De nem hiszem, hogy az ajtó maga 10 ezerből kijön, mert akkor itt is legyártanák. Kelet-Európában is olcsó a munkaerő.

Menj át Romániába, lényegesen olcsóbban kapod meg az építőanyagot, a nyílászárókat, a bútorokat. Mi jártunk át egy időben bevásárolni, a kaja is sokkal olcsóbb, és néha szétnéztünk egy-egy bútorboltban.

80 ezer magyar forintra átszámítva olyan lakk piros konyhabútort árultak, amit itthon 500 ezerért árulnak.


Vissza az ajtóhoz: engem nem ez érdekel, hogy meg lehet-e bontani. Mondom, ezer éves ház, ha be akarnak törni, be fognak. Egyik sem fogja megakadályozni.

Pár házzal arrébb úgy törtek be, hogy a műanyag ablakot lángszóróval megolvasztották, kinyílt, azon mentek be. A háziak meg szépen aludtak, pedig a lángszórónak hangja is van.

Engem mindössze annyi érdekel, hogy az ajtót ki tudjam nyitni, be tudjam zárni, a jelenleginél szebb legyen, ne ázzon be, a kutya ne tudja a körmével szétkaparni, és a jelenleginél talán jobban szigeteljen. Bár ezt meg sem érezném, mert az előszobát nem fűtöm.

2018. júl. 28. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!