Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv mindenkinek, Felelős...

Zsolty70 kérdése:

Üdv mindenkinek, Felelős vagyok-e ha nem tudom, hogy hol mennek pontosan a fűtéscsövek a falban ha laminált parkettát rakok le és a szegő rögzítésekor elfúrom vagy ellövöm szögbelövővel? Van erre DIN norma előírás?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításkor az új réz csöveket a padlótól számítva kb. 5cm. magasságban és kb 3cm. mélységben a falban helyezték el. A szegőzésnél átlőttem pár helyen.

2019. febr. 7. 19:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Én értem, hogy hogyan kellett volna meg minden de ez már így alakult. Van valakinek tudomása arról, hogy van vagy nincs szabályozva ez. Tehát gyakorlatilag ott viszi ahol akarja a csöveket vagy azért valahol ez meg van határozva is. Leírva, kézzel foghatóan. Ez érdekelne engem igazán. Az gondolom átjött, hogy csak a nyomáspróbán derült ki minden. Én nem áthárítani akarom a felelősséget de azért bosszantó hogy a vizes azt csinál amit akar.
2019. febr. 7. 23:32
 12/13 Akácfa Parkett ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nincs szabvány arra hogy hol fussanak a fűtés csövek(ezt azért kérdezd meg egy fűtés szerelőtől)A felelősség megoszlik közted és a megrendelő között. Ha a megrendelő fúrt szegélyt kér akkor felkellett volna hívni rá a figyelmét, hogy ha véletlenül elfúród a fűtés csövet az nem a te hibád.

Illetve neki tájékoztatni kellett volna téged arról hogy hol futnak a csövek.Ha nem kommunikáltatok akkor beleestél ebbe a csapdába.Én is jártam már így de én előtte mindezt elmondtam a megrendelőnek. Ettől függetlenül ő ragaszkodott a fúráshoz. Rögtön az elsőre el is fúrtam a radiátor alatti fűtés csövet, ettől kezdve az övé a felelősség. Próbáljatok megegyezni a közös felelősség megosztásában és legközelebb erre figyelj

2019. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Neked kellett volna kérdezni hol mennek a csövek, ha nem tudja akkor nem lövöldözöl vaktában. Én sem szoktam! Vannak erre megfelelő kereső műszerek, használd te is mint én és nem fúrsz el vagy lősz át semmit. Ez a javítás neked többe lesz mint amibe a kütyü került volna.

Manapság nagyon elterjedt a fal és mennyezet fűtés, ahol kb 1-1.5 cm a vakolat a csövek felett!!!!

2019. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!