Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csaphornyos parketta felújítás...

Csaphornyos parketta felújítás vagy laminált padló?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításnál(3 szoba, kb 50 m2 felület) megéri meghagyni a régi csaphornyos parkettát vagy érdemesebb laminált padlót beépíteni? A régi parkettánál néhány helyen hézagolni kellene és átcsiszolni, lakkozni. Kb 3500-4000 ft/m2 áron vállalnák ezt a munkát a net szerint. Viszont találtam kb 2500 ft/m2 áron új laminált padlót, érdemesebb lenne ezt lerakni? (akár a régi parkettára) Persze erre még jön a szegély, stb ára is. A laminált padlót még én is le tudnám rakni(csináltam már ilyet), tehát itt a munkadíjat meg tudnám spórolni. Melyik a tartósabb, milyen előnyeik-hátrányaik vannak, melyiket választanátok?
2019. márc. 14. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
És bár egyszerű csiszolni is, de gyorsan bele lehet csiszolni egy gödröt ès nem lesz szèp. Ha nem vagy olyan barkácsolós beállítottságú inkább csináltasd mint elszúrnád. És ha vèletlen ezerszer átcsiszolnád, ki is lehet vele gyújtani a parkettát.
2019. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Van lamináltpadló és szalagparketta. Az utóbbi fából 6-8 ezertől indul.
2019. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


A javítás a legegyszerűbb, mert azt kell visszatölteni a hézagokba, amit felcsiszoltál. Ráadásul színazonos.

Aki pénzt akar spórolni, az megcsinálja magának.

50 m2-t profi 1 nap alatt, kezdő 2 nap alatt meg tudja csinálni. + egy nap kell a szellőztetésre.

A többi kérdésedre itt a válasz:

[link]

2019. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!