Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 63 nm-es panel lakás felújítás...

63 nm-es panel lakás felújításának költségei?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sok ilyen kérdés van, de nagyon sok segítő válasz is, ezért gondoltam, hátha nekem is tudtok segíteni.

Hozzá sem tudok vetni, ezért kérdezem, hogy kb. hány milliót kell összegyűjtenem mire belevághatok a nagyjából következőket tartalmazó lakásfelújításba?


- Az egész lakásban a tapéta leszedése, glettelés aztán mindenhol festés

- Az összes (7 db) ajtó kicserélése, ebből kettő tolóajtóra. (az ablakok nem!!)

- 3 szobában új padlószőnyeg lerakása (most is az van, és nem drágára, csak újra akarom cserélni)

- Konyhában, előszobában PVC/linóleum újra cserélése (most is az van, és nem drágára, csak újra akarom cserélni)

- Az egyik szoba kettéválasztása, gardrob kialakítása.

- Fürdőszoba teljes felújítása, új fürdőkád, falba mélyesztett polcok kialakítása.

- WC teljes felújítása, WC csésze lecserélése egy olyanra, ami egyben bidé is, és a hátfal (strang takaró) valami intelligens beépítése/burkolása.

- Két ajtót teljesen meg akarok szüntetni, azok helyének "elsímitása".

- Vagy két villanykapcsolót át kellene helyeztetnem, illetve a konyhába álmennyezetet kialakítani a világításnak.


Bár ez már nem a szorosan vett felújítás része, de nekem az:

- A konyhába új konyhabútor, egy konyha(fél)sziget kialakításával.

- A picike hálószobámba, és a picike dolgozószobába is csináltatni szeretnék bútort, meg nyilván a gardóbot is be kell polcozni.


Ó, ez már leírva is rengeteg volt! :(

Biztos olyan összeg, hogy gondolkodnom kell, hogy miről mondjak majd le.

Nem luxust akarok, tehát mindenből egy normál, megfizethető minőséget.


És ha találnék, akkor egy generálkivitelezőt bíznék meg, mert én egy egyedülálló nő vagyok, sem tehetségem sem ismeretségem nincs ezekhez a dolgokhoz. Tudom, hogy ez viszont még tovább emeli az árát, de én képtelen lennék ezeket megszervezni, összehangolni.



Tudnátok nekem segíteni?


Előre is köszönöm!



2019. máj. 23. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasraütésre azt mondom 4 millió. Főleg ha generál csinálja. A fürdő-wc önmagában 1 biztosan lesz. Szerintem a leválasztás, ajtó eltüntetés, csere, konnektor áthelyezés is. A festés, padlócsere is. És akkor a bútorokra még marad 1, de ez nagyon sok mindentől függ. Ha egyedi bútor, akkor lehet az sokkal több is.

Amivel tolni lehet a költségeket, az az, ha nem egyszerre vereted szét a lakást, vagy nem egyszerre csináltatsz mindenhova bútort utána.

2019. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5 milliótól felfelé.
2019. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"falba mélyesztett polcok kialakítása"

Panelben?

2019. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és még nagyon várom mások véleményét is.


Hát, nem tudom, úgy gondoltam, hogy az impregnált gipszkartonnal ki lehet alakítani olyan falba mélyesztett polcot, amit én gondoltam.


De várom a véleményeteket arról is, ha valami kivitelezhetetlen.

2019. máj. 23. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
4-5 re saccoltam én is, mint az előttem írók.
2019. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha előtétfelet csinálsz akkor megoldható, de az meg sokat elvesz a térből. A panel fürdőblokk falvasatagsága annyira kicsi, hogy abban használható polcot (fülkét) nem lehet kialakítani.
2019. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én kicsit sem értek hozzá, de látom Te 3/6, igen.

Ilyesmire gondoltam, minta a képen.

Ne is álmodjak róla?

[link]


(azt a képet nem találtam meg, amit magamnak elmentettem, de a lényeg, mint itt a jobb oldali falon, talán még egy kicsit keskenyebb is, a tükröt magába foglalva, futna végig két falon)

2019. máj. 23. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Előtétfallal megoldható, de mint írtam is az elvesz a helyiségből. A panel fürdőt egy blokként emelték be. A falvastagság 6-10cm, vasbeton panel. Azt meg tudod csinálni, hogy gipszkartonból csináltatsz egy parapetfalat (párkányt), de ez ha csak 15 cm széles lesz az ennyit elvesz a hasznos térből.
2019. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát én még 15 cm-et sem gondoltam, úgy gondoltam, nekem 10 cm bőven elég lesz. És igen, nyilván gondoltam, hogy ennyivel kevesebb lesz a tér, ezért úgy tervezem, hogy a most faltól-falig érő 160 cm-es kádat lecserélem egy 150 cm-es asszimetrikus kádra, hogy a fürdőrésze azért megmaradjon.

Én a magam 154 cm-ével nem vagyok egy nagy darab, ezért úgy gondoltam, nem fogom kényelmetlenül érezni magam egy kisebb fürdőszobában sem.

De nagyon köszönöm a hasznos észrevételeiteket, és várom továbbra is a hozzászólásaitokat.

Mire figyeljek, mi szokott a legtöbb problémát okozni egy ilyen teljeskörű felújítás során?

Biztos sokaknak van negatív tapasztalata, amit már legközelebb másként csinálna. Nagyon hálás lennék, ha megosztanátok velem.

Időm még van, mert egyelőre pénzem nincs elég.

De amíg gyűjtögetem, addig tényleg alaposan meg akarok tervezni mindent. Csak sajnos egyedül vagyok mindenre, és félek előre, hogy engem a mesterek ott vágnak át, ahol csak akarnak, mert nem értek semmihez. :(

2019. máj. 23. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Szemed neked is van, látni fogod, ha valami nem oké. Ami szerintem a legneccesebb, az a csőkötés és a villanyszerelés, amin te a hibát nem fogod észlelni, csak ha már baj van.

Általánosságban a ronda és hiányos munka szokott a baj lenni és egy generál esetében nem kell szégyellni visszabontatni azt, ami nem tetszik.

Találkoztam olyan generállal, akinek az emberei/vállalkozói mindenhez IS értettek, olyan is lett minden... Ha az én otthonomban csinálják azt a munkát, amit tőlük láttam, biztos hogy addig ki nem engedtem volna őket, amíg újra nem burkolják az egészet.

Fontos, hogy mutasson referencia munkákról képeket.

Az asztalosról ugyanezt tudom elmondani. Sajnos találkoztam nagyon hányadék munkákkal csilliárdokért. Az ember rossz érzéssel néz rá utána. Ha egyedi bútort, konyhabútort csináltatsz, akkor is csak referenciákkal rendelkező, megbízható szakembert alkalmazz. A mai szakember piacon tényleg igaz az, hogy "olcsó húsnak híg a..."

2019. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!