Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 63 nm-es panel lakás felújítás...

63 nm-es panel lakás felújításának költségei?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sok ilyen kérdés van, de nagyon sok segítő válasz is, ezért gondoltam, hátha nekem is tudtok segíteni.

Hozzá sem tudok vetni, ezért kérdezem, hogy kb. hány milliót kell összegyűjtenem mire belevághatok a nagyjából következőket tartalmazó lakásfelújításba?


- Az egész lakásban a tapéta leszedése, glettelés aztán mindenhol festés

- Az összes (7 db) ajtó kicserélése, ebből kettő tolóajtóra. (az ablakok nem!!)

- 3 szobában új padlószőnyeg lerakása (most is az van, és nem drágára, csak újra akarom cserélni)

- Konyhában, előszobában PVC/linóleum újra cserélése (most is az van, és nem drágára, csak újra akarom cserélni)

- Az egyik szoba kettéválasztása, gardrob kialakítása.

- Fürdőszoba teljes felújítása, új fürdőkád, falba mélyesztett polcok kialakítása.

- WC teljes felújítása, WC csésze lecserélése egy olyanra, ami egyben bidé is, és a hátfal (strang takaró) valami intelligens beépítése/burkolása.

- Két ajtót teljesen meg akarok szüntetni, azok helyének "elsímitása".

- Vagy két villanykapcsolót át kellene helyeztetnem, illetve a konyhába álmennyezetet kialakítani a világításnak.


Bár ez már nem a szorosan vett felújítás része, de nekem az:

- A konyhába új konyhabútor, egy konyha(fél)sziget kialakításával.

- A picike hálószobámba, és a picike dolgozószobába is csináltatni szeretnék bútort, meg nyilván a gardóbot is be kell polcozni.


Ó, ez már leírva is rengeteg volt! :(

Biztos olyan összeg, hogy gondolkodnom kell, hogy miről mondjak majd le.

Nem luxust akarok, tehát mindenből egy normál, megfizethető minőséget.


És ha találnék, akkor egy generálkivitelezőt bíznék meg, mert én egy egyedülálló nő vagyok, sem tehetségem sem ismeretségem nincs ezekhez a dolgokhoz. Tudom, hogy ez viszont még tovább emeli az árát, de én képtelen lennék ezeket megszervezni, összehangolni.



Tudnátok nekem segíteni?


Előre is köszönöm!



2019. máj. 23. 10:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Amit én nem hagynék ki, attól függetlenül, hogy nem látszik és még drága is az a fürdőszobánál a kent szigetelés a hajlaterősítő szalaggal.
2019. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!