Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az inverteres hűtő-fűtő klíma...

Az inverteres hűtő-fűtő klíma berendezés mennyire zajos, a befújás zavarja-e a szobában tartózkodókat, éjjel lehet-e tőle aludni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 8. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem zajos, mivel kívül van a kültéri egység. Illetve azt mondanám, a jobb minőségűek nem zajosak. Attól is függ, mekkora a teljesítményük. Éjjel simán alszol tőle. Nem annyira gazdaságos, mert nem tartja a hőt. Talán H tarifával olcsóbb, de kizárólagos fűtésnek nem javasolnám.


Aki nem bírja azt, hogy a lakásban keringjen a levegő, az nem fogja bírni a klímás fűtést sem.

2019. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Egy szobában használom 3.5kw. Gyakorlatilag nem is hallani hogy megy. Állítólag a minősége se mindegy. A gagyik hangosabbak. Ezt a klímaszerelő mondta én nem tudom így vann e.
2019. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni? Nyáron hűtésre, és a tavaszi/őszi átmeneti időben fűtésre szinte hangtalan, és nem okoz a szobában érezhető légmozgást már 1-1,5 méterre a beltéritől sem. Télen a -10-ben már kicsit zajos, és a levegőt is fújja rendesen. Aki ismerős nálunk megnézte, volt aki szerint elviselhetetlen, másnak meg tetszett és minket sem zavar. Szerintem egy forgalmas út mellett lakni zajosabb, és ott is tudnak aludni a lakók. Szóval eléggé egyénfüggő kinek mi a zavaró.
2019. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha pl. a tetőtérben 38 fok lenne klíma nélkül, szerinted

érdekel valakit is a levegő susogásának a hangja ha enélkül hőgutát kapna??!

2019. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát az attól függ. Apukámat még az is zavarja, ha a nappaliban megy, mikor ő a hálószobában aludna, engem meg az se hat meg, ha alatta alszok. (Én még akkor is aludtam, mint a tej, mikor dübelezték a fejem fölött a falat :D )

Emberfüggő.

2019. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden készüléknél megadják a zajszintett......
2019. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!