Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Úgy is rendesen kimossa a...

Úgy is rendesen kimossa a mosógép a ruhákat ha a mosószert (gél) nem a kis tégelyébe öntöm hanem a ruhákra öntöm rá?

Figyelt kérdés

Ismerősömtől hallottam hogy ő a mosószert nem a tartályba, a helyére önti, hanem a mosószeres üveg kupakjába, és azt teszi be a ruhák közé. Ergo mintha kapszulát tenne be közéjük.

Én is kipróbáltam, és az biztos hogy sokkal gazdaságosabb, mert lemértem, ha a tartályba öntöm, akkor 4 kupaknyit öntök bele, ha meg a ruhák közé teszem akkor meg ugye csak 1-et. Így is rendesen ki mossa a ruhát ugye? Mert hát a kapszulát is a ruhák közé kell betenni.


2019. nov. 17. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most ez komoly? Mindegy hova és mennyit öntesz, az anyag így vagy úgy de a ruhák között végzi.

Nem értem a logikát ebben az egészben...

2019. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nos 1-es, azt hittem azért az számít valamit hogy 3-4-szer annyi mosószert használ az ember, de ezek szerint nem.
2019. nov. 17. 15:20
 3/11 A kérdező kommentje:
Plusz én eddig azt hittem hogy a kis tartályból a gép folyamatosan adagolja a mosószert (pl másfél órás mosásnál pl 1 órán keresztül), ha meg rá öntöm a ruhára, akkor egyből ott van.
2019. nov. 17. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiába van a gépben az a kis tartály, amibe a mosószert kell helyezni (szórni vagy önteni). Ami mosógéppel eddig kapcsolatban voltam, az mind először vizet engedett, tehát jól benedvesítette, jól megforgatta vizesen a ruhát, volt amelyik ezt a vizet kiengedte. Utána öblítette ki a kis tartályból a mosószert, majd felmelegítette az újból engedett vizet és mosott.

Na de - miért kell 3-4 kupaknyi mosógélt használni egy mosáshoz?? Olvasd el a használati útmutatót a mosószeren!

2019. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kis tartályon van a min-max jelző. És hogy a min-t elérje, ahhoz kell 3 kupak.
2019. nov. 17. 16:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem munkaruhákat (nem túl szennyezett) mosunk, de az eddigi mosógépeinkbe (Romo, Whirpool, Elektrolux) mindig egy szűk kupaknyit öntöttünk.

Szerintem a mosás hatékonyságát nem a mosógép szabja meg, hanem a mosószer mennyisége egy adag ruhára. Ám, nem akarok ellenkezni a mosógépetek gyártójával. Azért csak olvasd el a mosószer adagolási mennyiségét is és vesd össze a gép használati útmutatójával is...

2019. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindig beöntjük a ruhákra a mosószert.
2019. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ! Elolvastad a mosógép használati utasítását a mosószer milyenségét és adagolását illetően ? Lehetséges, hogy por formájú ill. szemcsés szilárd mosószerre gondolt a valamikori tervező és nem a gél halmazállapotúra (vagy folyékonyra). Ha a r8uhákra öntve elég 1 kupaknyi, akkor a mosószer tartályba is elég kell legyen ugyanennyi.
2019. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
A mosószerből akkor is egy kupaknyit öntünk, ha közvetlenül a ruhákra öntjük, meg akkor is, ha a mosógép adagolójába öntjük! A mindenkori mosószer saját kupakjával. Még akkor is, ha fél literes a mosógép mosószerrekesze, és 10 kupaknyi férne bele amúgy. Akkor is csak egy kupaknyit öntünk bele!
2019. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt azért vegyük tekintetbe, hogy a kérdező mosógépén van "min" és "max" jelölés, csak nem tudom, hogy ez a por alakú vagy folyékony mosószerre utal.
2019. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!