Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet zuhanykabin üvegeit...

Hogy lehet zuhanykabin üvegeit kitakarítani?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen sötétített üveges Niagara zuhanykabinunk, 12 éves, és semmilyen tisztítószerrel nem jön le a vizkő\kosz az üveg felületekről, az eddig használt összes létező tisztiszórekkel, se ecet, citromsav, stb..


Sósavra gondoltam most, elöszőr kis koncentrációban, de az üvegek tokozása aluminium, félek hogy tönkrevágja, de még az is lehet, hogy azzal sem jönne le!


Tudtok valami erős cuccot ajánlani, ami esetleg segít?



2019. nov. 29. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A sósav mindenképpen oldja a vízkövet, de az ecetsav is (kellően nagy koncentrációnál). Ha eddig sikertelennek bizonyult minden erőfeszítés, akkor előbb meg kell győződni arról kis felületen, hogy valóban vízkőről van-e szó vagy maga az üveg megkarcolódott, felmaródott : gumikesztyűben kis vászondarabot át kell itatni háztartási sósavval (kb. 20%-os) és kis felületet áttörölni vele. A vízkő pezsgés közben gyorsan oldódik és az üvegfelület sima, fényes lesz. Nedves törlővel áttörölve a megszáradt üveg is átlátszó marad. Ha azonban a felület elhomályosodik, sőt szivárványosan irizáló marad, akkor bizony az üveg felületét megtámadta a sok vegyszer az idők során.
2019. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát én a Dr. Beckmann termékekre esküszöm. Auchanban, Müllerben kapható. Nekem nagyon bevált. Az albérletben a mosdón már nem vízkő volt, hanem cseppkő :(.Nagyon gusztustalan volt. De ez a vízkőoldó szépen ledolgozta. (Majdnem egy flakon ráment )
2019. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Évente egyszer szoktam gumikesztyűben esetleg szemüvegben ecsettel akár több sorosan is átkenni általános háztartási vízkőoldóval Közben fél órás szünetekkel, majd zuhanyrózsával átfürdetem. Ha megszárad jar mosogatós vízzel átmossuk. Fél napos nyugis munka, büdös lesz egy napig de nálunk bejött.
2019. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2-es, #3-as nem segit. irtam.
2019. nov. 29. 20:14
 5/15 A kérdező kommentje:
#1-es! melamine szivaccsal probalkoznek meg + gyenge sosavval, de meg 1 honap amig megjon.
2019. nov. 29. 20:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha ezek amiket leírtunk nem használnak akkor a zuhanykabin nem üvegből hanem valamilyen műanyagból, esetleg nem vízkő és egyéb szennyeződés van rajta hanem mechanikai sérülés!
2019. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előzőeknek igazuk van, üvegről a vízkövet a sósav és a vízkőoldó is le KELL hogy vigye, rövid idő alatt. Akkor ez vagy nem vízkő vagy nem üveg!
2019. nov. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Fekete harpic! De csak az üvegre, meg a műanyag részekre. Fémhez ne!
2019. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7-es : biztos hogy üveg (1x az egyik szárny összetört), és a 18%-os sósav nem vitte le, illetve minimálisan.

Megpróbálok erősebb sósavat szerezni.


Mi más keletkezhetne egy zuhanyzóban belülről mint vízkő + szappan maradvány? 14 éve nem volt takarítva.


Legszivesebben lecserélném egy újra, csak sajnálom, mert gőzös.

2019. dec. 7. 09:51
 10/15 A kérdező kommentje:
#8-as a harpicot nem ismerem, de kipróbálom most hétvégén.
2019. dec. 7. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!