Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a ruha címkéjén olvasható mosási útmutatót?

Figyelt kérdés

Van amit például csak 30 fokon szabad mosni. De Én nem hogy 30 fokon, hanem 40 fokon sem mosok. Ezt lötykölésnek, öblögetésnek tartom. Mindent 60 fokon mosok, mert úgy gondolom, hogy az fertőtlenít, tisztít megfelelően.


Érdemes lenne igazodni az útmutatóhoz? Eddig egy ruhának sem lett baja ebből fakadóan.



2020. febr. 13. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem volt már, hogy összementek, ha magasabb fokon mostam.
2020. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szubjektív megítélés kérdése, vannak kétkedő emberek, akik mindenképpen a saját kárukon akarnak tanulni.
2020. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem származott károm belőle idáig. 60 fokon fertőtlenít a mosás, na most egy agyonizzadt pulóver, ágynemű vagy ing nem hiszem, hogy 30 fokos lötyköléstől tiszta és illatos lesz...
2020. febr. 13. 19:42
 4/18 anonim ***** válasza:

Majd a saját károdon akkor megtanulod, hogy ha egy finom anyagú ruhát mosol 60 fokon, hogy akkor azzal mi fog történni.

Nem viccből írják rá.

Ez is pl. olyan, hogy ha az autó piros lámpát kap, akkor meg kell állnia, ha meg tovább megy, akkor balesetet okoz.

2020. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted a mosószer dísznek, illatosítónak van a mosásban? :D
2020. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Én betartom. Nincsenek agyonizzadt, koszos ruháink. Márkás, drága ruhák annál inkább. Ezeket biztosan nem tenném be 60 fokra. Utána kb. dobhatnám ki. Ágyneműk, törölközők 60 fokon mennek.
2020. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekem is meg a családom minden tagjának is van nem kevés márkás és drága ruhája. De sajnos azt tapasztalom, hogy 40 fokon a mosószer el sem olvad!!!

Nem vitát akartam szítani a kérdésemmel, nem kell ilyen stílusban beszélni velem. Szépen is el lehet magyarázni.

2020. febr. 13. 20:17
 8/18 anonim ***** válasza:
Válts mosószert.
2020. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ariel kapszula nem olvad el, jelenleg mosóport használok, eddig ezzel nincs gond. 60 fokon, nincs gond. 40 fokon biztosan lenne...
2020. febr. 13. 20:55
 10/18 anonim ***** válasza:

30-40 fokon mosok mosóporral, maradéktalanul feloldódik. Adagolási javaslat alapján használom, nem 2-3 szorosát mint sokan mások.

Kapszula és a folyékony nekem sem vált be.

2020. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!