Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a ruha címkéjén olvasható mosási útmutatót?

Figyelt kérdés

Van amit például csak 30 fokon szabad mosni. De Én nem hogy 30 fokon, hanem 40 fokon sem mosok. Ezt lötykölésnek, öblögetésnek tartom. Mindent 60 fokon mosok, mert úgy gondolom, hogy az fertőtlenít, tisztít megfelelően.


Érdemes lenne igazodni az útmutatóhoz? Eddig egy ruhának sem lett baja ebből fakadóan.



2020. febr. 13. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy 40 fokra felmelegíti a mosógéped a vizet? Lehet, hogy van vele valami gond és alacsonyabb hőfokon mos, ezért nem oldódik fel a mosószer. Nekem volt ilyen problèmával mosógépem.
2020. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Én szinte mindent 40fokon mosok. Ritka nálam még a 60 fok is. Felesleges, nem hatékonyabb. Egyrészt nem izzadunk, mint a disznók, másrészt normális anyagú ruháink vannak, amiket nem hordunk egy hétig, így idejük sincs elkoszolódni, ágyneműt nyáron hetente, télen kéthetente cserélek. 40 fokon maradéktalanul feloldódik mindenféle mosószer és ragyogóak a ruhák. Mellesleg a 60 fok nagyon sok bizonyos ruhadaraboknak, csak szétcseszi. Nem attól lesz tisztább a ruha, ha minél melegebb a víz. Fertőtlenít? Tán valami csernobili faluban laksz vagy rühes a család?
2020. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Komolyan kell venni.

Nekem 2-3 olyan ruhadarabom van, amiknél nem látom be, hogy miért csak 30 fokon lehetne mosni, mikor nem különleges anyag, ezért ezeket is 40 fokon mosom, mint a többit, de ezen kívül be szoktam tartani az utasítást.

2020. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, a privátod alapján be is bizonyosodott, melyik etnikumhoz tartozol. Köszönöm a felvilágosítást!
2020. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Megérdemelted a privátot, ugyanis azt mondtad, hogy rühesek vagyunk. Én meg közöltem veled, hogy édesanyád az és illettelek egy jelzővel, ami egy ilyen undormány válasz után tök találó volt rád.

Részemről a vita lezárva. Továbbra is 60 fokon mosom a méregdrága Zarás és Bershkás ruháimat, mert nekem bevált. Na szevasztok.


20/F

2020. febr. 14. 21:33
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked a Zara és a Bershka méregdrága, akkor meg is érdemled, hogy 60 fokon tönkremenjen.
2020. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem a méregdrága a 60 ezer forintos Gas farmernál kezdődik. Na azt mosd ki 60 fokon....

egyébként meg ha nem érdekel mások véleménye akkor mi a fenéért írtad ki ide? Úgy mos mindenki ahogy akar. te is én is mindenki!

2020. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

30 fokon is tökéletesen felolvad és működik a mosószer nekem. (Eddig Ariel kapszulát használtam, meg valamilyen port, nem tudom milyet, anyum adta.)

60 fok miért fertőtlenítene? :D

2020. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!