Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sűrűn kell cserélni a...

Milyen sűrűn kell cserélni a függönyt, törölközőt, ágyneműt?

Figyelt kérdés
Ti milyen sűrűn mossátok ezeket?
2008. nov. 20. 15:15
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
30%
Milyen kár,hogy az említett textíliák nem olyanok,mint az emberi test:bizonyos idő eltelte után öntisztulást végez!
2008. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
35%
igen,az nem lenne rossz!:-)
2008. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
79%

Én a függönyt három havonta szoktam, de pld. ünnepek előtt mindenképp, hisz nálunk olyankor sok a vendég.

A törölközőt hetente egyszer-kétszer.

Az ágyneműt pedig hetente egyszer, de van, hogy két hetente. Olyan munkánk van a párommal, hogy nem mindig alszunk itthon.

2008. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
72%

Én függönyt úgy háromhavonta mosom, amikor olyan igazi nagytakarítást csinálok(húsvét előtt, valamikor nyáron, ősszel és karácsony előtt). Az ágyneműt meg teljesen változó. Van, hogy hetente, van, hogy két hetente. Össze nem koszolódik, mert ha az ember mindig fürdés után fekszik bele az ágyba, akkor nem tud elkoszolódni, enni se szoktunk az ágyban, stb., amitől koszos lehetne. Inkább amikor úgy érzem, nincs már meg az a finom friss öblítőillata, akkor kicserélem. A gyerekét gyakrabban, az övét minden héten, 4 hónapos kisbabám van.

Törölközőt hetente többször cserélek, nagyjából 3 napig használunk egyet. Kéztörlőt is legalább kétszer egy héten cserélem. Konyharuhát naponta.

2008. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
77%
Kb. egy éve jelentkeztek nálam az allergia tünetei. A doki mondta, hogy mivel poratkára is érzékeny vagyok, ezért az ágyneműt még gyakrabban mossam legalább 60 fokon. Megkérdeztem, hogy mit jelent a még gyakrabban (hiszen nem tudhatta, hogy én milyen gyakran szoktam), és azt válaszolta, hogy mostantól legalább kéthetente és ekkor porszívozzam is ki az ágyat!!! Tehát még allergia esetén is elegendő két hetente mosni az ágyneműt. Persze más a helyzet, ha meztelenül alszunk benne, ráadásul mivel a párom és én is eléggé izzadósak vagyunk általában nem bírjuk ki két hétig. Ezért ha van rá módod, időd, energiád, akkor moshatod gyakrabban is. Azért az érdekelne, hogy azok akik naponta cserélnek lepedőt, meg háromnaponta az ágyneműt, azok ezt mégis hogyan csinálják? Nem járnak dolgozni, nincs gyerekük, csak reggeltől estig mosnak, takarítanak? Egyszerűen nem hiszem el, hogy belefél napi 24 órába az is, hogy ilyen gyakran mossuk az ágyneműt. Nekem még csak egy kis porontyom van, de így is állandóan mosok, és alig győzöm elpakolni a ruhákat, törülközöket, konyharuhákat stb. Sokan tanulnak, dolgoznak, végzik a ház körüli egyéb teendőket. Tényleg nem tudom elhinni a legjobb szándékkal sem, hogy ezek mellett ez működni tudjon. Mellesleg meggyőződésem (még is allergiásan is), hogy felesleges is. Én ráadásul nem használok öblítőt, mert azon kívül, hogy kellemes illata van semmi haszna az égvilágon. A tökéletes öblítéshez a legtökéletesebb a tiszta víz az én véleményem szerint. Nagyon sok felesleges vegyszer használunk de ez már egy másik téma. Még annyit, hogy én a függönyöket egy évben kb. háromszor szoktam mosni. Viszont nagyon fontosnak tartom a gyakori, tökéletes porszívozást. Én a porszívóra nem sajnáltam a pénzt, olyat vásároltam, amely még a legapróbb allergéneket sem engedi vissza a levegőbe. Nagyon erősen szív, nagyon jó vele dolgozni. Azóta a bútorokon szemmel láthatóan sokkal később alakul ki a porréteg. Innentől kezdve a függönyökről is elmondható, hogy kevésbé koszolódnak. A törülközőket mi hetente egyszer cseréljük, vendégnek természetesen mindig tiszta, friss törülközőt adunk.
2008. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
79%

Mindenki saját megitélése szerint cserél piszkost, tisztára!

Magam részéről, nem szoktam a napokat, heteket számolni, ha úgy érzem (szó szerint), hogy piszkos, esetleg már nem jó az illata....lecserélem!

Nyáron sűrűbben cserélek ágyneműt mert beleizzadunk.

2008. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
45%
Az ágyneműt hetente egyszer vagy kétszer mindenképp cserélem, a lepedőt kétszer, mert testnedvek kerülhetnek az ágyra pl szex közben, amibe nem szivesen fekszik másnap az ember. Törölközőt 2 naponta cserálek, mindenki külön -külön használ egyet. Függöny 3 havonta.
2008. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes végignézni a válaszokat, milyenek a magyar szokások. Aki egyszer elutazik Hollandiába, meg fog lepődni: ott minden alkalommal cserélik a törülközőt, ha egyetlen egyszer is beletörölted a kezed!
2008. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
83%
62 éves vagyok,és én sohasem nézem a napokat,heteket,hónapokat függöny,törölköző,kéztörlő csere esedékességként.Mindég az elhasználódás függvénye a csere,mosás.Pl.betegség esetén biztosan többször kell ágyneműt cserélni.Törölközőt sem akkor cserélem mikor koszos.Előfordul a heti 2 csere is.Nyáron naponta 2x3x-is lezuhanyozok,ilyenkor sűrűbben cserélem.Külónben szerintem mindenkinél változó lehet,hiszen nem mindenki egyformán izzadós,nem mindenki irodai dolgozó.Párom esztergályos,és hiába csutakolja agyonra magát,mégis sűrűbben kell neki törölközőt,ágyneműt cserélnem.
2008. nov. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
74%

Én is azokhoz csatlakozom akik nem cserélnek hetente ágyneműt illetve nem mosnak 3 havonta függönyt... (persze ha valaki forgalmas helyen lakik annak nyilván porosabb a lakása, mi tiszta helyen lakunk) Aki kevesli a 3 havi függönymosást, attól azért megkérdezném, hogy: az ágy kárpitját is kimossa-e 3 havonta? A szőnyegeit átsúrolja, kimossa 3 havonta? Szekrényein a függőleges felületet is áttörli nedves ronggyal? Ugyanúgy az is poros lesz, mint minden a lakásban.

Függönyt ablakpucoláskor vagyis évente kétszer mosok, törcsit hetente, kéztörlőt pár naponta, ágyneműt kb. havonta (pizsamában alszunk, abba izzadunk, és nem retkes fejjel fexünk az ágyba) Ja! És a dekorfüggönyöket egy éve vettük és még nem mostam ki (nem merem...) Húú de nagyon igénytelen vagyok :o)

2008. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!