Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan legyek még jobb háziass...

Hogyan legyek még jobb háziasszony?

Figyelt kérdés

Napi rutint vezetek amiket egy program (flyhelper) segitsegevel felosztok de/du/esti rutinfeladatokra. Ezen kivul hetvegi es havi rutin feladatok is vannak. Heti menut irok, heti egyszer jarunk vasarolni ill meg egyszer a coopba aprosagokert (kenyer,tej). Hetfotol szombatig fozok valtozatosan, minden napra jut vagy zoldseges vagy tesztas vagy fozelekes vagy rakottas vagy tepsis etelek. Leves heti 2x van, nem igenyeljuk. Az udvart ketten tartjuk rendben parommal, ill tavasszal a kertet. Tehat fozok, takaritok ami alap. De a regi jo haziasszonyok mit csinaltak? Milyen trukkjeik voltak, milyen praktikaik? Elrakas, hazi praktikak, befozes stb.. szeretnek meg jobb haziasszony lenni vagy kivancsi vagyok ti hogy csinaljatok?

22L


2017. jan. 1. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
88%
Én precíz vagyok, de nekem ez a túlzott rendszer már nem jön be, nem a rendszer miatt lesz vki jó háziaszony
2017. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem biztos van valami jó orvos a közeletekben, aki tudna neked segíteni, mert te BETEG vagy.


Esetleg munka és/vagy tanulás??

Szánalmas, hogy ennyire nincs életed.

2017. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:
Terhes vagyok es logisztikara jarok. Meg valami?
2017. jan. 1. 21:17
 4/83 anonim válasza:
90%

Hány emberre csinálod ezt a rendszert?

Mi most hatan vagyunk, néha heten és megesik, hogy délután jutok el a főzésig, egész nap megyek, csinálom ami épp eszembe jut vagy meglátom, hogy koszos, közben ellátom azért a kisbabámat, ha még nincs főtt kaja, akkor gyorsan adok egy szendvicset és tudod mit? Még ilyen káoszos életben is rohadt jó háziasszony vagyok, viszont aki akár, az a legtökéletesebb háztartásban is talál kivetnivalót.

2017. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:
A logisztika heti 3 nap igy boven jut idom mindenre. Körmöshöz/fodraszhoz havonta egyszer jarok parommal havonta egyszer jarunk el moziba es etterembe. Szabadidomben olvasok, irok, mostansag kotni tanulok. De nem ez a kerdes ha nem tudsz valaszolni ne irj.
2017. jan. 1. 21:20
 6/83 anonim ***** válasza:
51%

Olyan házi praktikáik voltak, amit itt-ott neten talán még elérhetsz és megtalálsz. Általában ezek arról szóltak, hogy hogyan lehetne spórolni (pl. régen nagy hagyománya volt annak, ha megvettek egy tyúkot, akkor abból levest főztek az odavalóból, többi részét megsütötték és ez persze egy hétvégi nagyobb menü). Illetve olyan praktikákról is szólt, hogy hogyan lehet takarítani pl. ecettel ami gazdaságos. Most csak egy példát említettem természetesen. Szóval a SPRÓROLÁSRA helyezték a hangsúlyt, és arra, hogy nem kidobni mindent, hanem azt még fel lehet használni akár másra. Egy példa: zokni, ha lyukas és megstoppolták, de utána ha akkor is kilyukadt, már más valamire használták. Tehát a régiek nagyon ésszerűen és beosztóan éltek!

Amiket te csinálsz az teljesen jó, főleg így 22 évesen. Gratula érte.. Párod remélem megbecsül érte :), és felfogta milyen vagy.

(N)

2017. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Sporolni nem nagyon sporolunk mert nem szukseges de igy is meg 48e ft van kpban 5ig plusz az erzsebet/szep kartyak. Ez a heti egyszeri vasarlas jo, ezt is a neten talaltam tehat azt mondod probaljak ilyesmit meg keresni?
2017. jan. 1. 21:26
 8/83 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem még megrághatnád az ételt a párodnak, mielőtt megeteted. Ez is napi rutinfeladat lehetne. Reggel, délben, este, hétfőtől vasárnapig.
2017. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Hahaha. O a ket kertunket csinalja es az udvart amibe besegitek ill ket helyen melozik..szerintem tiszta lakast es meleg etelt megerdemel egy hosszu nap utan
2017. jan. 1. 21:29
 10/83 anonim ***** válasza:
31%

Miaz hogy szánalmas? Gondolom te olyan jó feleség lehetsz hogy kb mondod a férjednek hogy mosson magára. Gondolom tele vagytok teletálas meg hasonló dobozokkal. Mégis mi egy nő dolga?? Tök alap amit csinál a kérdező. Én is ezt csinálom mondjuk nem ennyire "katonásan" de betudható annak hogy ő logisztikát tanul😊. Én azt főzök amit épp kiván a férjwm vagy esetlwg én. Mondjuk én elé szoktam tenni mert nem szed magának😅. Én lekvárokat szoktam eltwnni pl eper sárgadinnye stb imádjuk. Vagy esetlwg ha sokra sikeredett a kaja pl pörkölt vagy panírozott cuccok leszoktam fagyasztani mert nem szeretem ha két napig ugyan az a kaja. Ugye napiszinten porszivó felmosás. Mosni is csak akkor mosok ha összegyűlik egy gépnyi vagy ha sürgősen kell valami. Hirtelen ezek jutottak eszembe. de te kérdező szerintem tökéletes háziasszony vagy.

22L

2017. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!